En İyi 14 Oyuncu (Gaming) Kulaklıkları 2021 – Fiyat Performans Canavarları

Bir oyuncu olarak var olan kulaklığınızı değiştirmek yada yeni bir tane almak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu listemde sizlere hali hazırda Türkiye’de satılmakta olan, farklı bütçelerde oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayan 14 adet oyuncu kulaklıkları tanıtacağım.

Adım Faik “RagingBull” Necef, 15 yıl önce oyun oynamayı kendime bir hobi edindim. O günden beri FPS’lerden MOBA’lara, strateji oyunlarından aksiyon oyunlarına kadar geniş bir yelpazede yüzlerce oyun oynadım. Tabi oyun oynarken deneyiminizi etkileyen en büyük faktörlerden biri oyunu oynarken kullandığınız donanım.

Bu sebep ile seneler içinde kendime oyun donanımı konusunda bir bilgi birikimi oluşturdum ve yazılarımda bu bilgi birikimini sizler ile paylaşmaya çalışacağım.

Faik Necef

Oyuncu ekipmanları ile alakalı incelediğimiz diğer içeriklerimiz:

İyi Bir Fiyat Performans Oyuncu Kulaklığı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bakalım

Oyuncu olarak bir kulaklık seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır.

Oyun oynama seanslarınızın uzun süreceğini göz önüne alarak kulağınıza tam oturan, terletmeyen ve genel olarak rahat bir kulaklık seçmeniz çok önemli. Kulaklık bandının tasarımı ve yastığındaki malzeme tercihi insandan insana değişmektedir bu yüzden bu tür detaylarda tercihinizin ne olduğunu önceden bilmeniz size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Ses kalitesi olarak iyi bir kulaklık seçmeniz hem oyun performansınızı pozitif şekilde etkiler hem de oyun oynamadığınız zaman medya tüketimi sırasında da daha iyi bir deneyim sağlamanıza olanak verir.

Oyun içerisinde takım arkadaşlarınız ile iletişim halinde kalmanız için alacağınız kulaklığın iyi bir mikrofona sahip olması iyi olacaktır. Bunun dışında bazı kulaklıklar 7.1 sanal ses sistemine sahip olabilir ama size tavsiyem kulaklık seçerken bunu bir kriter olarak kullanmamanız zira bu özellik oyun deneyiminizi aşırı pozitif yönde etkilemeyeceği gibi daha da kötüleştirebilir.

Burada seçtiğimiz modelleri neden seçtiğimizi videolu şekilde de anlattık, isterseniz videoyu da seyredebilirsiniz:

En İyi Gaming Kulaklık Tavsiyeleri

Giriş Seviyesi Kulak Üstü Oyuncu Kulaklıkları

Bu kategoride yer alan ürünler bulabileceğiniz en ucuz kulaklıklar değil ancak alacağınız deneyimi de hesaba katarak alabileceğiniz en uygun oyuncu kulaklıkları olduklarını söyleyebilirim.

1. Gamepower – Mihawk

Gamepower - Mihawk Oyuncu kulaklığı

Listemizde ilk sırada Gamepower’ın Mihawk kulaklığı var. Kendisi uygun fiyatı ve özellikleri ile dikkat çekiyor. Tasarım olarak oynar başlıklı bir kafa bandına sahip ama maalesef bu kulaklıkta kullanılan kulak yastıkları ilk başta rahat gibi görünse de uzun süreli oyun seanslarında rahatsızlık verebiliyor.

Kullandığı 50mm ses sürücüleri bu fiyat segmenti için gayet yeterli. USB bağlantısı ile en iyi ses deneyimine ulaşmak ve sanal 7.1 ses deneyimi için kulaklığın sürücüsünü ve programını indirmeniz gerekiyor.

Bu fiyat segmentinde RGB ile beraber gelmesi birçok oyuncu için artı bir özellik olacaktır.

Gamepower firmasının aynı fiyat segmentinde bir çok farklı kulaklığı var. Bu farklı modeller arasındaki en büyük değişken sahip oldukları tasarım. Bu yüzden aralarından sizin kafa şeklinize ve tercihinize en uygun kulaklığı seçmenizi öneririm.

Avantajlar

 • Uygun fiyat
 • Ortalama ses kalitesi
 • RGB

Dezavantajlar

 • Uzun kullanımlar için uygun olmayabilir
 • Ortalama tasarım
 • Yapı malzemesi
Gamepower – Mihawk

Alışverişlerinizde hangi siteyi tercih ediyorsanız, aşağıdaki linklerden doğrudan ürüne ulaşabilirsiniz.

2. Logitech Astro A10

Logitech Astro A10 Oyuncu kulaklığı

Listemizde sırada Astro A10 var. Basit bir tasarıma sahip ve gövdesi tek bir esnek parçadan oluşuyor. Hafif yapısı ve sahip olduğu terletme yapmayan kumaş kulak yastıkları birçok oyuncunun hoşuna gidecektir.

Mikrofon büyüklüğü ile göze çarpıyor lakin fiyatına göre sunduğu kalite bunu göz ardı etmeye yetecek düzeyde.

3,5 mm jack kullanan Astro A10 RGB yada 7.1 sanal sese sahip değil ama kullandığı 40mm ses sürücülerinin sunduğu ses kalitesi ve hafif tasarımı bulunduğu fiyat segmentini de hesaba katarsak başarılı bir ürün olmasını sağlıyor.

Avantajlar

 • Uygun fiyat
 • İyi ses/ mikrofon kalitesi
 • Hafif

Dezavantajlar

 • Ortalama tasarım
 • Yapı malzemesi
Logitech Astro A10

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

3. Rampage R36 Drop

Rampage R36 Drop Oyuncu kulaklığı

Rampage R36 Drop hem şık bir tasarıma sahip hem de fiyat olarak da uygun bir ürün. Tasarımı üst segmentte yer alan HyperX Cloud serisini andırıyor. Şahsi düşüncem bunun iyi bir şey olduğu yönünde.

R36 Drop fiyatına göre iyi bir ses ve mikrofon kalitesine sahip. Mikrafonu ayrıca çıkartılabilmektedir. Kulak yastıkları rahat olsa da uzun süreli seanslar için uygun olmayabilir.

3.5mm kablo ile geliyor lakin yanında gelen usb adaptörünü takıp yazılımı indirmeniz daha iyi bir ses kalitesi almanızda yardımcı olacaktır.

Avantajlar

 • Uygun fiyat
 • İyi ses/ mikrofon kalitesi
 • Çıkartılabilir mikrofon

Dezavantajlar

 • Uzun seanslar için uygun olmayabilir
Rampage R36 Drop

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

4. Anker SoundCore Strike 3

Anker SoundCore Strike 3 Oyuncu kulaklığı

Sıradaki ürün Anker’dan. Firma zaten genel tüketici pazarında iyi bir üne sahip. Bu ürün de hem malzemesi ile hem de ses kalitesi ile tam bir fiyat performans ürünü olarak konumlandırılmış.

Kulaklık 52mm ses sürücülerine sahip ve mikrofonunda ses yalıtım ve IPX5 suya dayanıklılık özellikleri var.

Kafa kısmında ve kulak yastıklarında kullanılan malzemeler rahat oyun seansları yaşamanıza olanak sağlıyor. Kulaklık USB bağlantısına ve 7.1 sanal ses desteğine sahip.

Tek eksik noktası olarak da bu fiyat segmentindeki bütün kulaklıklar gibi plastikten yapılmış olması bu yüzden almanız durumunda dikkatli kullanmanızı öneririm.

Avantajlar

 • Uygun fiyat
 • İyi ses/ mikrofon kalitesi
 • Ekstra rahatlık

Dezavantajlar

 • Ortalama tasarım
 • Yapı malzemesi
Anker SoundCore Strike 3

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

5. Corsair HS35

 Corsair HS35 Oyuncu kulaklığı

Bu kategorimizde en son olarak Corsair HS35 var. Basit ve şık bir tasarıma sahip.

Çıkartılabilir ve gürültü önleyici bir mikrofon kullanıyor. Lakin tek bir 3.5mm jak ile geliyor bu yüzden ayırıcı kullanmanız gerekebilir.

Kullandığı yastıklar rahat ve terletmiyor ancak uzun kullanımda rahatsızlık verebiliyor.

50mm ses sürücüleri fiyat segmentine göre iyi bir ses kalitesi sunuyor.

Avantajlar

 • Uygun fiyat
 • İyi ses/ mikrofon kalitesi
 • Çıkartılabilir mikrofon

Dezavantajlar

 • Ortalama tasarım
 • Uzun kullanımlar için uygun olmayabilir
 • Ses/mikrofon için ortak 3.5mm jak
Corsair HS35

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

Tavsiye Ettiğim Diğer Fiyat/Performans Kulak Üstü Oyuncu Kulaklıkları

Bu kategorideki ürünlerin fiyatları daha yüksek ancak ses kalitesi, yapı malzemesi ve sundukları özellikler ile fiyat performans ürünleri olmayı hak ediyorlar.

6. Razer Tiamat 2.2 V2

Razer Tiamat 2.2 V2 Oyuncu kulaklığı

Razer genellikle yüksek fiyatlı ürün sunmak ile tanınır ancak Tiamat 2.2 V2 ile bir fiyat performans ürünü sunduğunu söyleyebilirim.

Her kulakta çift 50mm ses sürücüsü kullanıyor bu yüzden ses kalitesi ve özellikle baslarda çok iyi bir kulaklık. Geniş ve yumuşak kulak yastıkları kullanıyor ve uzun seanslarda ağrımaya sebep olmuyor.

Mikrofon kalitesi olarak da iyi ve şekilde gördüğünüz gibi yukarı doğru kaldırılıp az yer kaplamasını sağlayabiliyorsunuz.

Yapı malzemesi bakımından da iyi lakin bazı insanlara ağır gelebilir. Kafa bandı kullandığı için de her kafa şekline uygun olmayabilir.

Avantajlar

 • Çok iyi ses kalitesi
 • Kaliteli tasarım
 • Rahat

Dezavantajlar

 • Ağır gelebilir
 • Her kafa şekline uygun olmayabilir
Razer Tiamat 2.2 V2

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

7. SteelSeries Arctis 1

 SteelSeries Arctis 1 Oyuncu kulaklığı

Steelseries Arctis 1 basit ve kullanışlı bir tasarıma sahip. Ses kalitesi olarak bu segmentteki bazı kulaklıklardan geride kalabiliyor ancak bu kötü olduğu anlamına gelmiyor.

Kullandığı mikrafonda gürültü önleme özelliği mevcut ve isteğe bağlı olarak çıkartılabiliyor.

Sade tasarımı, terletmeyen kulak yastıkları ve hafif yapısı sayesinde sadece evde oyun oynarken değil dışarıda da rahatça kullanabileceğiniz bir kulaklık.

Avantajlar

 • İyi mikrofon kalitesi
 • Hafif ve rahat tasarım

Dezavantajlar

 • Ortalama ses kalitesi
SteelSeries Arctis 1

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

8. HyperX Cloud Silver

HyperX Cloud Silver Oyuncu kulaklığı

HyperX Cloud Silver listemizdeki belki de en iyi ses deneyimi sunan kulaklık. Suni deri, alüminyum yapısı ve 53mmlik ses sürücüleri bulunduğu fiyat segmenti için çok iyi.

Bir üst segmentte yer alan Cloud 2’den tek farkı sanal 7.1 sanal ses deneyimine sahip değil.

Çıkartılabilir ve gürültü önleyici bir mikrofona sahip. Kulaklıkta kullanılan kulak yastıkları çok rahat lakin uzun süreli seanslarda kulaklığın ağırlığı ile beraber rahatsızlık hissi verebilir.

Kendim bir Cloud 2 kullanıcısı olarak bütçenizin yetmesi halinde kesinlikle bu kulaklığı tavsiye etmekteyim, pişman olmayacaksınız.

Avantajlar

 • Çok iyi ses ve mikrofon kalitesi
 • Kaliteli tasarım
 • Rahat

Dezavantajlar

 • Ağır
 • Uzun kullanıma uygun olmayabilir
HyperX Cloud Silver

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

Kablosuz Kulak Üstü Oyuncu Kulaklıkları

Kablosuz oyuncu kulaklıkları fiyat olarak genel olarak pahalı olsalar da, bütçesi olan lakin çok para harcamak istemeyen insanlar için kısmen “uygun fiyatlı” modeller de mevcut. Bu kategoride bu tür kulaklıklara yer verdim.

Sadece kablosuz kulaklıkları incelediğimiz yazımızı da okuyabilirsiniz.

9. Asus TUF Gaming H7 Wireless

Asus TUF Gaming H7 Wireless Oyuncu kulaklığı

Listemizde ilk sırada Asus’un TUF serisi Gaming H8 Wireless kulaklığı var. İlginç bir şekilde bu kulaklığın kablolu ve kablosuz versiyonları arasında çok düşük bir fiyat farkı var. Fiyatı ucuz değil lakin birçok firmanın kaliteli kablolu kulaklığından daha uygun bir fiyata satılıyor.

Kulaklık 53mm ses sürücülerine sahip. Hem ses hem mikrofon kalitesi iyi. Kafa bandı paslanmaz çelikten olduğu için bu kulaklığı gönül rahatlığı ile uzun dönemde kullanabilirsiniz.

Kulak yastıkları rahat ve uzun seanslar için uygun. Kablosuz bağlantısı düşük bir gecikme süresine sahip o yüzden ses kayması yaşamazsınız. Şarjı 15 saat dayanıyor ve 25 metreye kadar çekim kuvvetine sahip.

Avantajlar

 • İyi ses ve mikrofon kalitesi
 • Kaliteli tasarım
 • Rahat
 • Kablosuz bir kulaklığa göre uygun fiyat

Dezavantajlar

 • Kafa bandı her insana uygun olmayabilir
Asus TUF Gaming H7

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

10. Corsair HS70 Pro Wireless

Corsair HS70 Pro Wireless Oyuncu kulaklığı

Şuanda ülkemizde diğer markların modellerine kıyasla uygun fiyata satılan Corsair HS70 Pro Wireless gerçekten üst düzey konfor sunmaktadır.

Kafa ve kulak kısmını tamamen kaplayan yumuşak yastıklar sayesinde saatlerce rahat bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.

Kullandığı 50mm ses sürücüleri sayesinde iyi bir ses kalitesine sahip, ayrıca kullandığı gürültü önleyici çıkartılabilir mikrofon da kaliteli.

Tam bir şarj ile 16 saat dayanmaktadır.

Avantajlar

 • İyi ses ve mikrofon kalitesi
 • Kaliteli tasarım
 • Rahat

Dezavantajlar

 • Bazı insanlara ağır gelebilir
Corsair HS70 Wireless

Güncel Hepsiburada fiyatını incele

11. SteelSeries Arctis 1 Wireless

 SteelSeries Arctis 1 Wireless Oyuncu kulaklığı

En son olarak da listemizde daha önce yer alan SteelSeries Arctis 1’in kablosuz versiyonu var.

Arctis 1’den tek farkı kablosuz olması o yüzden o kulaklık için geçerli olan her şey burada da geçerli tabi fiyatı da kablolu halinin neredeyse 2 katı kadar.

Kulaklığın yanında gelen usb type-c aparatı ile pc, konsol ve telefonunuza herhangi bir kurulum olmadan bağlanabiliyorsunuz.

Tam şarjda 20 saatlik bir kullanım sunuyor ve ayrıca şarjı olmadığı isteğe bağlı olarak kablo takılarak da kullanılabiliyor.

Avantajlar

 • İyi mikrofon kalitesi
 • Hafif ve rahat tasarım
 • Uzun kablosuz kullanım ömrü
 • Hem kablolu hem kablosuz kullanım seçeneği

Dezavantajlar

 • Ortalama ses kalitesi
SteelSeries Arctis 1 Wireless

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

Kulak İçi Oyuncu Kulaklıkları

Sıkça seyahat ediyorsanız yada kulak üstü kulaklıkları rahatsız buluyorsanız ve tarz olarak sıradan bir kulaklık istemiyorsanız, kulak içi bir oyuncu kulaklığı sizin için uygun olabilir. Bu kategoride hem kablolu hem kablosuz birkaç modele göz atacağız.

1. Razer HDS Hammerhead Duo

Razer’ın sunduğu HDS Hammerhead Duo hem yapı malzemesi olarak hem de ses kalitesi olarak iyi bir performans sergiliyor.

Paslanmaz çelik başlıkları ve örgülü kablosu ile uzun ömürlü bir deneyim yaşayacağınızı düşünüyorum.

Kulaklığın ses sürücüsü de kulak içi bir kulaklığa göre iyi bir kaliteye sahip.

Fiyatı kulak içi kablolu bir kulaklığa göre tuzlu gelebilir ancak piyasadaki diğer kaliteli kulak içi kulaklıklara göre uygun konumlandırılmış.

Avantajlar

 • Kaliteli ve şık tasarım
 • İyi ses kalitesi

Dezavantajlar

 • Ortalamanın üstünde fiyat
Razer HDS Hammerhead Duo

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

2. HyperX Cloud Earbuds

HyperX Cloud Earbuds Razer’ın ürününe göre çok daha uygun bir fiyata sunulmuş bir kulaklık.

Basit bir tasarım ve iyi bir ses kalitesine sahip. “Oyuncu tasarımlı” bir kulak içi kulaklık arıyorsanız bu ürün fiyat/performansı ile öne çıkıyor.

Yanında güzel bir taşıma çantası da geldiğini belirtmek isterim.

Avantajlar

 • Uygun fiyat
 • İyi ses kalitesi

Dezavantajlar

 • Ortalama yapı kalitesi
HyperX Cloud Earbuds

Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

3. Razer Hammerhead True Wireless Earbuds

Kablosuz bir kulak içi oyuncu kulaklığı arıyorsanız tek seçeneğiniz Razer’ın Hammerhead True Wireless Earbuds kulaklığı. Fiyat olarak kablosuz bir kulak içi kulaklığa göre iyi denilebilir.

Bu ürünün diğer normal kablosuz kulak içi kulaklıklardan ayrılan en önemli özelliği düşük gecikme bağlantısına sahip olması, ayrıca IPX4 suya dayanıklılık sertifikasına sahip.

Bu tür kulaklıklarda en büyük faktör kulağınızın iç şekli, bu sebeple kimi insana mükemmel şekilde uyarken kimisinde sürekli kulaktan düşmeye ve ses kalitesinde azalmaya sebebiyet vermektedir.

Kablosuz bağlantıda sorun yaşamamak için bluetooth 5.0 versiyonuna sahip bir cihaz kullanmanız tavsiye ediliyor.

Razer ürünün şarj kutusu ile beraber 16 saate kadar kullanılabileceğini söylemektedir.

Avantajlar

 • Uygun fiyat
 • İyi ses kalitesi

Dezavantajlar

 • Her kulağa uymayabilir
Razer Hammerhead True Wireless Earbuds

Güncel Hepsiburada fiyatını incele

En ucuz Oyuncu Mouse Modeli

Frisby FHP-720BR Güncel Trendyol fiyatını inceleGüncel Hepsiburada fiyatını incele

En Pahalı Oyuncu Mouse Modeli

HyperX Cloud Orbit S  Güncel Trendyol fiyatını inceleGüncel Hepsiburada fiyatını incele

Bu oyuncu kulaklıkları kesinlikle bir tavsiye değildir ancak bütçeniz çok düşük veya çok yüksek ise bu modellere bakabilirsiniz.

2021 Yılının En İyi Oyuncu Kulaklık Markaları:

 • Steelseries
 • Logitech
 • Anker
 • Razer
 • Rampage
 • Gamepower
 • Frisby
 • HyperX
 • Corsair
 • Asus
 • Medusa
 • JBL

Ben Olsam Hangisini Tercih Ederdim?

Halihazırda bir HyperX Cloud 2 kullanıcısı olarak bu listedeki bir kulaklığı seçmem gerekseydi Cloud Silver’ı seçerdim. Cloud 2 ile Cloud Silver arasında 7.1 sanal ses sistemi dışında hiçbir fark yok. Bu konuda size açıkça söyleyebilirim 7.1 sanal ses özelliği aşırı gereksiz bir şey.

Kablosuz bir kulaklık seçmem gerekseydi de yüksek ihtimal SteelSeries Arctis 1 Wireless seçerdim. Bunun arkasındaki temel sebep ise tasarımından dolayı hem oyun seansları için uygun hem de dışarda normal kullanımda müzik dinlemek için de kullanılabiliyor olması.

Siz Olsanız Hangisini Tercih Ederdiniz?

Kulaklık seçiminde her insanın tercihi farklı olabiliyor. Kimileri kafa bandı olan kulaklıkları tercih ederken diğerleri sabit bir başlığı olan kulaklıkları tercih ediyor. Kablosuz teknolojisindeki gelişimeler ile birlikte de bütçesi olan birisinin öyle bir kulaklık tercih etmesi de son zamanlarda daha da olası.

Bu liste sizce nasıl? Bu ürünlerden birisini kullanma şansını yakaladınız mı? Sizce bu listede olması gereken başka kulaklıklar var mı? Bu soruları cevaplamak veya başka bir şekilde katkıda bulunmak isterseniz sizi yorumlar kısmına davet ediyorum.

2 thoughts on “En İyi 14 Oyuncu (Gaming) Kulaklıkları 2021 – Fiyat Performans Canavarları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir