En İyi Bluetooth Kulaklık 2021 – Kablosuz Kulaklık Tavsiyesi

Bluetooth Kulaklık
Yazıda Neler Var? göster

Hem bütçene uyan hem de kaliteli bir bluetooth kulaklık almak için araştırma mı yapıyorsun? Bizce çok güzel bir yere geldin. Çünkü burada ürünleri detaylıca inceleyerek, içine sinen bir modeli bulman için sana yardımcı olmak istiyoruz. 

Merak ettiğin özel bir model varsa, hemen yukarıda yazı özetinin olduğu kısımdan istediğin yere hızlıca geçiş yapabilirsin.

İncelememizi yaparken, daha çok üzerinde durduğumuz noktalar: bütçe, marka, sarj süresi, kullanım amacı ve kolaylığı, ses kalitesi.

Bunlarla beraber fiyat performans olarak en uygunlarını senin için seçtik.

Türkiye’deki en kapsamlı(muhtemelen :)) bluetooth kulaklık inceleme yazısını okumaya hazır mısın?

Tavsiye ettiğimiz bluetooth hoparlörleri incelediğimiz yazımızı da okuyabilirsiniz.

Detaylı incelemelerimizden önce en beğendiklerimizi sıralamak istiyoruz. Zamanın yoksa veya çok spesifik özellikler aramıyorsan bunlardan bütçene uyanı gözün kapalı alabilirsin 😉 Bunlar en çok tercih edilen ve kullanıcı yorumları genellikle çok iyi olan modeller.

2021 Yılının En İyi Bluetooth Kulaklıkları

Tavsiye Ettiğimiz Bluetooth Kulaklık Markaları

 • JBL
 • Sennheiser
 • Sony
 • Jabra
 • Beats
 • Xiaomi
 • Apple
 • Samsung
 • Huawei
 • Logitech
 • Philips

Şimdi markalar özelinde en iyilerini incelemeye başlayalım.

JBL Markasının En Çok Önerdiğimiz Kulaklıkları

Jbl kulaklıklar ile alakalı daha detaylı bilgi almak için yazdığımız diğer yazıyı okuyabilirsiniz.

T500BT

JBL Pure Bass kalitesi sayesinde kulaklığın ses akustiği üst düzeydedir. Tek şarjda 16 saate kadar kullanım süresi sunmaktadır. Sadece 5 dakikalık şarj ile 1 saate kadar kullanma şansınız bulunmaktadır. Hafif ve katlanabilir yapıya sahiptr ve T450BT modelinin teknik olarak geliştirilmiş versiyonudur.

Özellikleri: 16 saate kadar kullanım, hafif tasarım

Avantajları: Uzun kullanım süresi

Dezavantajları: Aktif gürültü önleme yok

T500 BT kutu açılışı

JBL Kulaklık T450BT

JBL, güçlü bas özelliğine sahip ve kaliteli bir ses çıkışı sunan bluetooth modeli T450BT ile tek şarjda 11 saatlik pil ömrü sağlıyor. Katlanabilir hafif bir tasarıma sahiptir. Çeşitli renk seçenekleri bulunmaktadır. Fiyat performans verimliliği ile kulak üstü kulaklık modelleri içinde en sık tercih edilen ürünlerden biridir.

Özellikleri: 11 saate kadar kullanım süresi

Avantajları: Yüksek bas kalitesi

Dezavantajları: Aktif gürültü önleme yok

T450BT inceleme videosu

En İyi Xiaomi Bluetooth Kulaklıklar 2021

Xiaomi Redmi Airdots Tws Bluetooth 5.0 Kulaklık İnceleme

Xiaomi Redmi Airdots TWS Bluetooth 5.0 kulaklık, yüksek kaliteli tasarımı ve konforlu taşınabilirliği ile ön plana çıkan bir modelidir. Xiaomi Redmi’nin yeni ve ergonomik ürünü olarak bilinen ürün, kullanıcılara bütçelerini sarsmadan hem ses hem görüntü özellikleri ile kaliteli bir kulaklığa sahip olmalarını sağlamaktadır. Küçük ve kullanımı rahat bir bluetooth kulaklık olması itibari ile kablosuz kulaklıklar arasında ideal bir tercihtir. Hem malzeme kalitesi hem de günümüz teknolojisinin teknik özelliklerini yakalaması ile kullanıcılar tarafından olumlu dönüşler almıştır. Spor yaparken, seyahat ederken ve nerede olursanız olun günlük kullanımınızda Xiaomi Redmi Airdots TWS Bluetooth 5.0 ile konforlu ve kaliteli ses duyabilirsiniz.

Özellikleri: 35.4g Ağırlık, 1,5 saat şarj süresi, 2 saat kutu şarj süresi, 4 saat kesintisiz müzik, su geçirmez

Avantajları: Fiyat/Performans ürünü, temiz ses kalitesi, konforlu tasarımı

Dezavantajları: Kutu içerisinde şarj aleti yok, şarkı değişiminde kısa süreli lag, uzun şarj süresi

Redmi airdots inceleme videosu

Yorumları için tıklayın >


Xiaomi Bluetooth 4.1 Spor Kulaklık İncelemesi

Xiaomi Bluetooth 4.1 spor kulaklık aynı andaa iki cihaz ile eşleşebilmektedir. Bu, sık kullandığınız iki cihazdan sürekli çıkış yapmak zorunda olmamanızı sağlar. Cihazlar ile Bluetooth 4.1 protokolü üzerinden eşleşme sağlanır. Çift yönlü olarak şarj tasarrufu elde edilir. 7 saate kadar kesintisiz müzik dinleme şansınız bulunur. Spor kulaklığı denmesinin sebebi kulaklığın kulaktan düşmesini önleyen özel tasarımı sayesinde sportif faaliyetlerde rahatça kullanılabilir olmasıdır.

Özellikleri: 17.8g Ağırlık, Su geçirmez, Eşzamanlı iki bluetooth cihaz ile bağlanma imkanı

Avantajları: Sporda kullanım için kolaylaştırılmış kullanım

Dezavantajları: Uzun şarj süresi

Yorumları için tıklayın >

Spor kulaklık inceleme videosu

Xiaomi Hybrid Pro Hd Metal Piston Kulakiçi Mikrofonlu Kulaklık

Bluetooth kulaklık modellerinden biri olmasa da Xiaomi Hybrid kulaklığı Xiaomi markasının en iyi kulaklığı olarak belirtiliyordu. Yeni versiyonu olan Pro HD modeli ile tasarımın ve özelliklerinin yenilendiğini görüyoruz. Kulaklık kasası metal çerçeveden oluşuyor. Ayrıca yapısının içinde her türlü ses tonunu kaliteli bir şekilde verebilmesi için üç sürücü bulunuyor.

Özellikleri: Üç sürücülü, metal tasarım

Avantajları: Fiyat/performans ürünü

Dezavantajları: Bağlantıda zaman zaman problem yaşanıyor


2021’nin En İyi Apple Kablosuz Kulaklıkları

Apple’ın 2019 yılında 90 milyon adet airpots sattığını ve bu satıştan tam 12 milyar $ ciro elde ettiğini biliyor muydun?

Airpods 2 Bluetooth Kulaklık

Airpods 2.nesil bluetooth kulaklık Apple’ın geliştirdiği Airpods kablosuz kulaklık modelinin yeni versiyonudur. Otomatik bağlanma ve otomatik bağlantıyı kesme özelliği ile çok kolay bir şekilde Bluetooth aygıtına bağlanabilmektedir. En güzel özelliği ise kulağınıza taktığınızı anlıyor ve kulağınızdan çıkardığınızda ise çalan müziği duraklatabiliyor. Apple’ın akıllı asistanı Siri, Airpods ürününde de bulunmakta. Şarkı değiştirme, durdurma ve tekrar oynatma, arama yapma ve yol tarifi yardımı almak için bile herhangi bir ekstra iş yapmadan “Hey Siri” demeniz ile istediğiniz komutu Airpods ile sağlayabilirsiniz. Çift dokunuş ile dinlediğiniz şarkıyı değiştirebilirsiniz.

Qi uyumlu kablosuz şarj kutusu sayesinde Airpods’u şarj etmeniz mümkün. Ayrıca kutunun kendisi de şarj olmakta. Tek bir full şarj ile 5 saate kadar müzik dinleme, 3 saate kadar da konuşma süresi sunar. Yanınızda taşıdığınız kablosuz şarj kutusu sayesinde ise 24 saate kadar Airpods’u kullanabilirsiniz.

Airpods içerisinde bulunan sensörler sayesinde kulaklığı kullanıp kullanmadığınızı anlar, buna göre reaksiyon gösterir. İçerisinde bulunan mikrofon ile komut verebilir ve rahatça telefonla konuşabilirsiniz. Ayrıca LED’ler sayesinde de şarj olup olmadığını anlayabilirsiniz. Kulaklık tasarımının haricinde elektronik tasarımı da işinizi oldukça kolaylaştırıyor

Özellikleri: Ses asistanı uyumlu, mobil şarj kutulu

Avantajları: Hareket algılayıcı sensör, kolay kullanım, yüksek kalite ses, uzun kullanım süresi

Dezavantajları: Su geçirmez değil

Airpods 2 inceleme videosu

Beats Studio3 Wireless Kulak Üstü Kulaklık

Pure ANC özelliği sayesinde Beats Studio3 wireless kulaklık dışarıdan gelen gürültüyü net bir şekilde engellemekte ve kullanıcısına kaliteli ve pürüssüz bir ses deneyimi yaşatmaktadır. Dışarıdan gelen sesleri sürekli gerçek zamanlı olarak kontrol eder ve kullanıcısı için algıladığı bütün dış sesleri engelleyerek kulaklıktan gelen sesi optimize eder ve kaliteli bir ses çıkışı sunar.

Pure ANC açık ve tüm özellikler kullanılarak 22 saate kadar pil ömrü, 10 dakikalık şarj ile 3 saatlik ses deneyimi imkanı sunmaktadır. Düşük güç modunun kullanılması ise Pure ANC’yi devre dışı bırakarak 40 saate kadar pil ömrü sunmaktadır. Bir kulak üstü kulaklık olmasına rağmen tasarımın hafif, sağlam ve dayanıklı, ayrıca bunlar ile birlikte konforlu olması Beats Studio3 kablosuz kulaklığı tercih sebeplerinden biri haline getiriyor.

Özellikleri: 40 saate kadar pil ömrü, Pure ANC

Avantajları: Uzun kullanım süresi, aktif gürültü engelleme, hafif ve konforlu

Dezavantajları: Biz fiyatı haricinde çok bir şey bulamadık 🙂

Beats Studio 3 inceleme videosu

Beats Solo3 Wireless Kulak Üstü Kulaklık

Beats Solo3 40 saate kadar pil ömrüne sahiptir. Fast Fuel teknolojisi ile 5 dakikalık şarj ile 3 saat müzik dinleme imkanı sunar. Kulak üstü yastıklı kulaklıkları kendi konforunuza göre ayarlayabilirsiniz. Optimum konfor ve ses elde edebileceğiniz bir kulaklıktır. Tasarımı genel anlamda Beats kulak üstü kulaklık tasarımları ile benzerdir. Gürültü yalıtımı, yerleşik arama ve müzik kontrolleri gibi özellikleri bulunmaktadır.

Özellikleri: 40 saate kadar pil ömrü, 5 dakikalık şarj ile 3 saat kullanım süresi

Avantajları: Aktif gürültü önleme, uzun kullanım süresi

Dezavantajları: Su geçirmez değil

Beats Solo3 inceleme videosu

Powerbeats3 Wireless Kulak İçi Kulaklık

Hareket halinde olanlar ve günlük hayatta rahatça kullanabileceğiniz, çeşitli renk seçenekleri ile Neighborhood Collection ile tanışın. Tere ve suya dayanıklı yapısı ile kötü hava koşullarına ve tempolu antrenmanlara özel olarak tasarlanmıştır. 12 saate kadar pil ömrü vardır. 5 dakikalık şarj 1 saatlik bir antrenman için yeterli gelmektedir. Ergonomik tasarımı ile sürekli hareket halinde olan kullanıcının kulaklarında rahat ve konforlu şekilde oturmaktadır.

Özellikleri: 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım, ergonomik tasarım

Avantajları: Suya dayanıklı

Dezavantajları: Ses yalıtımı beklentinin altında


Powerbeats pro kutu açılış videosu

Beats Kulaklıklar (Apple’ın Yan Ürünü Mü?)

Beats Electronics ilk piyasaya çıktığında Dr.Dre bünyesi altında bir marka olarak ürünlerini sunmuştu. 2014 yılında Apple tarafından satın alınmış ve Apple’ın bünyesine katılmıştır. Beats teknolojisi ile tasarlanan kulaklık yapıları ve optimum konfora Apple teknolojisi ile tasarlanmış elektronik çipler bir araya gelmiş ve zaten kaliteli olan kulaklık modellerini çok daha üst düzey kaliteye çıkararak markette yerini almıştır. Bütün kulaklık modelleri kenforları ve hoş görüntülerinin yanısıra dış gürültüyü engelleyen ve yüksek kalitede çıkış veren ses özellikleri ile ön plana çıkmaktadırlar.

En İyi Samsung Kulaklıklar

Samsung Level U Bluetooth Kulaklık İnceleme

Samsung Level U, boyundan bağlanan bir yaka bandı ile kullanılmaktadır. Yaka bandı tasarımları arasında esneklikte ortalama bir puan almıştır. Fakat öne çıkan özelliği ise kesinlikle pil ömrü ve kullanım süresidir. Tek şarj ile 500 saate kadar bekleme, 10 saate kadar müzik dinleme ve 11 saate kadar telefon konuşması imkanı sağlayan kulaklığın batarya kalitesi üst düzey. Yaka bandı üzerinde bulunan tuşlar ile aç/kapat komutları çalışmaktadır. Kulaklığın başka bir cihaz ile eşleşmesini üzerinde bulunan LED ile takip edebilirsiniz.

Özellikleri: 10 saate kadar müzik dinleme, 11 saate kadar konuşma süresi

Avantajları: Uzun kullanım süresi

Dezavantajları: Aktif ses yalıtımı özelliği yok

Yorumları için tıklayın >

Level U ve level u pro karşılaştırma videosu

Samsung Galaxy Buds

Galaxy Buds, Samsung’un tasarladığı en kaliteli Bluetooth kulaklık modellerinin başında geliyor. Çift mikrofon teknolojisi sayesinde dış ses gürültüleri tamamen engeller. Çevreye odaklanabilmesi sayesinde kulaklığı çıkarmanıza gerek kalmadan ortamda olan bitenleri kaçırmamanızı sağlar. Tek bir şarj ile 6 saate kadar müzik dinleme şansı tanır. Cihazdan cihaza kablosuz güç paylaşımı özelliği bulunan Galaxy Buds’un şarjı hiçbir zaman bitmeyebilir J İnce, hafif ve şık tasarımda kulaklık ve kulaklık kutusuna sahip bu model çeşitli sensörler ile müzik dinleme kalitenizi üst noktalara taşır.

Özellikleri: Çift mikrofon teknolojisi, 6 saate kadar müzik dinleme

Avantajları: Aktif gürültü önleme, çevre odaklanma, kablosuz güç paylaşımı

Dezavantajları: Su geçirmez değil

Galaxy buds inceleme

Huawei Kulaklıklardan En Çok Tavsiye Ettiklerimiz

Huawei Freebuds Bluetooth Kulaklık

Huawei markasının öne çıkan kablosuz kulaklık modelidir. Otomatik olarak bağlanma özelliğine sahiptir. İçerisinde bulunan kızılötesi sensörü sayesinde kulağınızdan çıkardığınızda algılar ve müziği otomatik olarak durdurur. Antrenmanlarda kullanım için de özel olarak tasarlanmış Freebuds, hava alan bir dizayna sahiptir. Çift dokunuş ile dinlediğiniz müziği kontrol edebilir, aramaları cevaplayıp sonlandırabilir ve ses asistanınıza bağlanabilirsiniz. Çevresel gürültü engelleme özelliği ile dış gürültüler engellenerek kaliteli bir ses çıkışı almanız amaçlanmıştır. Günlük kullanımda, yoğun tempolu antrenmanlarda ve kötü hava koşullarında suya dayanıklı özelliği ön plandadır.

Özellikleri: Otomatik bağlanma, sporda kullanım

Avantajları: Hareket algılayıcı sensör, aktif gürültü önleme, suya dayanıklı

Dezavantajları: Dışarıya ses yalıtımı düşük seviye

Freebuds 3 inceleme

Huawei Sport Lite AM61 Kablosuz Kulak İçi Kulaklık

Huawei’nin sporda kullanım için özel olarak tasarlanmış kablosuz kulaklık modeli olan Sport Lite AM61, 2 saatlik şarj süresi ile 11 saate kadar müzik dinleme desteği sağlar. 11 saate kadar konuşma ve 240 saate kadar bekleme süresine sahiptir.

Özellikleri: Sporda kullanım için 11 saat müzik, 11 saat konuşma

Avantajları: Uzun kullanım süresi

Dezavantajları: Gürültü önleme ve ses yalıtım seviyesi ortalama

Sport lite am61 inceleme

En İyi 4 Sony Kulak Üstü ve Kulak İçi Fiyat Performans Kulaklıkları

Sony WHCH500B Kulaküstü Bluetooth

WH-CH500B, Sony’nin en sık tercih edilen kablosuz kulak üstü kulaklık modellerinden biridir. Tam 20 saate kadar müzik çalma süresine sahiptir. Seyahatlerde konforlu taşıma için katlanabilir özelliği taşımaktadır. NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi sayesinde aynı teknolojiye sahip çeşitli cihazlara tek dokunuş ile bağlanmak mümkündür. NFC teknolojisi olmayan cihazlar ile de sorunsuz şekilde Bluetooth ile manuel olarak bağlayabilirsiniz.

Özellikleri: NFC teknolojisi, 20 saate kadar müzik dinleme imkanı

Avantajları: Uzun kullanım süresi, basit kullanım

Dezavantajları: Ergonomi konusunda büyüklüğü yetersiz

WH-CH500 model incelemesi

Sony WH-CH700N Gürültü Önleyici Kulaküstü

AINC (Yapay Zeka Gürültü Engelleme) özelliğine sahip bir kulaklıktır. Etkinleştirmek için NC düğmesinin kullanılması yeterlidir. Ortamdaki dış sesleri ve gürültüleri algılayarak kullanıcının duymaması için engeller ve optimum seviyede bir ses çıkışı sağlar. NFC özelliği bu kulaklık modelinde de bulunmaktadır. Ayrıca DSEE (Dijital Ses Geliştirme Motoru) teknolojisi ile sıkıştırılmış ses dosyalarının performansını artırarak daha yüksek kalitede ses almanızı sağlar. Sony’nin Headphones Connect uygulaması ile bulunduğunuz ortama göre ses ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ayrıca bir güncelleme ile Google ses asistanı ile iletişim kurabileceksiniz. Ayrıca şarjınız bittiği takdirde kablolu bağlantıya geçiş yapabilirsiniz.

Özellikleri: 35 saate kadar kullanım süresi, 10 dk şarj ile 1 saatlik müzik deneyimi

Avantajları: Uzun kullanım süresi, kısa şarj süresi, uygulama ile kişiselleştirilebilir ses

Dezavantajları: Suya dayanıklı değil, spor için ergonomik değil

Sony WH-CH700N İnceleme

Sony WI-C300 Kulak İçi – Yaka Kulaklık

Diğer Sony kablosuz kulaklıklar gini NFC ve Bluetooth seçenekleri ile iletişim kurabilen bir kulaklık modelidir. Tek bir dokunuş ile ses asistanı ile iletişim kurmak mümkündür. 8 saate kadar pil ömrü vardır. Küçük, hafif ve boyun askılı tasarıma sahiptir. Farklı renk çeşitleri bulunmaktadır.

Özellikleri: 8 saat kullanım süresi, küçük ve hafif tasarım

Avantajları: Konforlu kullanım

Dezavantajları: Suya dayanıklı değil, gürültü önleme yok

WI-C300 sony kulaklık kutu açılımı

Sony WF-1000X Gürültü Önleyici – Kulak İçi

35 saate kadar bekleme, 3 saate kadar müzik dinleme süresine sahip bir modeldir. Aktif gürültü önleme teknolojisi sayesinde ortamdaki dış gürültüyü bloke ederek kullanıcısına kaliteli bir ses deneyimi sunar. Yakın alan iletişim teknolojisi bu Sony modelinde de bulunmaktadır.

Özellikleri: 3 saate kadar müzik dinleme, kulak içi NFC

Avantajları: Gürültü önleme

Dezavantajları: Kısa kullanım süresi, suya dayanıklı değil


Kulaklıkta Uzman Sennheiser Markasının Modelleri

Sennheiser Momentum True Wireless

Yüksek kalite ses, konforlu tasarım. Siri ve Google Asistan ses asistanları ile uyumlu ve dokunmatik kullanıma sahip üst düzey bir kulaklık modelidir. Kulaklıklardan birini çıkardığınızda dinlediğiniz müzik durur ve tekrar taktığınız anda otomatik olarak çalmaya devam eder. Şarj edilebilir kablosuz şarj kutusu ile sürekli dinleme şansınız olur. Yüksek gürültülü ortamlarda bile sadece müziğin sesini duymanızı garanti eden model, Sennheiser’ın Smart Control uygulaması sayesinde ortama özel ses ayarı yapabilmenizi sağlar.

Özellikleri: Aktif gürültü önleme

Avantajları: Suya dayanıklı, yüksek kalite ses

Dezavantajları: Çift telefon desteği yok.


Sennheiser HD 4.40

Sennheiser’ın kulak üstü kablosuz kulaklık modellerinden biridir. aptX özelliği ile kullanıcalara tatmin olacakları dinamik bir bas çıkışı sunmaktadır. Katlanabilen konforlu yastıklara sahip kulaklığı gittiğiniz her yerde yanınızda rahatça taşıyabilmeniz için kutu içeriğine taşıma kılıfı da dahildir.

Özellikleri: 2 saat şarj süresi, aptX dinamik bas

Avantajları: Hafif, iyi düzeyde ses çıkışı

Dezavantajları: Beklentinin altında ses yalıtımı


Sennheiser PXC 550 Wireless Kulak Çevreleyen Seyahat Kulaklığı

Sennheiser markasının seyehatler ve uzun süreli kullanımlar için tasarladığı kulak üstü kablosuz ve kablolu seçeneğine sahip kulaklık modelidir. NoiseGard Hibrit ile aktif gürültü önleme teknolojisine sahiptir. Bu sayede en gürültülü ortamlarda bile dış sesleri duymamanız sağlanmıştır. Tek şarj ile kablolu bağlantı sağlandığında gürültü önleme özelliği aktif bile olsa tam 30 saat kullanım süresi bulunmaktadır. Bluetooth bağlantı ile gürültü önleme özelliği yine aktif olduğunda bu süre 20 saat olarak belirlenmiştir. Endüstrideki en hafif kulaklıklardan biridir. En konforlu kullanımı sağlayabilmek için yüzlerce kulağın ölçüleri alınmış ve kulaklık, kafa bandı ve kulaklık içi şekil alan özel kapsüller bu çalışmaya göre tasarlanmıştır. Dokunmaya duyarlı trackpadler sayesinde kulaklığınızı kontrol edebilirsiniz. Dahili ses limitleme sistemi sayesinde özellikle uçaklarda anons anında anlık ses şiddetinin yükselmesi önlenmektedir. CapTune uygulaması sayesinde sesi kişisel tercihlerinize göre kontrol edebilir ve kulaklığı boynunuza astığınızda otomatik olarak müziğin durmasını deneyimleyebilrisiniz.

Özellikleri: Touchpad, ses limiti, katlandığında otomatik kapanma, gürültü önleme, CapTune

Avantajları: Ultra konforlu, uzun kullanım süresi


Logitech Gaming Kulaklıkları

Logitech g230 (Oyuncular İçin En Çok Aranan)

Eğer özellikle oyun için bir kulaklık bakıyorsanız sıkı oyuncu olan Faik’in oyuncu kulaklıklarından en iyileri seçip, incelediği modelleri de kesin okuyun.

Kulaklıklar tabi ki sadece müzik dinlemek ve telefon görüşmelerinde kullanılmıyor; oyun dünyasında da çok önemli bir yere sahipler. Oyun içi derin sesleri duymak ve takım oyunlarında arkadaşlarınız ile iletişim kurabilmek için bir oyuncu kulaklığı olmazsa olmazdır. Logitech G230 oyuncu kulaklığı, uzun süre kullanılmasına rağmen kulaktaki ısı ve teri yumuşak yastıkları ile gidermektedir. Hafif yapısı ile kullanıcıya da rahatsızlık vermemektedir. Anlık olarak kulaklığınızın ses ayarını kabloda bulunan ses komutu düğmeleri ile gerçekleştirmek mümkündür.

Kendinize aynı zamanda bir oyuncu mouse’u arıyorsanız tavsiye ettiğimiz en iyi oyuncu mouselarını inceleyebilirsiniz.

Özellikleri: 90 derece dönebilen kulaklık, çıkarılabilir yastıklar, gürültü önleyici mikrofon

Avantajları: Hafif, konforlu

Dezavantajları: Çok uzun süreli kullanım için dayanıksız yapı

Yorumları için tıklayın >

Logitech g430

Tasarımı ve temel özellikleri ile G230 modeline benzemektedir. 90 derece dönebilen kulaklık yapısı, sportif ve temizlemek için çıkartılabilen yastıklar bulunmaktadır. Yani yapısı ve tasarımı birçok özelliği ile G230 ile aynıdır. Ek olarak Dolby 7.1 özelliği ile FPS oyunlarında rakibinizin hangi yönden geldiğini ses derinliği ve hassasiyeti ile algılamanız kolaylaşır.

Özellikleri: 90 derece dönebilen kulaklık, çıkarılabilir yastıklar, gürültü önleyici mikrofon

Avantajları: Hafif ve konforlu, yüksek kalite ses derinliği

Dezavantajları: Çok uzun süreli kullanım için dayanıksız yapı


Logitech g231

Logitech G231 PC, PlayStation4 ve Xbox One ile uyumludur. Diğer modellerdeki gibi kulak yastıkları kolayca çıkartılıp temizlenebilir. Logitech’in önem verdiği hafif tasarımlı model yapısı bu kulaklıkta da aynı şekildedir.

Özellikleri: 90 derece dönebilen kulaklık, çıkarılabilir yastıklar, gürültü önleyici mikrofon

Avantajları: Hafif ve konforlu, tüm konsollar ile uyumlu

Dezavantajları: Dolby 7.1 desteklemiyor


En İyi Jabra Markalı Kulaklık Önerisi

Jabra Storm (Hafif ve Rahat)

Jabra Storm, NFC özelliği bulunan cihazlar ile temas ederek bağlanabilmektedir. 10 saate kadar konuşma süresine sahiptir. Wind Noise Blackout teknolojisi sayesinde ortamdaki rüzgar sesini engellemektedir. Bunun için özel rüzgar koruması bulunmaktadır. Ergonomi özellikleri ile çok hafif ve rahat tasarımı sayesinde gün boyu kulağınızda olduğunu hissetmezsiniz. İleri Noise Blackout ile ortamdan gelen dış sesleri azaltır ve daha kaliteli konuşmalar yapabilmenizi sağlar.

Özellikleri: 10 saat kullanım süresi, NFC, Wind Noise Blackout, rüzgar koruması

Avantajları: Gürültü azaltma, rüzgar sesi engelleme, hafif ve konforlu tasarım

Dezavantajları: Ses kalitesi beklenenin altında, su geçirmez değil

Yorumları için tıklayın >

Jabra Eclipse (Gerçeğe Yakın Ses Kalitesi)

Jabra Eclipse, üst düzey bir ses çıkışına ve çok hafif bir tasarıma sahiptir. Özel taşınabilir dock ünitesi ile şarj olabilir, bu sayede gün boyu şarjsız kalmamanız sağlanır. 10 saate kadar kullanım süresine sahiptir.

Özellikleri: 10 saate kadar kullanım süresi, taşınabilir şarj ünitesi

Avantajları: Hafif tasarım, üst düzey ses kalitesi

Dezavantajları: Su geçirmez değil

Yorumları için tıklayın >

Jabra 65T

Dörtlü mikrofon teknolojisi sayesinde Jabra 65T ortamdaki gürültüyü yüksek oranda azaltır ve çevredeki rüzgar sesini önler. Jabra Sound+ uygulaması ile uyumludur ve ses ayarlarınızı özelleştirmenizi sağlar. Taşınabilir şarj kutusu vardır ve tek şarj ile 5 saat kullanım sunmaktadır. Ortalama 15 saate kadar kullanıma sahiptir. Alexa, Siri ve Google Asistan ile uyumludur, bu sayede sesli komut vermeniz mümkündür.

Özellikleri: Dörtlü mikrofon teknolojisi, sesli komut özelliği, taşınabilir şarj kutusu, Sound+ ile uyumlu

Avantajları: Gürültü önleme, kolay ve yüksek kaliteli kullanım

Dezavantajları: Şarj kutusu mıknatıslı değil

En İyi Philips Modelleri

Philips SHB5250 (Kablosuz Kulak İçi)

Philips markasının kablosuz kulak içi kulaklık modelidir. Dört farklı renk seçeneği ile piyasada bulunmaktadır. Zengin bas çıkışını veren bu anlamda yüksek kalitede bir modeldir. Genel anlamda 4.5 saat ortalama kullanım süresine sahiptir. Yapısındaki kablo üzerinde aramaları ve müziği kontrol edebilmek için tuş takımı bulunmaktadır.

Özellikleri: 4.5 saat kullanım süresi, 55 saat bekleme süresi, mikrofonlu

Avantajları: Yüksek kalite bas

Dezavantajları: Gürültü önleme yok

Yorumları için tıklayın >

Philips SHB3075 (Kafa bantlı)

Philips Bass+ ile yüksek kaliteli bas çıkışını hissetmeniz sağlanmıştır. 12 saate kadar kullanım süresi bulunmaktadır. Tüm kullanıcılara hitap etmesi amacı ile dönebilen kulaklık modüllerine ve özel ayarlanabilen baş bandı ile tasarlanmıştır. Kulaklık üzerinde bulunan düğmeler ile aramaları ve sesleri kontrol edebilirsiniz.

Özellikleri: Bass+ , 12 saat kullanım süresi, özelleştirilebilen kafa bandı

Avantajları: Yüksek kalite bas

Dezavantajları: Düşük kalite tiz, rahatsız edici yanıp sönen LED

Yorumları için tıklayın >

Philips Shb5850Wt (Boyun Askılı)

Philips Shb5850Wt, hassas bir ses deneyimi ve yüksek kalite bas çıkışı sunmaktadır. Yapısındaki ses tüpü bilimsel araştırmalar sonucunda tasarlanmıştır. Ortam gürültüsü optimum seviyede yalıtılmıştır. Ortalama 7 saatlik kullanım süresine sahiptir.

Özellikleri: Yankı kontrolü, gürültü azaltma

Avantajları: Yüksek bas kalitesi

Dezavantajları: Düşük seviye ergonomi

ttec Mıknatıslı Boyun Askılı ve Kulaküstü Modelleri (Fiyat Performansa Göre Tercih Edilebilir)

ttec Soundbeat Pro Mıknatıslı Stereo Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Ttec markasının mıknatıslı ve ergonomik tasarıma sahip kablosuz kulaklık modelidir. DSP3 teknolojisi ile iki yönlü maksimum netlik sağlar. Mıknatıslı yapısı sayesinde kolayca taşınabilir, ayrıca spor yaparken de rahatla kullanabilirsiniz. 50 saat bekleme, 5 saate kadar konuşma ve 4 saate kadar müzik dinleme imkanı sunar.

Özellikleri: Eşzamanlı iki telefon ile eşleşme, 6 saate kadar pil ömrü

Avantajları: Rahat taşınabilir, kolay kullanım

Dezavantajları: Suya dayanıklı değil


Ttec SoundMax Kulaküstü

Soundmax, Ttec’in kulak üstü kulaklık modelidir. Kulak üstü kulaklık olmasına rağmen hafif ve konforlu kullanımı kullanıcılar için dikkat çeken bir özelliğidir. Şarj edilebilir bataryası ile 12 saate kadar pil ömrü vardır. Ekstra güçlü ve temiz bas çıkışı sağlayabilmektedir.

Özellikleri: 12 saate kadar pil ömrü, ekstra güçlü bas

Avantajları: Hafif tasarım

Dezavantajları: Dışarıya ses vermesinden bahsediliyor

https://www.youtube.com/watch?v=WGyLixMIgNE

Kullanım Amacına Göre En Kaliteli Bluetooth Kulaklıklar Hangileri? Seç, Beğen, Al 🙂

Spor Kulaklıkları – Spor Yaparken Rahat Kullanmak İçin Bu Kulaklıkları Tercih Edebilirsin

 • JAYBIRD Run XT
 • JAYBIRD X4
 • JBL Endurance Peak
 • JBL Endurance Dive
 • SENNHEISER CX SPORT BT KI /M

Müzik Dinlemek İçin En İyi Bluetooth Kulaklık Hangisi?

 • SENNHEISER Momentum BT Over
 • JABRA Elite 85h
 • BEATS MTQY2EE/A Studio 3
 • JBL TUNE 500BT
 • APPLE Airpods
 • HUAWEI FreeBuds 3

Gaming Kulaklıkları – Oyun Oynarken Kullanabileceğiniz En İyi Modeller

 • LOGITECH G935
 • STEELSERIES Arctis 7
 • Razer Nari Ultimate
 • Corsair Virtuoso SE RGB Hi-Fi
 • ASUS Strix WL BLK UBD Wireless

Gürültü Önleyiciler – Dışarıdan Çok Ses Gelen Yerlerde İdeal (Ses Geçirmeyen)

 • Sennheiser PXC 550 Wireless
 • Bang & Olufsen Play BeoPlay H8i
 • Bose QuietComfort 35
 • Sony WH-1000xM2

Ses Kalitesi En İyi Kablosuz Kulaklık Hangisi?

Her ne kadar pazardaki teknoloji ürünlerinin birçoğuna sahip dev markalar çok kaliteli kablosuz kulaklıklar üretseler de en iyisini bizce “ses” ile adını bildiğimiz Sennheiser marka Bluetooth kulaklık modelleridir.

En İyi Mikrofonlu Kulaklık (Telefon Görüşmesi İçin Öneriyoruz)

 • Apple Airpods 2
 • Samsung Level U
 • QCY T1Pro
 • Jabra 65T
 • Samsung HM1500

Modellerine Göre En İyiler

En İyi Kulak İçi Kulaklık Modelleri (Kablosuz)

 • Sennheiser Momentum True
 • Apple Airpods 2
 • Samsung Galaxy Buds
 • Beats
 • Jabra 65T

Sadece kulak içi kulaklık önerisi olan yazımızı da okuyabilirsiniz.

En İyi Kulak Üstü(Kulak Dışı veya Kulak Çevreleyen) Modelleri

 • BEATS Studio 3
 • Sennheiser PXC 550
 • Bose QuietComfort 35

En İyi Yaka Kulaklık ve Mıknatıslı Modelleri

 • Sony WIC300WCE7
 • Samsung Level U
 • Jabra Elit 65e

Kablosuz Kulaklıklar İle İlgili Faydalı Bilgiler

🤑 Bluetooth Kulaklıklarda Fiyat Aralığı Nasıl Değişiyor?

Bluetooth kulaklıkların kullanım amaçlarına, ses kalitelerine, gürültü yalıtma, su geçirmezlik, rüzgar önleme gibi detaylı özelliklerine, tasarımlarına, ergonomisine ve malzeme kalitelerine göre fiyat aralıkları çok geniştir. 130TL’ye ortalama bir kulaklık bulmak da, 2500TL’ye bulmak da mümkündür.

📶 Bluetooth Ne İşe Yarar?

Bluetooth, cihazların birbirleriyle kablosuz şekilde veri transferi ile iletişim kurmalarını sağlayan bir haberleme protokolüdür. Bluetooth ile cihazlar arası görüntü ve ses paylaşımı gerçekleştirilmektedir.

🤼Bluetooth Eşleştirme Nasıl Yapılır?

Cihazların birbiri ile eşleşebilmesi için (genellikle iki cihaz arasında eşlenir) Bluetooth özelliklerinin aktif durumda olması gerekir. Bir cihaz, diğer cihazı bağlantı ekranında bulup birbiri ile bağlanır. Eğer bulamıyorlarsa “discover” yani keşif modları açılır ve birbirlerini bulmaları için sinyal gönderirler. Daha sonra tekrar ekran kontrol edilir ve bağlanma işlemi gerçekleştirilir.

Kablosuz Kulaklık Telefona ve PC’ye Nasıl Bağlanır ve Nasıl Kullanılır? Dizüstü Bilgisayarda Bluetooth Nasıl Açılır?

Bir kablosuz kulaklık, Bluetooth protokolüne sahip herhangi bir aygıt gibi bağlanmaktadır. Kulaklığı güç tuşuna basıp açtıktan sonra telefonunuzun veya bilgisayarınızın Bluetooth ayarlarına girip Bluetooth’u aktif duruma getirmeniz gerekir. Sonrasında ise Bluetooth tercihlerini açarak veya “Aygıt bul” sekmesini seçerek çevredeki aygıtlar aranır, listede bağlanmak istenen kulaklık bulununca seçilir ve kulaklığa bağlanılır.

Airpods Nasıl Sıfırlanır?

 1. Öncelikle iki kulaklık ve şarj kutusunun tam şarja sahip olduğunu kontrol edin.

 2. Şarj kutusunu açarak yapılanma tuşuna yaklaşık 10-15 saniye basılı tutun.

 3. Kutudaki şarj durumunu gösteren ışık birkaç kez turuncu ile beyaz renklerde yanıp sönmesini gördükten sonra işlemi tamamlamış olursunuz.

8 thoughts on “En İyi Bluetooth Kulaklık 2021 – Kablosuz Kulaklık Tavsiyesi

  1. Merhaba Halil Bey, aslında yazımızda sennhieser markasına ait birçok model var. Dediğiniz model de gayet güzel. O seriden momentum true incelemesi yazımızda mevcut. İlginiz için teşekkür ederiz 🙂

 1. bilgisayarda kullanabileceğim, kafa bantlı, mikrofonlu, kulak üstü, wireless bir kulaklık önermeniz mümkün müdür?

  1. Selam Ersin,
   JBL t500BT önerebilirim. T450Bt de var ama üst kısımda sünger yok kafana takarken rahatsızlık verebilir. 500bt den itibaren var. Bİr üstünü alabilecek bütçen varsa t600bt NC diğerlerine göre çok daha iyi. JBL modellerimizi detaylı karşılaştırdığımız yazımızı bi oku istersen: https://iyibix.com/en-iyi-jbl-bluetooth-kulaklik/

 2. Hocam merhaba, çok araştırdım fakat emin olamadım, istediğim özelliklerde bir kulaklık varmı diye size sorayım dedim, sizin tavsiyeniz ne olurdu, ilk başlarda tam kablosuz istiyordun fakat bundan vazgeçtim, sebebi emin olamamak, aradığım şey günlük kullanabileceğim, ( müzik ikinci planda ) yaptığım görüşmelerde arkadaki saçma sesleri ve rüzgar sesini karşı tarafa iletmeyecek veya en aza indirgeyecek, şarj sıkıntısı çekmeyeceğim, suya dayanıklı ( havuza girmeyeceğim, yağmur, ter gibi bir dayanıklılık ) bu tarz birşey arıyorum, uzun zamandır jabra 75t yi araştırıyordum, onda en beğendiğim özellik örneğin telefon görüşmesi yaparken istediğimizde kendi ortamınızın sesini duyabiliyoruz, böyle bir özellikte olması lazım, ama onunda suya dayanıklılık konusunda active 75 daha iyisiymis onu da araştırdığımda başka başka eksiklikleri var mesela sennheiser momentum true wireless 2 nin diğerinden ayrı bir eksikliği, şimdi aradığım kulaklığın eksi yönü olmamasını istiyorum, dediğim gibi boyuna asmalı birşeyler de olabilir, artık o kadar araştırdım video izledim ki hangi kulaklığın ne eksisi var hatırlayamıyorum aradığımı bulamıyorum, mükemmel telefon görüşmesi, şarj ve suya dayanıklılık, önceliğim işte senin aradığın bu diyebilecegin bir kulaklık varmı, buna ek olarak maximum maliyeti 500 TL’yi geçmesin diyemeyeceğim 😂 2500-3000 TL’yi gözden çıkardım, amiral birşey arıyorum boyuna asmalı veya tam kablosuz önemi kalmadı.
  Tr de yok fakat şu model şu ülkede derseniz o da olur

 3. Wireless veya Bluetooth olması neyi değiştiriyor veya kullanım alanının bilgisayar ya da telefon olması? Bu özellikler ne fark yaratıyor?

  1. Merhaba Beyza,
   Wireless demek aslında kablosuz demek. Bu yüzden bluetooth kulaklıklarda da kabloya ihtiyaç duyulmadığı için kablosuz kulaklık olarak da bilinebiliyor. Bluetooth teknolojisi kullanılarak cihazlar birbirine bağlanıyor. Bu yüzden kulaklığını bağlamak istediğin cihazda bir bluetooth alıcısının olması ve kulaklığınla eşleştirmen yeterli.
   Telefonda veya bilgisayarda kullanman ise teknoloji anlamında değil, senin kullanım amacına göre değişkenlik göstermiş oluyor. Mesela bluetooth kulaklığa daha çok telefon konuşmalarını yapmak için ihtiyacın oluyorsa mikrofon kalitesi de iyi olan bir kulaklık tercih etmen lazım. Ya da bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsan ve kulaklığı da bilgisayarda kullanmak için alıyorsan ve çok fazla takıyorsan ilk odaklanacağın noktalardan birisi kulaklığın rahatlığı olmalı.
   Umarım açıklayıcı bir cevap yazabilmişimdir. Aklına takılan bir şey olursa, lütfen sormaktan çekinme 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir