En İyi Klasik Ayakkabı Markaları ve Modelleri [2023]

Bu listemizde sizinle 2022 yılının en iyi klasik ayakkabı markalarını inceleyeceğiz. Aynı zamanda o markanın en popüler kundura modellerini de listeye ekleyeceğiz.

Bu listede seçtiğimiz klasik ayakkabı modellerinin fiyatlarına aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dexter

Dexter Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Dexter dünyanın önde gelen klasik ayakkabı markalarından biridir. Amerikan malıdır. Kazaz Grubu 15 yıllık distribütörlük sonrasında 2007 yılında lisans altında üretim hakkını alarak Türkiye’de de üretime başlamıştır. Ardından dağıtım Markacı A.Ş.‘ye devredilmiştir. Ürünler Markacı A.Ş.’nin kendine ait Dexter mağazaları haricinde Boyner ve Ayakkabı Dünyası gibi mağazalarda da yerini almıştır. Dexter ABD’den sonra en çok Türkiye’de satılmaktadır. Kazaz Grubu’nun kurucusu ünlü yarış pilotu Ercan Kazaz’dır.

En popüler Dexter klasik ayakkabı modelleri:

Dexter resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kemal Tanca

Kemal Tanca Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Kemal Tanca, Gazanfer Kemal Tanca tarafından 1950 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye’de ayakkabı perakendesinin en eski markalarından biridir. Türk malıdır. Şirketin alt markaları Rouge ve Mocassini‘dir. Ürünlerinin %90’ı yurt içinde üretilmektedir. Ayrıca iş birliği içinde olduğu dünyaca ünlü İspanyol, Fransız ve İtalyan markaların özel tasarımları da mağazalarında yerini almaktadır. 160 mağazası vardır ve tamamı markanın kendisine aittir. Süet, rugan, oxford ve loafer olmak üzere birçok ürün çeşidi bulunmaktadır. CEO’su Akın Altuğ’dur.

En popüler Kemal Tanca klasik ayakkabı modelleri:

Kemal Tanca resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Pierre Cardin

Pierre Cardin Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Pierre Cardin, 1950 yılında Fransa’nın Paris şehrinde Pierre Cardin tarafından kurulmuştur. Dünyanın en iyi klasik ayakkabı markalarından biri olması haricinde giyim, mücevher, aksesuar, mobilya, parfüm alanlarında da oldukça tanınmaktadır. Piyasada ünlü isimlere yaptığı tasarımlarıyla öne çıkmıştır. Örneğin Beatles grubunun ince yakasız ceket, dar pantolon, beyaz gömlek ve düz kravattan oluşan ikonik stilini tasarlamıştır. CEO’su Eric Bosma’dır. Fransız malıdır. Pierre Cardin markası 1993’te Aydınlı Grup ile imzalanan işbirliği sözleşmesi sayesinde Türkiye’ye gelmiştir. Böylece üretim ve pazarlama faaliyetleri de artık Türkiye merkezli yürütülmeye başlamıştır.

En popüler Pierre Cardin klasik ayakkabı modelleri:

Pierre Cardin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Nevzat Onay

Nevzat Onay Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Nevzat Onay, 1966 yılında Nevzat Onay tarafından İzmir’de kurulmuştur. Nevzat Onay şirketin hem CEO’su hem de ustasıdır. Genellikle kösele ayakkabı üretimi yapan marka; erkek ayakkabı, klasik erkek ayakkabı, bot ve günlük erkek ayakkabı olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Türk malıdır. Ürünlerinin tamamı hakiki deridir. Ayakkabıyı oluşturan tüm materyallerin kendi fabrikasında üretildiği Türkiye’nin tek üreticisi markasıdır.

En popüler Nevzat Onay klasik ayakkabı modelleri:

Nevzat Onay resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ziya

Ziya Klasik Ayakkabı Marka Logosu

1982’de İstanbul Kadıköy’de kurulan Ziya Mağazacılık, erkek ayakkabı koleksiyonlarıyla sektöre adım atmıştır. 2005 yılında kadın ayakkabılarını da ekleyerek ürün yelpazesini genişletmiştir. Ziya Mağazacılık ürünlerinde kullandığı deri, aksesuar ve köselelerini Türkiye’nin en kaliteli yan sanayi üreticilerinden tedarik etmektedir. Ayrıca 2013 yılında çok markalı konsept ayakkabı mağazası olan casual giyime özel Shoeology’i kurmuştur. Ziya’nın alt markaları Uniquer ve Menguru‘dur. Türk malıdır.

En popüler Ziya klasik ayakkabı modelleri:

Ziya resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dockers

Dockers Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Dockers, 1986’da Levi Strauss & Co.’nun alt markası olarak kurulmuştur. 1853’te ABD’de kurulan Levi Strauss & Co. markası denim konusunda uzmandır. Dockers dünyaca ünlü klasik ayakkabı markasıdır. Aynı zamanda giyim ve aksesuar üzerine çok çeşitli ürün koleksiyonları bulunmaktadır. Amerikan malıdır. CEO’su Ben Golub’tur. Genel merkezi ABD’nin San Francisco şehrindedir.

En popüler Dockers klasik ayakkabı modelleri:

Dockers resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Altınyıldız Classics

Altınyıldız Classics Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Boyner Holding markası olan Altınyıldız Classics, 1952 yılında Boyner ailesi tarafından kurulmuştur. Ünlü klasik giyim ve klasik ayakkabı markasıdır. Türk malıdır. İlk ihracatını 1956 yılında gerçekleştirmiştir. Dünyanın yünlü kumaş üretiminde yer alan en büyük beş entegre tesisinden biridir. 1992 yılında Türkiye’de ISO 9001 Kalite Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk tekstil markası olmuştur. Altınyıldız Tekstil, NetWork, Fabrika Altınyıldız ve Que markaları ile piyasada öne çıkmaktadır. Boyner Holding’in diğer alt kuruluşları ise Beymen, Fabrika, YKM, Hopi ve Morhipo‘dur. Altınyıldız Classics’in CEO’su Enis Habif’tir.

En popüler Altınyıldız Classics klasik ayakkabı modelleri:

Altınyıldız Classics resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Forelli

Forelli Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Forelli üretim faaliyetlerine 1958 yılında İstanbul’un Gedikpaşa semtinde kösele bayan ayakkabı üretimi yaparak başlamıştır. Ardından 1990 yılında ortopedik ayakkabı üretiminde uzmanlaşmayı seçmiştir ve Fahri Collection markası ile faaliyetlerini sürdürmüştür. 2000 yılında ise Forelli markası kurulmuştur. Türk malıdır. Satışlarının büyük bir bölümü yurtiçidir. Amerika, Belarus, Azerbaycan, Almanya, Belçika, Yunanistan, Rusya, Hollanda, İngiltere, Romanya, Libya ve Lübnan gibi ülkelere de büyük miktarda ihracat yapmaktadır.

En popüler Forelli klasik ayakkabı modelleri:

Forelli resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Greyder

Greyder Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Greyder, İsmail Kavlu tarafından 1956 yılında Çorum’da kurulan kaliteli klasik ayakkabı markalarından biridir. İsmail Kavlu şirketin aynı zamanda CEO’sudur. Markanın asıl adı Kavsan Ayakkabı Sanayi’dir. Türk malıdır. Ayrıca Greyder, Türkiye’nin tescilli ilk ayakkabı markasıdır. Geniş ürün yelpazesi ve hakiki deri ürünleri ile öne çıkmaktadır. Markanın en fazla tercih edilen ürün gruplarından biri casual ayakkabılardır.

En popüler Greyder klasik ayakkabı modelleri:

Greyder resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cabani

Cabani Klasik Ayakkabı Marka Logosu

Cabani 1983’de İstanbul’un Gedikpaşa semtinde Mehmet Kaban tarafından kurulan Antrepo Mağazacılık Hizm. Turizm ve Dış Tic. A.Ş. bünyesindeki güzel klasik ayakkabı markalarından biridir. Aynı zamanda aksesuar, valiz, çanta, kemer ve parfüm markasıdır. Türk malıdır. 41 ülkeye ayakkabı ihracatı yapmaktadır. 2019’da rahatlık ve konforu arttırmak için GELAX/Pedigel teknolojisini tüm ayakkabı modellerine entegre etmeye başlamıştır.

En popüler Cabani klasik ayakkabı modelleri:

Cabani resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En İyi Klasik Ayakkabı Markaları ve Menşeileri:

DexterAmerikan
Kemal TancaTürk
Pierre CardinFransız
Nevzat OnayTürk
ZiyaTürk
DockersAmerikan
Altınyıldız ClassicsTürk
ForelliTürk
GreyderTürk
CabaniTürk
İnci DeriTürk
DesaTürk
TerganTürk
Testoniİtalyan
En İyi Klasik Ayakkabı Markaları ve Menşeleri

En Güzel Spor Ayakkabı Markaları

Klasik ayakkabı ile beraber kaliteli spor ayakkabı markalarını da incelemiştik. İncelediğimiz en güzel spor ayakkabı markaları içeriğimizi de okumak ister misiniz? Orada geçen popüler spor ayakkabı markaları şunlar: Nike, Adidas, New Balance, Skechers, Puma, Hummel, Reebok, Asics, Vans, Under Armour, Kinetix.

Dünyanın En Kaliteli Bot Markaları

Klasik ayakkabı ile birlikte kaliteli bot markalarını da araştırmıştık. Bulduğumuz dünyanın en kaliteli bot markaları içeriğimizi de incelemek ister misiniz? Orada geçen popüler bot markaları şunlar: Caterpillar, Harley-Davidson, YDS, Greyder, Scooter, Timberland, The North Face, Dockers, Salomon, Merrell.

En İyi Ayakkabı Markaları

Hem spor, hem klasik hem de bot markalarını listelediğimiz en iyi ayakkabı markaları içeriğimizi de inceleyebilirsiniz. Spor, Klasik ayakkabı ve bot çeşitlerinin olduğu bu listede şu markalar var: Nike, Adidas, New Balance, Skechers, Puma, Hummel, Reebok, Asics, Vans, Under Armour, Kinetix, Dexter, Kemal Tanca, Pierre Cardin, Nevzat Onay, Ziya, Dockers, Altınyıldız Classics, Forelli, Greyder, Cabani, Caterpillar, Harley-Davidson, YDS, Greyder, Scooter, Timberland, The North Face, Dockers, Salomon, Merrell.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir