En İyi Güneş Gözlüğü Markaları ve Modelleri [2022]

Bu listemizde sizinle 2022 yılının en iyi güneş gözlüğü markalarını inceleyeceğiz. Aynı zamanda o markanın en popüler modellerini de listeye ekleyeceğiz.

Ray-Ban

Ray-Ban Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Ray-Ban Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Ray-Ban, 1936 yılında Bausch & Lomb tarafından New York’ta kurulan dünyanın en iyi güneş gözlüğü ve optik gözlük çerçeve markasıdır. 1999 yılında $640.000.000 karşılığında İtalyan gözlük şirketi Luxottica Group S.p.A. tarafından satın alınmıştır. Eskiden Amerikan malı iken şimdi İtalyan malıdır. Şirketin merkezi Milano’da bulunmaktadır. CEO’su Francesco Milleri’dir. Şirketin diğer alt markaları Oakley, Costa, Vogue Eyewear, Persol ve Oliver Peoples‘tır. Ürünlerinde polarize cam, kemik çerçeve gibi birçok opsiyon mevcuttur. Markanın en popüler modelleri Aviator, Wayfarer, Erika, Justin, Clubmaster, Round ve Oval’dir. En ilgi çekici modelleri ise Meteor ve Oval Evolve’dır.

En popüler Ray-Ban gözlük modelleri:

Wayfarer RB2140, RB4340
Aviator RB3025
RB3457

Ray-Ban resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Osse

Güneş gözlüğü ve optik gözlük çerçeve markası olan Osse, Fransız malı iken 1988 yılında Merve Optik bünyesine katılmıştır. Bu nedenle Türk malı olarak üretimine devam etmektedir. Şirketin CEO’su Ali Demirel’dir. Merve Optik’in diğer alt markaları Optelli, Mustang, Hawk, Orselli ve Soleil‘dir. 2015 yılında Fransa merkezli Essilor International tarafından hisselerinin %65’i satın alınmıştır. Dikdörtgen, yuvarlak, oval gibi birçok gözlük stilleri bulunmaktadır.

Osse Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Osse Güneş Gözlüğü Marka Logosu

En popüler Osse gözlük modelleri:

OS2445
OS2484
OS1849

Osse resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Vogue Eyewear

Vogue Eyewear Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Vogue Eyewear, New York’ta Vogue isimli moda dergisi ile aynı isim altında üretime başlayan dünyaca ünlü güneş gözlüğü ve optik gözlük çerçeve markasıdır. 1990 yılında Milano merkezli Luxottica Group S.p.A. tarafından satın alınmıştır. Eskiden Amerikan malı iken şimdi İtalyan malıdır. CEO’su Francesco Milleri olan şirketin diğer alt markaları Ray-Ban, Persol, Costa, Oliver Peoples ve Oakley‘dir. Ünlü oyuncu Millie Bobby Brown’ın tasarlamış olduğu güneş gözlüğü koleksiyonunda en çok sevilen modeller arasında Marbella, London, Choose Happy, New York, Smile More, I Love You ve daha birçok model yer almaktadır. Ayrıca ünlü model Gigi Hadid’in koleksiyonundaki cat eye ve retro stiller çok sevilmektedir.

En popüler Vogue Eyewear gözlük modelleri:

VO5211SM W44/11 54-20
VO4002S 996S13 55-18
VO5032S W44/11 54-18

Vogue Eyewear resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gucci

Gucci Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Gucci Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Gucci, 1921 yılında Guccio Gucci tarafından İtalya’nın Floransa kentinde kurulan güneş gözlüğü ve optik gözlük çerçeveleri bulunan bir markadır. Dünyanın en lüks markalarından biri olarak kabul edilen Gucci’nin ana faaliyet alanı moda ve deri eşya ürünleridir. Gucci, artık François Henri Pinault-Printemps-Redoute (PPR) adlı şirketler grubunda yer almaktadır. Eskiden İtalyan malı iken şimdi Fransız malıdır. CEO’su Marco Bizzarri’dir. Şirketin alt markaları arasında Yves Saint Laurent, Balenciaga, Alexander McQueen, Sergio Rossi ve Bottega Veneta gibi ünlü markalar bulunmaktadır.

En popüler Gucci gözlük modelleri:

GG0164S 003
GG0008S 003
GG0092S 002

Gucci resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Burberry

Burberry Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Burberry Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Burberry, 1856 yılında gabardin kumaşın mucidi Thomas Burberry tarafından Londra’da kurulan güneş gözlüğü ve optik gözlük çerçeveleri bulunan bir markadır. Ana faaliyet alanı kıyafet, moda aksesuarları ve parfüm olan Burberry, dünyanın en prestijli markaları arasında yer almaktadır. Ekose deseni ve trençkotlarıyla tanınmaktadır. İngiliz malıdır. Şirketin CEO’su Marco Gobbetti’dir. Alt markaları Burberry London, Burberry Brit, Burberry Prorsum, Burberry Sport, Thomas Burberry, Burberry Black Label, Burberry Blue Label‘dır.

En popüler Burberry gözlük modelleri:

4197 3001/8G 58-16
B 4251-Q 3001/8G
B 4299 3757/T3

Burberry resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Christian Dior

Christian Dior Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Christian Dior Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Dünyanın en kaliteli markaları arasında yer alan Christian Dior, 1948 yılında tasarımcı Christian Dior tarafından Fransa’da kurulan güneş gözlüğü ve optik gözlük çerçeveleri bulunan bir markadır. Ürün grupları haute-couture, hazır giyim, moda aksesuarı, ayakkabı, takı, deri ürünleri, saat, parfüm, makyaj ve cilt bakım ürünleridir. Fransız malıdır. Dior Homme adında alt markası vardır. CEO’su Pietro Beccari’dir. LVMH çatısı altında faaliyet göstermektedir. En popüler modelleri So Real Pop, Addict, DiorStellaire, DiorClub, DiorSignature ve DiorBobby’dir.

En popüler Christian Dior gözlük modelleri:

SO REAL POP 06JU1
ADDICT2807O759
DIORSOSTELLAIRE1

Christian Dior resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mustang

Mustang Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Mustang Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Güneş gözlüğü ve optik çerçeve üreticisi Fransız marka Mustang, 2006 yılında Merve Optik tarafından satın alınmıştır. Bu nedenle artık Türk malıdır. Şirketin CEO’su Ali Demirel’dir. Merve Optik’in diğer alt markaları Osse, Hawk, Optelli, Soleil ve Orselli‘dir. 2015 yılında hisselerinin %65’i Fransa merkezli Essilor International tarafından satın alınmıştır. Damla çerçeveden altıgen çerçeveye kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

En popüler Mustang gözlük modelleri:

MU 1328 05
MU 1683 1
MU 1817 04

Mustang resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Lacoste

Lacoste Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Lacoste Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Lacoste, güneş gözlüğü ve optik gözlük çerçeveleri bulunan dünyanın en önemli giyim ve aksesuar markalarından biridir. 1933 yılında ünlü tenisçi René Lacoste tarafından Fransa’da kurulmuştur. Timsah simgesi, kurucusunun lakabından gelmektedir. Polo t-shirt, Lacoste’un ikonik ürünüdür. Fransız malıdır. Hisselerinin %65.3’ü İsviçreli Maus Frères SA tarafından satın alınmıştır. CEO’su Thierry Guibert’tır.

En popüler Lacoste gözlük modelleri:

L732S 002
L163S 424
L908S 00

Lacoste resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daniel Klein

Daniel Klein Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Daniel Klein Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Daniel Klein, 1970 yılında kurulan Essa Grup bünyesinde bulunan güneş gözlüğü ve saat markasıdır. Türk malıdır. Essa Grup’un alt markaları arasında Freelook ve Bigotti yer almaktadır. Ayrıca Sergio Tacchini ve Santa Barbara Polo & Racquet Club markalarının dünya lisansörüdür. Essa Grup’un yönetim kurulu başkanı Ercan Çevik’tir.

En popüler Daniel Klein gözlük modelleri:

DK3111 COL.2
DK4266COL01
DK4255COL03

Daniel Klein trendyol gözlüklerini ziyaret edebilirsiniz.

Persol

Persol Güneş Gözlüğü Marka Logosu
Persol Güneş Gözlüğü Marka Logosu

Persol, 1917 yılında Giuseppe Ratti tarafından İtalya’nın Torino şehrinde kurulmuştur. Dünyanın en güzel güneş gözlüğü ve optik gözlük çerçeve markaları arasındadır. İtalyan malıdır. Luxottica Group S.p.A. tarafından satın alınmıştır. CEO’su Francesco Milleri’dir. Şirketin diğer alt markaları Ray-Ban, Oliver Peoples, Oakley, Costa ve Vogue Eyewear‘dır. İkonik modelleri 649 serisi, 714 serisi ve Steve McQueen’dir.

En popüler Persol gözlük modelleri:

PO2422SJ 99251
PO3255S-9531
PO3152S 9014/58

Persol resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En İyi Güneş Gözlüğü Markaları ve Menşeileri:

Ray-BanAmerikan’dı – İtalyan
OsseFransız’dı – Türk
Vogue EyewearAmerikan’dı – İtalyan
Gucciİtalyan’dı – Fransız
Burberryİngiliz
Christian DiorFransız
MustangFransız’dı – Türk
LacosteFransız
Daniel KleinTürk
PersolFransız
En İyi Güneş Gözlüğü Markaları ve Menşeleri

Dünyanın En İyi Optik Gözlük Markaları

Güneş gözlüğü ile beraber kaliteli optik gözlük markalarını da incelemiştik. İncelediğimiz dünyanın en iyi optik gözlük markaları içeriğimizi de okumak ister misiniz? Orada geçen popüler optik gözlük markaları şunlar: Ray-Ban, Osse, Vogue Eyewear, Tom Ford, Lacoste, Silhouette, Giorgio Armani, Carrera, Persol, Tommy Hilfiger.

Kaliteli Gözlük Camı Markaları

Güneş gözlüğü ile birlikte kaliteli gözlük camı markalarını da araştırmıştık. Bulduğumuz kaliteli gözlük camı markaları içeriğimizi de incelemek ister misiniz? Orada geçen popüler gözlük camı markaları şunlar: Ray-Ban, HawkPlus, Nikon, Seiko, Hoya Corporation, Carl Zeiss, Essilor, Rodenstock, Kodak, Novax.

"@context": "http://schema.org",
  "@type": "WebPage",
  "about": [
  {"@type": "Thing", "name": "güneş gözlüğü", "sameAs": "https://en.wikipedia.org/wiki/Sunglasses" }
  ],
  "mentions": [
  {"@type": "Organization", "name": "Ray-Ban", "sameAs": "https://en.wikipedia.org/wiki/Ray-Ban"},
  {"@type": "Organization", "name": "Osse", "sameAs": "https://osse.com.tr/"},
  {"@type": "Organization", "name": "Vogue Eyewear", "sameAs": "https://www.vogue-eyewear.com/tr"},
  {"@type": "Organization", "name": "Gucci", "sameAs": "https://tr.wikipedia.org/wiki/Gucci"},
  {"@type": "Organization", "name": "Burberry", "sameAs": "https://tr.wikipedia.org/wiki/Burberry"},
  {"@type": "Organization", "name": "Christian Dior", "sameAs": "https://tr.wikipedia.org/wiki/Christian_Dior_SE"},
  {"@type": "Organization", "name": "Mustang", "sameAs": "https://mustang.com.tr/"},
  {"@type": "Organization", "name": "Lacoste", "sameAs": "https://tr.wikipedia.org/wiki/Lacoste"},
  {"@type": "Organization", "name": "Daniel Klein", "sameAs": "http://www.danielklein.com.tr/"},
  {"@type": "Organization", "name": "Persol", "sameAs": "https://en.wikipedia.org/wiki/Persol"}]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.