13 En İyi Elektrikli Süpürge 2022 – Elektrik Süpürgesi Tavsiye

Güzel, kullanışlı, verdiğiniz paraya değecek bir elektrikli süpürge almak istiyorsunuz. Hangi modeli seçmeniz gerektiğini kestiremiyor olabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilmek için beğendiğimiz, fiyat/performans olarak da iyi olan modelleri seçmeye çalıştık. Umarız, içinize sinecek bir model bulursunuz.

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Alacağınız elektrikli süpürgenin ne kadar iyi temizlediğini anlamak için farklı tür özelliklere bakmak gerekir ve bu özellikler de süpürgelerin çeşitlerine göre değişir. Örnek vermek gerekirse, toz torbasız bir elektrikli süpürgeyle robot süpürgenin gücü aynı olmayacaktır; yani bu ikisini aynı kulvarda yarıştırmak yanlış olur. 

Buna rağmen tüm süpürge türlerinin kendi içlerinde artıları ve eksileri elbette var. Biz bu yazımızda Dikey – Şarjlı veya Kablolu El Süpürgeleri, Toz Torbasız Süpürgeler, Toz Torbalı Süpürgeler ve Robot Süpürgeleri inceledik, avantajlarından ve dezavantajlarından bahsettik. 

Elektrikli süpürgenin ne kadar iyi temizlediğini değerlendirirken göz önüne almanız gereken pek çok kriter var: pisliği ne kadar iyi kavrıyor, ne kadar pislik depolayabiliyor, ne kadar iyi manevra yapabiliyor, gürültülü mü, sessiz mi? Tabii ki bu sorular kullanıcının kişisel kullanımına göre de değişiklik göstermekte.

Bu saydıklarımız dışında sizin ihtiyacınıza yönelik olan türüne yönelmek de mantıklı bir seçenek olacaktır. Eğer tüm odalarınız baştan aşağıya halıyla kaplı ise, toz torbalı veya toz torbasız elektrikli süpürgeler daha iyi bir opsiyon. Ama çok fazla ev eşyanız yoksa, hafif ve kullanışlı bir süpürge ile hızlıca temizlik yapmak istiyorsanız dikey süpürgeler ya da robot süpürgeler daha uygun bir seçenek olacaktır.

Yazımızın devamında elektrikli süpürge seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda her bir tür elektrikli süpürge için daha detaylı bilgiye yer verdik. Okumaya devam edin.

En İyi Dikey – Şarjlı veya Kablolu El Süpürgeleri

Avantajları: Dikey süpürgelerin uzun gövdesi ve tutacakları vardır. El süpürgeleri ise daha çok duvara monte edilecek şekilde üretilmiştir. İki türün de bir çoğu şarjlıdır ve diğer elektrikli süpürgelere göre hafif oldukları için hızlıca temizlik yapabilme avantajı sunarlar. 

Dezavantajları: Performansları halı temizlemek için uygun değildir. Genelde yüzeysel temizlik için kullanılır ve tam anlamıyla temizlik isteyenlerden tarafından için pek tercih edilmezler. Kir haznesi diğer türlere göre küçüktür ve fazla ses çıkarırlar.

1. Fakir DARKY COMFORT DİKEY 2 in 1 Elektrikli Süpürge 

fakir darky confort 2 in 1 dikey supurge

Dikey süpürgelerin avantajlı bir tarafı ise el süpürgesi olarak da kullanılabilir olmalarıdır. Fakir’in bu 2’si 1 Arada süpürgesi, tutma sapı ve üçgen yer aparatı çıkarıldığında el süpürgesi olarak kullanılabilir.

Eğer toz torbası değiştirmek sizin için bir işkenceye dönmüşse iyi bir haberimiz var: bu model toz torbası gerektirmiyor. 6 metrelik kablo boyuyla geniş alanlarda temizlik yapmanıza da olanak sağlıyor.

Avantajları 

 • 6 metre kablo boyu
 • 2.5 kg ağırlıkla hafif kullanım
 • Yıkanabilir toz haznesi

Dezavantajları

 • Kablolu elektrikli kullanım, şarjlı olsa daha iyi olabilir.

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.3/5’dir.

Fakir DARKY COMFORT DİKEY 2 in 1 Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – trendyol

Evimdeki süpürge bozulmuştu ve uzun zamandır arayıştaydım , malesef karantina günleri olunca bütcemizi idare etmek zorundayı çok açılamıcağım için bu fiyatıda görünce hiç kacırmak ıstemedım aldım ve gercekten mükemmel ! Çekim gücü cok yüksek tüm evi halılar dahil süpürebilirsiniz ama dikkat her odada arka arkaya calıstırmayın motoru cok yorabilirsiniz, minnos ve cok etkili bir ürün tavsıye ederim 🙂

Fakir DARKY COMFORT DİKEY 2 in 1 Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – kadınlarkulübü

iki gün önce vatandan aldım dün de anneme verdim bugün denemiş az önce aradı ilk izlenimleriyle çok memnun kalmış bütün evi hızlıca tutabildim çekiş gücü çok yüksek halılarımı kaldırdı ayrıca çok da hafif yorulmuyorsun tutarken dedi; başlığının üçgen olmasının da herhangi bir dezavantajı yokmuş iyiymiş dedi teşekkür etti :KK52:

2. Xiaomi MIJIA 1C Kablosuz El Elektrikli Süpürge 

xiaomi mijia 1c kablosuz supurge

Eğer evinizde çok fazla halı kullanmıyorsanız ve ağır kablolu elektrikli süpürgeleri bir odadan diğerine çekiştirmek size uzak geliyorsa, Xiaomi’nin bu kablosuz modeli sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Unutmayın, eğer evinizde çok fazla halı varsa dikey süpürgeler temizlik ihtiyacınızı karşılamayabilir.

Buna rağmen yüksek çekim gücüne sahip bir makine arıyorsanız, Xiaomi MIJIA 1C’i tercih edebilirsiniz.

Avantajları 

 • Diğer dikey süpürgelere göre daha sessiz
 • Şarjlı kullanım
 • Yüksek çekim gücü

Dezavantajları

 • Halı süpürmek için uygun değil

Baktığımız 1 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Xiaomi MIJIA 1C Kablosuz El Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – trendyol

Dün teslim aldım. İlk deneme sonucunda çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Elektirikli makinaların klasik sorunu olan uzatma kablosunun sağa sola takılması, hortumun burgu yapması, makinanın takla atması, prizden diğer prize takma derdine son.Tasarımı şık ve güzel. Motor dahil 6 parçadan oluşuyor. Duvara asma aparatı montaj vidaları ile birlikte geliyor. Bakımı ve temizliği kolay. Toz toplama aparatının (0.5 lt toz kapasiteli ) kullanımı basit ve siklon bileşeni çok rahat sökülüp takılıyor.Emiş güçü çok iyi. 3 ayrı mod mevcut. Ekonomik mod yerleri temizlemek için yeterli oluyor. Turbo mod inanılmaz kuvvetli ancak pil seviyesini çabuk tüketeceği ortada. Koltuk altlarında eğilmeniz gerekiyor. Bu esasında büyük bir handikap. Makina sesi alışılmışın çok altında. Temizlik yaparken turbo başlık içindeki dönen tambura kendiliğinden ileri hareketle çalışıyor. Geri çekme sağa sola döndürme son derece kullanışlı ve rahat. Özellikle turbo başlıkda kullanılmış olan hareketli bileşen kullanımı çok rahatlatıyor. Bu bileşen turbo başlık borusunda kullanılmış olsaydı koltuk altlarının temizliği çok daha rahat olurdu. Belkide diğer modellerde vardı. Seramik ve benzeri yüzeyler için çok uygun. Temizlik sonucu çıkan toz ve diğer partikülleri görünce şok oluyorsunuz. Evimde halı kullanmıyorum. Hepa filtre , yumuşak merdane fırçası , mayt fırçası yıkanıp tekrar kuruttuktan sonra kullanabiliyor. Makina kapama düğmesi tetik şeklinde ve bas , bırak şeklinde çalışıyor. Temizlik boyunca sürekli basmanız gerekiyor. İlk başta yadırgasamda sonradan alışılıyor. Ağırlığı 3,5 kg. Umarım uzun süre kullanabilirim. Alacak olanlara tavsiye ederim. Fiyatıda diğer markalara göre çok uygun.

Xiaomi MIJIA 1C Kablosuz El Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – trendyol

Ürün hızlı şekilde ulaştı ve 2 gündür kullanıyoruz. Bebeğim olduğu için günlük temizlikte kullanma amaçlı aldım. Büyük süpürgem dyson, ikisi kıyaslanamaz zaten bu süpürge şarjlı olduğu için o performansı bekleyemeyiz. Olumsuz diyebile ceğim tek şey biraz ağır geldi bana ama çok uzun kullanılmadığı için sorun değil. Malzeme kalitesi beklediğimden iyi. Eşime de temizliği sevdirdi en güzel yanı. Çok pratik ve haznesi yeterli. Halı başlığı yok ama shaggy halıyı denedim haznede birsürü kir birikti. Satıcı butona basılı tutmK gerekmez demişti ama gerekiyor. buton çok hafif olduğu için bastığınızı unutuyorsunuz zaten. Annemde ve görümcemde dyson şarjlı süpürge var onların da şarjı çabuk bitiyor. emiş gücü de bundan çok iyi diyemem. fiyatına göre güzel ürün. evcil hayvan için düşünenler dyson kabloluya yönelsin derim. ek: 6 aydan fazladır kullanıyorum ve çok memnunum. tek şarjla 90m2 evimi süpürüyorum.

En İyi Toz Torbasız Elektrikli Süpürgeler 2022

Avantajları: Kir toz torbası yerine makine içinde ayrılmış alanda toplanır. İncelediğimiz elektrikli süpürge türleri içinden en iyi performansa sahip olduğunu ve belirli aralıklarla torba değiştirmek gibi bir ihtiyaç olmadığı için toz torbalı süpürgelere göre daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Dezavantajları: Toz torbasız elektrikli süpürge seçerken filtresinin yıkanabilir olmasına dikkat etmek gerekir. Eğer filtresi yıkanabilir değilse, filtreye ödediğiniz ücret torbaya ödeyeceğini ücreti geçecektir. 

3. Fakir Ranger Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

fakir ranger 890w toz torbasiz supurge

Fakir bu ürünü ile evinde yer sıkıntısı çekenleri hedef alıyor. Eğer yüksek çekim gücüne sahip, çok fazla yer kaplamayacak, ufak bir elektrikli süpürge arıyorsanız bu ürün tam sizlik.

890 W’lık çekim gücü ve 77.8 desibellik ses seviyesi ile Fakir Ranger Toz Torbasız Elektrikli Süpürge birçok evin temizlik ihtiyacını karşılayabilir.

Avantajları 

 • Yüksek çekiş gücü
 • Uygun fiyat
 • Küçük ve kullanışlı

Dezavantajları

 • Küçük kir haznesi

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Fakir Ranger Toz Torbasız Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

ürünü denedik ve bazı yorumlarda yazan ayar düğmesi yok halıya yapışıp kalıyor çok zor kullanılıyor gibi eleştirilere kesinlikle katılmıyorum. adamlar hem fırça başına hemde el tutma yerine emiş gücünü azaltan hava çıkış yerleri bırakmışlar. kendi isteğinize göre ayarlamanız mümkün. benden tam not alan bir süpürge eski süpürgemiz 2400 w emiş gücü pek iyi değil aynı zaman da torba derdi vardı. bu 890w enerji harcaması olarak hem tasarruflu hemde emiş gücü çok iyi. özellikle evdeki halıyı süpürünce daha iyi anladım. toz haznesine gelince boşaltması kolay açınca toz saçmıyor içinde topak topak biriktiriyor. içini çöpe boşaltıp kaset filtresini çıkarıp yıkana biliyor (tekrar yerine takmak için iyice kurumasını bekleyin). evi süpürürken eski süpürge arkasından sıcak bir kokulu hava bırakırdı bunda böyle bir sorun yok. eşim ve ben tam puan veriyoruz.

Fakir Ranger Toz Torbasız Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Ürün fiyat- performans açısından değerlendirildiğinde gayet güzel. Bu fiyat aralığında diğer ürünlerle karşılaştırıldığında hepa filtresi olması sebebiyle 1-0 önde başlar. Öncelikle senelerce sulu süpürge kullanıcı olarak ürünün pratikliği ve sesinin farkedilir derecede düşük olması beni memnun etti. Tabiiki 3-4 bin liralık ürünlerle kıyaslanamaz. Parça kalitesi mükemmel diyemem ama fiyatına göre bence performansı, çekiş gücü, sessizliği, temizliğinin kolaylığı, yer kaplamaması, hafifliği gayet güzel. Yorumlara bakarak almıştım o yüzden yorum yapma ihtiyacı hissettim, umarım faydalı olur 🙏🏻

4. Philips PowerPro Max Torbasız Elektrikli Süpürge

philips fc975107 powerpro max toz torbasiz

900W elektrik gücüne sahip olan Philips Powerpro Max, kullanıcılara %99.9’a varan toz toplama özelliği vaad ediyor.

İki motor filtresi toz kapasitesine sahip olan bu elektrikli süpürgenin en sevdiğimiz özelliği ise yıkanabilir filtresinin olması.

Böylece belirli aralıklarla filtre için ücret ödemenize gerek kalmayacak.

Filtreleme seviyesi HEPA13 olan bu süpürge, 4 büyük ve 2 küçük başlığıyla beraber geliyor.

Avantajları 

 • 4 büyük + 2 küçük başlık
 • Küçük boyut
 • İyi çekim gücü

Dezavantajları

 • Sesi yüksek
 • Kullan at filtre

Baktığımız 6 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.7/5’dir.

Philips PowerPro Max Torbasız Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Ürünü uzun araştırmalar sonucu aldım, aynı markanın marathon serisi ile karşılaştırdım, marathon serisindeki bazı modellerdeki sapından kumanda vb. Özellikleri olan modelini almıyorsanız bence çok fiyat farkına gerek yok. (Örneğin bütçenizi zorlamıyorsa 9185 serisi marathonda güzel)
Gelelim powerpromax 9751 modeli artıları eksilerine…. Birde diger konu 9750 modeli ile 9751 modeli arasında kutu içerindeki aparat başlıklar dışında bir fark yok, ben indirimdeyken 9751 serisini 9750 den daha ucuza aldım…. İyikide 9751 almışım, halılar için çıkan ekstra dönerfırçası olan başlık gerçekten süper, yani o olmasaymış standart triactive başlık ile son güçte halı süpürmek nerdeyse imkansıž çünkü çekimi çok güçlü halıya yapışıyor ya gücü düşürceksiniz yada En güzeli fırçalı halı başlığını kullancaksınız bizim evde herkesin saçı uzun, dokülen bütün kilları topluyor on numara işini yapıyor.Sesi son güçte bile bence ideal. Yanında hafif güçlü bi sesle konuştuklarınız anlaşılıyor, aparatları kullanışlı Fırçalı Halı başlığıni küçümsemeyin güzel iş göruyor, Emiş gücü makineden ayarlanabiliyor, gayet iyi ve yeterli,
Kablo uzunluğu eski makinemle kıyaslayarak söyliyim, eskisi ile evin ortasındaki priz ile heryer yetişmiyordu bu süpürgede yetisiyor buda bi avantaj, kablo sarması açıp kapaması kolay, temizlemesi kolay bi torbaya döküyosunuz tamam, klasik olcak ama ilk temizlemede halı üzerinden aldıklarına bi şaşırırsınız, Boyutları standart diyebilirim kullanımı rahat çekiştirmede sıkınti yok yani hafif sayılır bunlar artılarıydı…
Eksilerine gelcek olursak, Eksiden sayılmaz ama makine güçlü yerde çorap vb büyük birşey varsa ve bunu bi anda çekiyor , onu bir an önce makinenin haznesinden çıkarın çünkü makine ilk tabiri caizse ruzgar girdabı yaptığı alandan( cyclone8)tozları hazneye aktariyor ama çorap vb büyük şeyler bu girdabın olduğu alanda kalirsa, tozlar bir anda birikmemesi gereken yerde birikiyor eksi birşey degil ama kullanımda aklınızda bulunsun😊
Kargolama ve ürün tesliminde sıkıntı yok hızlıydı, bazısı direk kutuyu göndermişler sarmamışlar yazmış ama bu tarz ürünler elektronik eşya olmasından dolayı kırabililiği dikkat çeksin diye sarılıp sarmalanmaz zaten.
Sonuç olarak Güzel tavsiye edilir bir ürün 9750 ile 9751 arasında kalırsanız fırçalı başlık için değer 9751 kesinlikle tercih sebebiniz olsun indirimde de denk getirirseniz kaçırmayın.

Philips PowerPro Max Torbasız Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – amazon

İzlediğim birçok karşılaştırma videosu ve yaptığım araştırmalar neticesinde ürünü satın aldım. Öncelikle satın alma sürecinde aşırı derecede zorluk yaşadığımı söylemek istiyorum. Daha önce birçok defa bu siteden alışveriş yaptım ama nedense bu ürüne özel ödeme adımında sürekli sorun çıktı, defalarca tekrar tekrar sipariş oluşturdum, sonunda onaylandı. Sorunun nedenini bilmiyorum ama inanılmaz uğraştırdı.
Aynı markanın 9331, 9332, 9750 ve 9751 ürünlerini karşılaştırdım ve bu üründe karar kıldım. İnternette hepsinin yorumları çok iyiydi. 9331 ve 9332’de Powercyclone 5 teknolojisi kullanılmış, 9750 ve 9751’de ise Powercyclone 8. Ben daha yeni bir teknoloji olması sebebiyle Powercyclone 8 olanları tercih etmeye karar verdim. 9750 ve 9751 arasındaki tek fark ise 9751’de turbo başlık olması. Bu başlık da yorumlarda çok övüldüğü için yaklaşık 100-150 TL fazla ödeyerek 9751 aldım.
Yorumlarıma gelirsek; ürünün çekiş gücü çok iyi, dedikleri gibi halıyı kaldırıyor. Sesi gayet normal, beklenenden yüksek bir sesi yok. Toz haznesi yeterli boyutta, ben her süpürme sonrasında boşaltıyorum ama tamamı dolmuyor bile zaten. Kablo uzunluğu yeterli, önceki süpürgede 3 defa priz değiştirirdim, bunda gerek kalmıyor neredeyse. İçinden birçok başlık çıkıyor, hepsini kullanırım derseniz işinize yarar.
Olumsuz yanları; 1) Toz haznesini boşaltmak zor. Ben daha önce toz torbalı süpürge kullandığım için bu tür süpürgeyi ilk defa deneyimliyorum, açıkçası pek hoşuma gitmedi. Haznenin kapağı sonuna kadar açılmadığı için boşaltırken mutlaka etrafa toz saçılıyor, ben alerjik bünyeye sahibim, her seferinde rahatsız oluyorum. 2) Süpürgeyi hareket ettirmek zor. Önceki süpürgemde tekerlekler yanlara da dönebiliyordu, süpürürken döndürmek çok rahattı. Bu süpürgede sadece öne ve geri gidiyor, bu sebeple hareket kabiliyeti kısıtlı. Benim için sorun olmuyor ama yaşlılar için kullanımı oldukça zorlaştıran bir durum. 3) Plastiği pek kaliteli değil. Boruların uzun süre dayanacağını sanmıyorum. Sonuç olarak Powercyclone 5 ve Powercyclone 8 arasında ne fark var tam olarak bilemiyorum. Powercyclone 5 olan makinelerde emiş gücü ayarı yoktu ve 9751’i tercih etme sebebim biraz da bu oldu ama çok da gerekli bir özellik değilmiş. Keza aldığımdan beri triactive başlığı kullanıyorum, turbo başlığı denemedim bile, o da çok gerekli değilmiş. Süpürgeden memnunum ama bu saydığım sebeplerle, şimdiki aklım olsa kesinlikle 9331 modelini alırdım. 9751 modeli 9331’in neredeyse iki katı fiyatında ama muhtemelen aynı işi görüyordur. Kısacası parayı çok dert etmiyorsanız ya da indirimde yakalarsanız alınacak makine, yoksa diğerleri de işinizi görecektir.

5. Samsung Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Samsung VC07R302MVPTR Toz Torbasiz Elektrikli Süpürge

750 W çekim gücü ve 5 kg ağırlığı olan bu torbasız elektrikli süpürge her türlü temizlik ihtiyacınızı karşılayabilecek türden.

200.00 W emiş gücü ile halılarınızın tamamen kirden arınacağına emin olabilirsiniz, üstelik Samsung Elektrikli Süpürge 4 adet başlıkla gönderilmekte.

5 metre uzunluktaki güç kablosuyla tüm evinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. 

Avantajları 

 • 5 metrelik kablo
 • 200.00 w emiş gücü
 • Sessiz kullanım
 • 4 adet başlık

Dezavantajları

 • 5 kilogram ağırlık

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.7/5’dir.

Samsung Toz Torbasız Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

İnternet alisverisini cok cok sık tercih eden biriyim ve alicagim urunlerde yorumlari muhakak okurum. Ozellikle kotu yorumlari. Bu makineye yapilan haksizliklari anlatmak gerekli oldugunu dusunuyorum. 3 kotu yorumun aciklamasini yaparak size makineyide anlatmis olucagim. 1) CEKIS COOK GUCLU YORUYOR DENMIS CEVAP: EVET dogru! Ama kardesim orda maksimum minimum guc ayari var. Ayarla orda bi zahmet yormasin makine. Maksimum ayarda haliyi kaldirim birakmiyor emin olabilirsiniz kiii bu benim gibi , evde 4 tuylu evcil arkadasi olanlara inanilmaz tuy ve haclv toplayici. Enn dusuk ayarda mutfakta kalvalti yaptiniz ya. Dokulen ekmek kirigi vs. Rahatlıkla ceker. Duz zeminde cogu seyi ceker dusuk ayarda. Bence makulu orta ayarin az tik alti yada orta ayar. Ne gerek var elektrik israfina degilmi? Maksimum ayari gerekli zamanda muthis kurtarici olur makinede yorulmaz. Başlık gayet saglam gorundu gozume ama daha zorlu testlere sokmadim o yuzden yorumum yok. Kotu yorum 2) HAZNESI KOLAY ACILMIYOR?! Cevap ben omrumde boyle basit hazne gormedim. Dugmeye basiyorsun. Pit diye aciliyor. Geri takarken miknatisli gibi koyar koymaz yuvasina aninda takiliyor. Birde 9 yaşında cocuga denettim. 4- sefer arka arkaya basitce takti çıkardı . Kotu yorum 3) YANINDA BORUSU GELMEDI dendi. CVP Kusura bakmayın sizin yuzunuzden evde panik havasi yasadik. BAKTIM aaaa! Boru yok tek tane. Eyvahh bi telas evde. Hemen ariyordum yetkiliyi. Sonra dugmeye baktim borusunda itince boru boru icinden çıktı. Halbuki bi onceki makinemde ayni olmasina ragmen bi an yorumu dusunup panik yaptik. Ilahi sabah sabah bizi inanilmaz korkutup guldurdunuz. Hayir önemli degil. Iadesiydi tutanağıydi kargoya ugrasmasi zor seyler. :)))) EMIS GUCU GAYET MUKEMMEL VE AYARLAMALI. HAZNESI KOLAY ACILIP TAKILMALI VE FILTLERI YIKAMALI. HAZNESI KOLAY BOŞALTILIR SEKILDE. VE BORULARI TAM BI SUPURGE ALMAK ISTORSANIZ BUYRUN ALIN. SAKIN BU FIYAT AYARINDA BASKA URUNE BAKMAYIN. ALANA VE BANA HAYIRLI OLSUN..

Samsung Toz Torbasız Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Arkadaşlar öncelikle ürün açıklamasında yazılmayan şeyker mevcut bunlardan bazıları
Kablosu 5 metre
3 farklı ayrı temizleme aparatıyla birlikte geliyor
Ürün gelir gelmez 1 hafta önce detaylı temizlik yapmamıza rağmen bu süpürgeyle yaptığım temizlikte ne kadar çok kir çıktığına şahit oldum özellikle saç temizliği mükemmel kesinlikle kalıntı bırakmıyor ve gücüne göre ses desibeli gayet makûl seviyede en düşükte bile çekiş gücü çok iyi halılarınız inceyse biraz sinir bozukluğu na sebep olabilir 🙂 plastik yapısı fazla olduğundan dert yanan arkadaşlarımız olmuş eğer sert bir malzeme kullanılsa duvar kenarlarına kapı eşiklerine zarar verme ihtimaliniz var üstelik demirden daha fazla götürüyor tek eksi yanı demir boru kısmının arada küçülmesi veya uzaması kısaca sabitlenmemesi
Ben ürünü beğendim dysonlara philipslere 2.5 milyar bayılmaktansa bunu tercih ettim gayet başarılı

6. DYSON Big Ball Allergy 2 Elektrikli Süpürge

DYSON Big Ball Allergy 2

Eğer kuvvetli emiş gücüne sahip bir elektrikli süpürge arıyorsanız ve evinizde çok fazla halı varsa DYSON Big Ball Allergy 2 Elektrikli Süpürge sizin için üretilmiş bir ürün. Alerjisi olan müşteriler için özellikle üretilen bu elektrikli süpürgede HEPA filtre bulunmakta. Kullanıcılardan gelen tek şikayet ise üründe su haznesinin bulunmaması oldu. 

Avantajları 

 • HEPA filtre
 • 80 db ses seviyesi
 • Torbasız kullanım
 • 600 watt motor gücü

Dezavantajları

 • Su haznesi yok

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

DYSON Big Ball Allergy 2 Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

ürün elimize yeni ulaştı,
Ürünün artıları;
— Çok kaliteli bir ürün
— Emiş gücü mükemmel ötesi,
— Çok şık ve kibar bir görüntüye sahip
— Kolay temizleniyor
— Ses düzeyi iyi rahatsız edici bir düzeyde değil, gayet sessiz bir makine diyebiliriz
Ürünün eksileri;
— Aşırı emiş gücü biraz sizi yorabilir
— Tutma kolu bazen istemsizce çıkıyor tekrar yerine otutmanız gerekiyor, nedenini anlayamadım.
Sonuç;
— Almanızı şiddetle tavsiye ederim. Teşekkürler Dyson, Teşekkürler Hepsiburada

DYSON Big Ball Allergy 2 Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – ekşisözlük

yaklaşık 3 aydır düzenli olarak kullanıyorum.
aşırı derecede sağlam bir süpürge. emiş gücü harika fakat kullanımı gerçekten çok zor. oldukça ağır bir sapı var ve manevra kabiliyeti çok düşük. halı olmayan zeminlerde alttaki plastik kısım yere yapışıp (sadece çekerken oluyor bu iterken olmuyor) gırc gırc ses çıkarıyor. motordan bu kadar ses çıkmıyor yani o derece. temizliği falan güzel düşünülmüş. kablo uzunluğu harika. ama gerçekten kol kası yaptıracak kadar hantal bir cihaz. evde bir köpek olduğu için koltuklardan halılarda iyi bir temizlik düşüncesiyle aldık. dediğim gibi emiş gücünden ziyadesiyle memnunum fakat bu nedir arkadaş. bir süpürge seansı sonunda tüm gün omuz ağrır mı? az bir para da değil yani.
şarj kapasiteleri iyi olsa bu markanın emiş gücüne ve üretim kalitesine güvendiğimden hemen bir şarjlı modelinden alırdım ama şu an için bana çok düşük geliyorlar. süpürge robotlara da niyetliyim ama yeterince bilgi sahibi olmadığımdan şüpheyle yaklaşıyorum.
özet geçiyorum:
emiş gücü 10/10
kalitesi 10/10
kullanım kolaylığı 1/10

7. Bosch Toz Torbasız Süpürge 

Bosch Toz Torbasız Süpürge 

Bosch QuattroPower System kullanarak bu yüksek teknolojili elektrikli süpürgeyi üretti. Şu ana kadar gördüğünüz tüm elektrikli süpürgelerden daha sessiz çalışan bu ürün, zahmetsizce evinizi temizlemenize olanak sağlıyor. Kolay çıkarılıp takılan toz haznesi ile ergonomik bir tasarıma sahip olan bu elektrikli süpürgenin maalesef su haznesi bulunmamakta.

Avantajları 

 • HEPA filtre
 • 2400 watt motor gücü
 • 72 db ses seviyesi
 • Yıkanabilir filtre

Dezavantajları

 • Su haznesi yok

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.4/5’dir.

Bosch Toz Torbasız Süpürge kullanıcı yorumu – gittigidiyor

ürünün çekişi gayet güzel. biz baya memnun kaldık umarız çekiş gücü zamanla düşmez. toz toplaması, filtreleri kendini belli ediyor. halıda en düşük ayarda çekebiliyorsunuz. çok para verip de başka şeyler almaya gerek yok. fiyat ve performansı tatmin edici. turbo başlık harika.
olumsuz olarak gördüğümüz tek nokta hortum ve toz haznesi biraz daha sağlam olabilir miydi ki diye düşündük. belki de çok sağlamdır ama geriden sanki biraz kırılacak gibi geldi zamanla göreceğiz.

Bosch Toz Torbasız Süpürge kullanıcı yorumu – trendyol

Ürünü youtube üzerinden videosunu izleyerek aldım.Çeyiz için bakıyordum. Kullanan arkadaşların videoları oldukça yararlı oldu. Ürün toz torbasız özelliğiyle oldukça pratik , hazne temizliği kolay ( 2.4 lt hazne kapasitesi XL). Gayet bütün evi süpürür. Ve en güzeli ses dB düşük. ( Konuşma sesi dB kadar) Ayrı bir özellik olarak ; Bosch’un ürüne 10 yıl motor garantisi vermesi tercih etmeme neden oldu. Başlıkları çok 4 adet başlık ile geliyor. Döşeme başlığı, dar aralık ucu , turbo başlık, sert zemin başlığı olarak. Daha nolsun ki 🙂 Kesinlikle almalısınız ! Satıcıya ve Trendyol’a sevgilerimle. Teşekkür ederim.

8. Rowenta Silence Force MultiCyclonic

rowenta row RO8366 Silence Force MultiCyclonic

Yüksek performansı ile sessiz kullanımı bir araya getiren Rowenta, A enerji sınıfı bir elektrikli süpürge üretti.

Eğer elektrikli süpürge alırken aradığınız özellik sessizlik ise, bu makine sizin için uygun bir seçenek olabilir.

Evinizdeki tozun %99,98’inin makinenin içine hapsedileceğinden emin olabilirsiniz.

Böylece alerji yaratan ya da astıma neden olan tozlardan kurtulabilirsiniz. 

Avantajları 

 • 68 db ses seviyesi ile sessiz kullanım
 • Toz torbasız kolay kullanım
 • Alerjenler için HEPA filtre

Dezavantajları

 • Motor gücü düşük

Baktığımız 1 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.4/5’dir.

Rowenta Silence Force MultiCyclonic kullanıcı yorumu – hepsiburada

Çekiş gücü süper olmasa da iyi sayılır, sessiz ve performans fiyat ortalaması iyi bir ürün olumsuz olarak söylenebilecekler çok yüksek çekiş gücü olmamasına rağmen süpürürken halıya yapışma durumu oluyor süpürme kolundaki hava çıkısı düşürülerek bu sorun azaltılabilir. Plastik kalitesi rakiplerinden kötü, hepa filtre yıkanabilir cinsten değil, mecbur periodik olarak değiştireceksiniz. Sonuç olarak sessiz bir cihaz olsun performansı da ortalama üstü yeter derseniz fiyatına oranla alınabilecek bir ürün

9. Arçelik S 7564 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Arcelik S7564 Toz Torbasiz Elektrikli Supurge

Arçelik Toz Torbasız Elektrikli Süpürge, HEPA 13 filtre ile üretilmiştir.

HEPA 13 filtre, makinenin içine çektiğiniz tozların tekrar dışarı çıkmasını engelleyerek toz tutma performansını arttırmakta.

Bu ürünün vaatleri arasında %99,98’e varan oranda hava temizliği bulunmaktadır.

Bunun yanında 360° derece dönebilen hortumuyla oldukça kullanışlı bir kullanım sunan bu elektrikli süpürgenin ağırlığı ise 5 kilogram.

Hafif bir süpürge arayanlar için uygun seçenek olmayabilir.

Avantajları 

 • HEPA13 filtre
 • 360° derece dönebilen hortum
 • 3 adet ekstra başlık

Dezavantajları

 • 5 kg ağırlık

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Arçelik S 7564 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge kullanıcı yorumu – gittigidiyor

İki yıla yakındır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. Çok iyi çekiyor. İlk defa toz torbasız süpürge aldım ve bence bu modeller diğer toz torbalı süpürgelereden çok dsha kullanışlı. Çekim gücü kesinlikle çok başarılı. Hem halıda ki çekim gücü hem de normal sert zeminlerde ki çekim gücü çok çok iyi. Eğer süpürge alacaksanız kesinlikle bu süpürge fiyat performans açısından da çok başarılı. almayı düşünenlere keisnlikle tavsiye ederim.

Toz Torbalı Elektrikli Süpürge Tavsiyelerimiz

Avantajları: Toz torbasız elektrikli süpürgelerle karşılaştırıldığında, toz torbası değiştirmek her zaman tozlu bir süpürge haznesini yıkamaktan daha kolaydır. 

Dezavantajları: Toz torbasının doluluğuna göre çekim gücü ve performansı değişiklik gösterir. Belirli aralıklarla ekstra ücret karşılığı yeni toz torbası alınması gerekir.

10. Philips Performer Silent A+ Sınıfı Toz Torbalı Elektrikli Süpürge 

Philips Performer Silent A+ Sınıfı Toz Torbalı Elektrikli Süpürge 

Toz torbalı elektrikli süpürgeler günümüzde pek tercih edilmiyorlar, fakat bu içlerinde iyi performansa sahip elektrikli süpürgelerin olmadığı anlamına gelmiyor. Philips Performer Silent’ın ilk vaadi sessiz kullanım. 66 db ses seviyesi ile bizim seçtiğimiz elektrikli süpürgeler arasından gerçekten de en sessiz olanı. Bunun dışında eğer geniş bir eviniz varsa ve sürekli priz değiştirmek istemiyorsanız, Philips Performer Silent A+ Sınıfı elektrikli süpürge 12 metre kullanım alanı sunuyor.

Avantajları 

 • 66 db ses seviyesi
 • 12 metre kullanım alanı
 • Halılar için yüksek çekim gücü

Dezavantajları

 • Düşük motor gücü

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Philips Performer Silent A+ Sınıfı Toz Torbalı Elektrikli Süpürge  kullanıcı yorumu – hepsiburada

Az eşyalı ancak büyük sayılabilecek bir evde 4 kedi ile yaşıyoruz. Evin geneli parke ve taş, 3 tane de orta boy halı var tüm evde. Robot süpürge her gün evi en az 1 kere dolaşıyor ancak buna rağmen halılar ve koltuklarda kıyafetleri giyilmeyecek hale getirir miktarda kedi tüyü oluyordu. Genel temizlik ve koltuklardaki tüylere çözüm olması için bir elektrikli süpürge arıyordum. Başta toz torbasızlara baktım ancak bir yıl içerisinde performanslarının düştüğü ve hazne temizliği yapmak istemediğim için toz torbalı almaya karar verdim. Philips güvendiğim bir marka – zaten araştırmam sebebiyle teknik özelliklere aşina olmuştum – bu modeli görünce kısa sürede karar verdim. Gerçekten başarılı bir makina. 2 adet başlık ile geliyor. Parke başlığının tasarımı başarılı, aralara ve altlara rahatlıkla giriyor, çok ince, güzel manevra yapıyor. Esas başlık halılarda sorunumuzu çözdü. Çekiş gücünün orta ayarı bile çok güçlü ve bu ayarda makina çok sessiz! Siyah modeli kedi&köpek için fazladan bir turbo başlık ile geliyormuş ancak aradaki fiyat farkı bir başlık için bana çok gelmişti / eğer mini turbo başlık da olsaydı bence o zaman tercih edilir olabilirdi – bu modeli kullanınca da gerek olmadığını görmüş oldum. Ufak döşeme başlığı ile koltuklar iki gel git ile tüm tüylerden arınıyor. Ağır olduğunu düşünmüyorum, tekerlekleri sayesinde pratik dönüşler yapıyor, insanı hızlı takip ediyor. Piyasa da 2000 TL ye çıkmadan alınabilecek en iyilerden biri diye düşünüyorum.

Philips Performer Silent A+ Sınıfı Toz Torbalı Elektrikli Süpürge  kullanıcı yorumu – ekşisözlük

philips performer silent fc8785 modeli arkadaşlar performansına göre fiyatı gayet uygun. çekiç gücü ihtiyacı karşılayacak seviyede, sesi fazla deil ayrıca benim gibi torbasız her seferinde yıkamanın zor olacağını düşünenler için torbalı. yıllardır bu sektörün içinde olan yakınıma sorduğumda eğer içine su cektirmezsen uzun yıllar işini görür şeklinde geri dönüşü oldu. artık yıllar içindeki performansini tecrübe ile kazanacağım. tavsiye ederim arkadaslar ben sevdim. mis gibi alet altı üstü süpürge.

En İyi Robot Elektrikli Süpürgeler 2022

Avantajları: Robotik elektrikli süpürgeler siz keyfinize bakarken iş yapabilir. Karmaşık olmayan az eşyalı odalarda iyi iş çıkarabilir. Daha iyi modelleri dar alanlara girebilir ya da karmaşık yerlerden kendi başına çıkabilir. Üstelik son zamanlarda robot elektrikli süpürgeleri akıllı telefon aracılığı ile kontrol etmek mümkün hale geldi. 

Tavsiye ettiğimiz diğer akıllı robot süpürge modelleri için özel yazdığımız diğer yazımızı incelemenizi öneririz.

Dezavantajları: Tam boy elektrikli süpürgelerden alacağınız temizlik verimini size hiçbir robotik elektrikli süpürge veremez. Eğer evinizde çok fazla halı varsa robot elektrikli süpürgeler sizin için ideal seçenek değil.

11. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop – Kablosuz Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop – Kablosuz Süpürge

Süpürme ve paspas işlerini tek makinede yapabilen bu robot süpürgede yüksek hızlı görsel navigasyon sistemi bulunuyor. Bu sistem, robotun hızlıca koordinat bilgilerine ulaşmasına ve mekanı öğrenmesine yardımcı oluyor. Eğer evinizde çok fazla eşya yoksa ve halı bulunan odanız azsa, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop günlük temizlik işlerinizi oldukça hafifletecektir. Kullanıcılardan gelen tek şikayet ürünün yavaş çalışıyor olması. 

Avantajları 

 • Güçlü çekiş
 • Uygulama ile kullanım
 • Evcil hayvan tüyleri için birebir

Dezavantajları

 • Yavaş çalışıyor

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Kablosuz Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Xiaomi kalitesi tartışılmaz bir marka artık. Cihaz Xiaomi ailesinin en yeni üyelerinden birisi. Mijia 1C olarak da geçiyor. Hem ıslak hem de kuru temizleme yapabiliyor. Robotu kurarken telefonunuzdan, Mi Home uygulamasının konum serviserine erişimine izin vermeniz gerekmekte. Aksi taktirde kurulum aşamasında cihaz ve uygulama eşleşmiyor. Üründe henüz Smart Map Zone Clean ve Smart Wall özelliği yok ama güncellemeler ile gelme ihtimali var. Kullanmaya başlamadan önce kabloları özellikle ince olanları toplamakta fayad var. Cihaz üstünden geçip gider ama altından bırakana kadar bir şeyleri devirme ihtimali var. Tek sorun da o zaten. Şarjı %15 olduğunda dock’a gitti ve ~2 saatte %100 şarj oldu. Standart emiş gücünde ~80 dakikada 55m2 alanı bazı yerleri 3 defa geçerek temizledi. İnanılmaz başarılı şekilde bir temizlik gerçekleştirdi. Evimizde köpeğimiz olduğu için bu tarz bir cihaz şart olmuştu ve parasını sonuna kadar hakettiğini bize gösterdi.
Deneme yapmak için 1 hafta evi süpürmedik. Robot 78 dakikanın sonunda 600ml kapasiteli temizlik haznesini sonuna kadar doldurmuştu. 1 haftada bu kadar kirleneceğine ihtimal vermezsiniz. Ya da bir sefer de bu kadar çok fazla kiri temizleyebileceğine…
Ürün üzerinde gelen yazılım 3.5.8_1025 sürümüydü. Ürünü satın aldıktan sonra yaptığım araştırmalarda Üretici firma tarafından yayınlanan bir güncelleme sonrasında (3.5.8_1048) çoğu robotun anakartı brick olmuş (bu durumda yapılacak tek şey anakart değişikliği). Neyse ki üretici firma hızlı davranarak yeni bir güncelleme sunmuş (3.5.8_1059). Ve şimdilik bir sorun yok. Cihazı update yapmadan kullanamıyorsunuz. Sistem sizi update yapmaya zorluyor, aksi taktirde uygulamdan çıkıp Mi Home uygulamasının ana ekranına atıyor. Update’lerden önce sürüm numarasını internetten aratıp sorun var mı yok mu diye araştırın.
SARS CoV 2 pandemisinden ve döviz kuru hareketinden önce bu cihazlar %50 daha ucuzdu. Satın almak için uygun zamanı kollayın.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Kablosuz Süpürge kullanıcı yorumu – ekşisözlük

dün itibariyle sahip olduğumuz süpüren, mob atan xiaomi ürünüdür.
bir önce ki gün elektrikli süpürgeyle sürülmüş salondan hayvani şekilde pislik çıkartarak ağzımı açık bırakmış, aynı zamanda şaşırtmıştır. ki bunu yaparken standart süpürme modundaydı. en güçlü modla temizlesek ne olurdu kim bilir. ürünü kullandıkça deneyimlerimi buradan paylaşacağım.
kurulum:
öncelikle şarj istasyonunu prize takıyoruz. robotun rahatça şarj istasyonuna ulaşması için şarj istasyonunun sağında ve solunda 0,5 metre bir açıklık istiyor. önünden de 1.5 metrelik açıklık istiyor. ardından robotu şarj istasyonunun 0.5 metre önüne koyarak power düğmesine basıyoruz. cihaz açılınca şarj istasyonuna gidiyor ve charging diyor. sonrasında üzerinde bulunan power ve home tuşuna yaklaşık 3-5 saniye tutarak bağlantı moduna sokuyoruz. telefonda ki mi home uygulamasına girdiğimizde otomatik olarak robotu gördü. ileri ileri dediğimiz 2-3 adımdan sonra yaklaşık 2dk içerisinde robotun kurulumunu tamamladı. kurulumdan hemen sonra üreticinin güncellemesini 5dkda tamamladı. ve tek tuşla temizliğe başladı.
edit: temizilik yaparken şarj istasyonunun yerini değiştirdim. sorunsuz olarak yeni yerinde şarj istasyonunu pat diye buldu. her seferinde evden çıkarttığı pisliği gördükçe hayret ediyorum. sanıyorum ki bugüne kadar parasını hak ettiğine inandığım tek alet olabilir.

12. Anker HEPA Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge

Anker HEPA Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge

Anker robot süpürge, kullanışlı ve ince dizaynı ile parkelerin ve döşemelerin kir, kırıntı ve tozlardan arınmasına yardımcı olur. 3 noktalı temizleme sistemine sahip olan bu akıllı süpürge, yerleşik Wi-Fi özelliğine de sahip. Bu demek oluyor ki akıllı telefonunuzdan oturduğunuz yerden ev süpürebilirsiniz. 1500Pa emiş gücü gibi oldukça yeterli bir seviyeye sahip olan bu akıllı robot süpürge, 0.6L toz haznesi ile geliyor.

Avantajları 

 • Sessiz kullanım
 • İnce dizayn
 • 3 noktalı temizlik sistemi
 • Yerleşik Wi-Fi

Dezavantajları

 • 0.6L hazne küçük gelebilir

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Anker HEPA Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Ürünü almadan önce buradaki ve ANKER web sitesindeki yorumları; Youtube videolarını resmen ezberledim. Çünkü kızımla yalnız yaşıyoruz ve evimizde 2 kedimiz var. Bir erkek olarak temizlik konusunda aşırı titizim, elektrik süpürgesinin toz torbasını 2 haftada bir değiştiriyorum.
Ürünü alalı 3 gün oldu ama bu yorumu yazmak için geç bile kaldım.
Alet inanılmaz, 3 günde toplam 6 defa çalıştırdım. Benim kadar titiz birinin evinden çıkan tüyleri, kılları ve tozları gördükçe dehşete düştüm. Meğer ben kızımın saçlarını, kedilerimin tüylerini ve yatak altlarındaki tozları tam anlamıyla temizleyememişim. Biraz sonra yeniden dolaştıracağım. Adını, Japonca Savaşçı anlamına gelen SENSHI koydum. Çünkü evin her yerini talan edip toz ve kıllarla savaşıyor. 🙂
Yüksekliğinin 70 mm olması sayesinde koltuk, baza ve yatak altlarına girebilip tertemiz yapıyor.
Wi-Fi bağlantısı sayesinde, Eufy Home App indirip Akıllı Telefonum ile bağlandım, aynı uzaktan komandası gibi artık telefonumdan da kontrol edebiliyorum.
Halıların üzerinde dans edip ne var ne yok toparlıyor, ancak yuvarlak fırçasına dolanan kılları temizlemezseniz, motorunu sıkıştırıp zarar verebilir.
Kedilerle ise sıkıntı yok, etrafında dolanıp şaşkın şaşkın temizliği seyrediyorlar, bence 1 ay sonra üzerine çıkıp evi dolaşacaklar. 🙂
Schedule temizliğini de denedim sıkıntı yok, belirlediğiniz gün ve saatte çalışıyor.
İşi bittikten veya şarjı kritik seviyeye geldikten sonra Şarj Ünitesi’ne dönüyor.
Ben 3 gündür her temizlikten sonra kutusunu boşaltıp, fırçalarını temizliyorum. Çünkü bu şekilde SENSHI, daha efektif çalışır ve
fırçalarının ömrü uzun olur.
Buraya yorum yapan herkese teşekkür ederim. Onlar olmasaydı tereddüt ederdim.
Ben kesinlikle tavsiye ediyorum, alan herkese hayırlı olsun.
Saygılarımla…

Anker HEPA Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – ekşisözlük

yaz aylarında dolar fırlayınca fiyatlar etkilenmeden hemen kapayım diye bir tane diye bütçemin yeteceği anker eufy robovac 35c modelini teknosa’dan 2.300 tl fiyatla satın aldım.
haritalama, mop özelliği yok.
ama çok aramadım da açıkçası. genel olarak sade derli toplu bir evim var ama saksı, sehpa, sandalyelerin yerleri hep aynı olmuyor kafası karışır da uğraşır mıyım diye düşündüm.
bir de evde halı var sürekli halıyı kaldırıp sereceksem mop özelliği de benim için bir şey ifade etmiyor. zaten 600 ml su ile ne kadar hijyen sağlanabilir ki.
(onun için tablet moplardan aldım bak bunu da alın. bu moplar jilet gibi her deliğe giriyor yer de kaplamıyor. )
evde çoluk çocuk , hatta çoğu zaman ben bile yokum ama her seferinde hazneyi doldurmayı nasıl başarıyor anlamadım.
bir de köşe takımı, yatak gibi şeyleri çekip süpürme zahmetinden kurtardı. sağlığına duacıyım.

13. iRobot Roomba 605 Navigasyonlu Robot Süpürge

iRobot Roomba 605 Navigasyonlu Robot Süpürge

Uygun fiyatlı ve ne zaman çalışacağına kendiniz karar verdiğiniz bir robot süpürge istiyorsanız iRobot Roomba 605 tam sizin için. Maalesef halılarınız varsa bu ürün hiçbir işinize yaramaz, fakat ince halılarda orta performansla çalışabilir. Eğer evinizde evcil hayvan besliyorsanız ve tüylerden kurtulmak için robot süpürge arayışına girdiyseniz, iRobot yine orta düzeyde bir performans verecektir.

Avantajları 

 • Diğer robot süpürgelere göre daha uygun fiyatlı
 • Kullanımı kolay
 • 65 metrekareyi toz haznesini boşaltmadan temizleyebilir
 • Temizlemesi ve boşaltması kolay
 • Çok sık sıkışıp durmaz

Dezavantajları

 • Halı süpürmek için uygun değil

Baktığımız 2 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.4/5’dir.

iRobot Roomba 605 Navigasyonlu Robot Süpürge kullanıcı yorumu – trendyol

Ne zaman ev süpürsem nasıl yetiştirsem derdim ortadan kalktı. Öncelikle hızlı ve özenli kargo için çook teşekkürler. İlk kullanımı temiz evimizde yaptık ancak evimiz yeterince temiz değilmiş bunu görmüş olduk haznesi yarıya yakın doldu. Gayet detaylı saç kıl toz ne varsa topluyor 9-9.5 cm yüksekliğinde olduğu için bizim koltuklarımızın altını da süpürebiliyor. Sesi de oldukça az teknoloji harikası bir ürün. Temizliği, kullanımı, yüksekliği, sesi kesinlikle içinizde şüphe oluşturmasın eski süpürgem meğerse sadece zaman kaybı ve yorgunluk oluşturuyormuş. Her genç kızın çeyizinde olmazsa olmaz desem yeridir. Ancak özellikle annelerinize annane babannelerinize alın aldırın kadınlar boşuna yorulmasın.

iRobot Roomba 605 Navigasyonlu Robot Süpürge kullanıcı yorumu – trendyol

Anneme hediye olarak aldım. Adını Hediye koyduk. Annem çok mutlu oldu. Annemin temizlikte zorlandığı her yeri koltuk altlarını arkalarını güzelce temizledi. Annem bayıldı. Bende başka bir modelin daha üst bir modeli var ama bu bana daha bir şirin gözüktü. Gerçekten çok daha iyi olduğunu düşündüğümüz modellere o kadar para vermek gerekmediğini gördüm. Annem rahatlıkla kullanabilsin diye bu modeli tercih etmiştim. Tek tuşla temizlik yapabilsin istemiştim. Çok isabetli bir tercih yaptığımı düşünüyorum. İçime kesinlikle sinen bir alışveriş oldu. 👌🏻 Teşekkürler.

Bonus: Arçelik Robot Süpürge

60W motor gücüne sahip Arçelik robot süpürge, evinde evcil hayvanı olan ve tüylerden şikayetçi aileleri kurtarmak için tasarlanmış bir ürün. Genel olarak robot süpürgelerin sorunu olan halıları temizlemek için uygun bir seçenek olmasa bile, eğer uygun eşyalarınız ve boş bir zemininiz varsa temizlik yaparken size çok yardımcı olacak bir ürün. Şarjlı kullanıma sahip olan bu robot süpürgeyi 80 dakika boyunca hiç durdurmadan kullanabilirsiniz. 3 kg ağırlığı ile kolay ve hafif kullanım sunmakta. 

Avantajları 

 • Duvara asılan şarj standı
 • 3 kg ağırlık
 • 60W motor gücü
 • Evcil hayvan tüyleri için uygun
 • Şarjlı kullanım

Dezavantajları

 • Renk seçeneği yok

Baktığımız 2 siteye göre ürünün ortalama puanı 2.2/5’dir.

En İyi Elektrikli Süpürge Markaları 2022:

 • Arçelik
 • Philips
 • Rowenta
 • Dyson
 • Korkmaz
 • Bosch
 • Arnica
 • Miele
 • Arzum
 • Fakir
 • Samsung
 • Beko
 • Fantom
 • Rowenta
 • Vestel
 • Xiaomi

One thought on “13 En İyi Elektrikli Süpürge 2022 – Elektrik Süpürgesi Tavsiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir