En İyi Bot Markaları ve Modelleri [2023] – Kışlık, Kadın-Erkek

Bu listemizde sizinle 2022 yılının en iyi bot markalarını inceleyeceğiz. Aynı zamanda o markanın en popüler modellerini de listeye ekleyeceğiz.

Burada seçtiğimiz markalardan en popüler 3 modelin toplu fiyatlarına aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Caterpillar

Caterpillar Bot Marka Logosu

Caterpillar (CAT), 1925’te Daniel Best tarafından ABD’de kurulan en güzel bot markalarından biridir. Aynı zamanda dünyanın önde gelen inşaat ve madencilik ekipmanları üreticisidir. Caterpillar, ürettiği ürünlerin ayırt edilebilmesi için genellikle Caterpillar sarısı tercih etmektedir. Ayrıca CAT logosu kullanmaktadır. CEO’su Jim Umpleby’dir. Amerikan malıdır.

En popüler Caterpillar bot modelleri:

Caterpillar resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Harley-Davidson

Harley-Davidson Bot Marka Logosu

Harley-Davidson 1903 yılında ABD’de William S. Harley, Arthur, Walter ve William A. Davidson tarafından kurulan dünyaca ünlü bot markasıdır. Aynı zamanda dünyanın en büyük motor üreticisidir. Amerikan malıdır. CEO’su Jochen Zeitz’dir. Genel merkezi ABD’nin Milwaukee şehrindedir. Harley-Davidson botları karda kaymaması, ağır ve dayanıklı olması ile öne çıkmaktadır.

En popüler Harley-Davidson bot modelleri:

Harley-Davidson resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YDS

YDS Bot Marka Logosu

Asıl adı Yakupoğlu Deri Sanayi olan YDS, 1927’de Vedat Yakupoğlu tarafından Ankara’da kurulmuştur. Asker ve iş güvenliği alanında, teknik ayakkabı, teknik tekstil ve endüstriyel çadır gibi ürünlerin dünya standartlarında üretimini yapmaktadır. Türk malıdır. 2003 yılında İngiliz Goliath markasını bünyesine katmıştır. Ürünlerini yaklaşık 55 ülkeye ihraç etmektedir. Türkiye’de TSK’nın ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün en büyük tedarikçisidir. Ayrıca İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından açılan en büyük bot ihalesini kazanmıştır ve İngiliz ordusunun teknik botlarını üretmektedir.

En popüler YDS bot modelleri:

YDS resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Greyder

Greyder Bot Marka Logosu

Greyder, 1956 yılında İsmail Kavlu tarafından Çorum’da öncelikle küçük bir atölye olarak kurulmuştur. Türk malıdır. Markanın asıl adı Kavsan Ayakkabı Sanayi’dir. Kaliteli bot markalarından biri olan Greyder, Türkiye’nin tescilli ilk ayakkabı markasıdır. CEO’su İsmail Kavlu’dur. %100 deri ürünleri ve geniş üretim kapasitesiyle öne çıkmaktadır. Düz bot, topuklu bot, kar botu, outdoor bot, su geçirmez bot ve çizme olmak üzere birçok ürün çeşidine sahiptir.

En popüler Greyder bot modelleri:

Greyder resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Scooter

Scooter Bot Marka Logosu

1993 yılında Fikret Şerafettinoğlu tarafından Macro Ayakkabı ve Otel. Tur. San. ve Tic. A.Ş adıyla kurulan Scooter’ın genel merkezi İstanbul’dadır. Ayakkabı sektörü haricinde Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey ile turizm alanında da öncü olmuştur. Scooter, su geçirmeyen ve nefes almasına sağlayan Watertight teknolojisini tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. CEO’su aynı zamanda kurucusu olan Fikret Şerafettinoğlu’dur. Türk malıdır.

En popüler Scooter bot modelleri:

Scooter resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Timberland

Timberland Bot Marka Logosu

Timberland, Nathan Swartz tarafından 1952 yılında ABD’de kurulan outdoor giyim, aksesuar ve deri eşya gibi ürünleri de bulunan lüks bot markasıdır. 2007’de giyim şirketi olan Howies‘i satın almıştır. Şirketin genel merkezi ABD’nin Stratham kasabasında bulunmaktadır. 2011’de VF Corporation tarafından satın alınmıştır. Markanın ikonik ürünü genellikle halk dilinde Timbs olarak bilinen ayakkabısıdır. Amerikan malıdır. CEO’su Jeff Swartz’dır.

En popüler Timberland bot modelleri:

Timberland resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

The North Face

The North Face Bot Marka Logosu

The North Face 1968 yılında Douglas Tompkins ve Susie Tompkins Buell tarafından ABD’de kurulan dünyanın en iyi bot, dış giyim, ayakkabı ve ekipman üreticilerinden biridir. Amerikan malıdır. 2000 yılında VF Corporation tarafından satın alınmıştır. Dağcılara ekipman sağlamak için kurulan markanın logosu tasarlanırken Yosemite Ulusal Parkı’ndaki Half Dome’dan ilham alınmıştır. CEO’su Todd Spaletto’dur.

En popüler The North Face bot modelleri:

The North Face resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dockers

Dockers Bot Marka Logosu

Dockers, 1986’da denim konusunda uzman olan Levi Strauss & Co.’nun alt markası olarak tanıtılmıştır. Levi Strauss & Co. markası ise Levi Strauss tarafından 1853 yılında ABD’de kurulmuştur. Dockers ünlü ve kaliteli giyim, ayakkabı, aksesuar markasıdır. CEO’su Ben Golub’tur. Genel merkezi ABD’nin San Francisco şehrindedir. Amerikan malıdır.

En popüler Dockers bot modelleri:

Dockers resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Salomon

Salomon Bot Marka Logosu

Salomon Group, 1947’de Fransa’nın Annecy şehrinde François Salomon tarafından kurulan outdoor giyim ve spor malzemeleri üreticisidir. Salomon, 2019’dan beri ANTA Sports tarafından kurulan Wilson, Atomic, Sports Tracker, Suunto, Precor, Arc’teryx gibi markaların da bulunduğu Amer Sports‘un alt markasıdır. Eskiden Fransız malı iken şu anda Çin malıdır. CEO’su Franco Fogliato’dur.

En popüler Salomon bot modelleri:

Salomon resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Merrell

Merrell Bot Marka Logosu

Merrell, 1981 yılında ABD’nin Michigan eyaletinde Clark Matis, Randy Merrell ve John Schweizer tarafından kurulan yüksek performanslı yürüyüş botları ve çeşitli giyim ürünleri üreticisidir. 1997’den beri Wolverine World Wide markasının alt kuruluşu olarak üretim faaliyetlerine devam etmektedir. CEO’su Blake W. Krueger’dir. Amerikan malıdır.

En popüler Merrell bot modelleri:

Merrell resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En İyi Bot Markaları ve Menşeileri:

CaterpillarAmerikan
Harley-DavidsonAmerikan
YDSTürk
GreyderTürk
ScooterTürk
TimberlandAmerikan
The North FaceAmerikan
DockersAmerikan
SalomonFransızdı – Çinli
MerrellAmerikan
En İyi Bot Markaları ve Menşeleri

En İyi Ayakkabı Markaları

Hem spor, hem klasik hem de bot markalarını listelediğimiz en iyi ayakkabı markaları içeriğimizi de inceleyebilirsiniz. Spor, Klasik ayakkabı ve bot çeşitlerinin olduğu bu listede şu markalar var: Nike, Adidas, New Balance, Skechers, Puma, Hummel, Reebok, Asics, Vans, Under Armour, Kinetix, Dexter, Kemal Tanca, Pierre Cardin, Nevzat Onay, Ziya, Dockers, Altınyıldız Classics, Forelli, Greyder, Cabani, Caterpillar, Harley-Davidson, YDS, Greyder, Scooter, Timberland, The North Face, Dockers, Salomon, Merrell.

Dünyanın En İyi Spor Ayakkabı Markaları

Bot ile beraber kaliteli spor ayakkabı markalarını da incelemiştik. İncelediğimiz dünyanın en iyi spor ayakkabı markaları içeriğimizi de okumak ister misiniz? Orada geçen popüler spor ayakkabı markaları şunlar: Nike, Adidas, New Balance, Skechers, Puma, Hummel, Reebok, Asics, Vans, Under Armour, Kinetix.

Kaliteli Klasik Ayakkabı Markaları

Bot ile birlikte kaliteli klasik ayakkabı markalarını da araştırmıştık. Bulduğumuz kaliteli klasik ayakkabı markaları içeriğimizi de incelemek ister misiniz? Orada geçen popüler klasik ayakkabı markaları şunlar: Dexter, Kemal Tanca, Pierre Cardin, Nevzat Onay, Ziya, Dockers, Altınyıldız Classics, Forelli, Greyder, Cabani.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir