En İyi 10 Oyuncu Koltuğu 2023 – Bilgisayar Gamer Koltuğu Önerisi

Farklı sebeplerden ötürü yeni bir oyuncu koltuğu arayışı içinde olabilirsiniz. Herkesin bir koltuktan farklı ihtiyaçları olabilir. Bazı insanlar ultra konfor peşindeyken diğerleri tasarıma daha önem vermektedir. Bu yazımızda sizlere farklı bütçelerde farklı özelliklere sahip fiyat performans oyuncu koltukları göstereceğim.

Liste ağırlıklı olarak Türkiye bazlı üreticilerin piyasaya çıkardığı oyuncu koltuklarından oluşacak. Bunun temel sebebi bu şirketlerin bazı diğer dünyaca tanınmış oyuncu koltuğu üreticilerinin modelleri ile benzer ürünler çıkarması ve fiyat olarak da çok daha uygun olmaları.

Çocukluğumdan beri oyun oynamak benim için bir hobi olmuştur. Yıllar içerisinde FPS’lerden MOBA’lara, strateji oyunlarından aksiyon oyunlarına kadar geniş bir yelpazede binlerce oyun oynadım. Tabi oyun oynarken deneyiminizi etkileyen en büyük faktörlerden biri oyunu oynarken kullandığınız donanım. Bu sebep ile seneler içinde kendime oyun donanımı konusunda bir bilgi birikimi oluşturdum ve yazılarımda bu bilgi birikimini sizler ile paylaşmaya çalışacağım.

Faik “RagingBull” Necef

İyi Bir Oyuncu Koltuğu’u Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bakalım

Herhangi bir koltuğa bakarken en önemli nokta koltuğun rahatlığıdır. Saatlerce oturacağınız bir yerin rahat olması hem keyfiniz hem de sağlığınız için çok önemlidir. İleri ki zamanlarda bel ve sırt ağrılarını en aza indirmek için bu bölgeleri iyi destekleyen koltukları seçmeniz kesinlikle önemlidir. Koltuğu almadan önce bir şekilde kısa süreliğine de olsa test edebilmeniz bu konuda size çok yardımcı olacaktır.

İkinci en önemli nokta ise malzeme kalitesidir. Bir koltuğun malzemesi ve işçiliği iyi ise uzun yıllar boyunca kendisini kullanabilirsiniz. Bu tür koltuklar fiyatları bakımından daha tuzlu olsa da aslında uzun vadede daha ekonomik olacaklardır. Zaten koltukların rahatlığı ve malzeme kalitesi yan yana giden şeyler oldukları için birinin iyi olması yüksek ihtimalle diğerini de beraberinde getirecektir.

Bu iki ana noktadan sonra ise geriye koltukların ekstra özellikleri kalıyor. Sırt ve kol kısımlarının ayarlanabilir olması, tekerlek kilitleri, bardak ve telefon tutacağı gibi özellikler seçilen bütçelere göre ekstra kalacaktır. Bu tür durumlarda ürünlere bakarken fiyatını da göze alarak ekstra özelliklerini gerçekten kullanıp kullanmayacağınızı düşünün.

En son nokta ise tasarım. Bu konuda oyuncu koltuklarının zaten çok bir şey sunmadıklarını söylemekte fayda var. Genel olarak yarış koltuğu tasarımına sahip oyuncu koltukları birkaç ufak detay dışında birbirlerine çok benzerler. Bu konuda en önemli ayırıcı ise renk seçenekleridir, lakin günümüzde çoğu koltuk zaten birçok renk seçeneği ile piyasaya çıkmaktadır.

En İyi Oyuncu Koltukları 2022:

 • Xdrive Fırtına
 • Zio Venom
 • Calitte Titan TT
 • Aerocool ThunderX3 YC3
 • Seduna Gamer Series Blade Mood
 • Rampage KL-R40 Throne
 • Gamer Oyuncu Koltuğu
 • Koçoğlu Mobilya Oyuncu Koltuğu
 • Türksit Tulpar
 • Türksit M3

1-Xdrive Fırtına

Xdrive Fırtına Oyuncu Koltuğu

Listemizde ilk sırada Xdrive markasının Fırtına koltuğu var. Fiyatı biraz tuzlu gelse de aslında beraberinde gelen özelliklerini hesaba kattığımızda aynı segmentteki koltuklardan daha ucuz olması bu koltuğu listemizde 1. sıraya koyuyor.

Sırt kısmı ayarlanabiliyor ve koltuğun kolçakları geniş hareket yapısına sahip. Sağlam bir boy ve bel desteği de bulunmaktadır..

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi, ayaklarınız için de bir bir destek mevcut. Koltukta kullanılan derinin uzun dönemde yıpranmayacağı söyleniyor ve terlemeye karşı dayanıklı.

Koltuğun belki de en büyük dezavantajı büyüklüğü. Bu bakımdan, diğer koltuklara göre daha geniş olması bazı insanları rahatsız edebilir.

Avantajlar

 • Sağlam gövde
 • Ayarlanabilirliği yüksek
 • Ayak desteği

Dezavantajlar

 • Fazla büyük gelebilir
 • Her bütçeye uygun olmayabilir

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.1/5’dir.

Xdrive Fırtına kullanıcı yorumu – trendyol

bu koltuğu , çok çekinerek ve endişeli sipariş ettim..yalnız aldıktan sonra ve tüm denemelerimden sonra aldığım için kendimi tebrik ettim..almadan aşadaki yorumlarını hepsini okumuştum ve biraz ön yargıyla sipariş ettim..ve dedim ki kusur görürsem hemen iade edecem. kutuyu açtıktan sonra montaj sırasında aradaki metal çubugu bulamadak..tam yüzüm asıldı ki, aha eksik geldi parçası diye farkettik ki eksik parça itina ile sarılmış streçle çizilmesin ve kayıp olmasın diye koltugun ayaklarına. montaj çok kolay oldu. tüm dikişleri kontrol ettim : kusursuz.! herhangi bir yerine çizik yırtık için kontrolden sonra memnun kaldım: hiç kusur yok.! Ben 1.60 boy be 110 kg bir internert satıcısıyım ve 14 saat oturarak çalışmaktayım..En büyük zoluğum ürün hazırlamakta raftan rafa gitmek (dizlerimde menisküs yırtıkları sıvı kaybı ve kireçlenme ) mevcut ve her seferinde koltuktan kalkıp rafları dolaşmaktı: şimdi o problem kalktı. Parmagım ucuyla hafif itekliyorum ve odanın öbür tarafındayım! tekerlekleri mükkemel: takılmıyorlar.! Yastıkları ayarladım boyuma göre bel ve boyun tam oturdu.! Oturma yeri yumuşak ve rahat.En büyük özelliği : onun içn aldım: ayak uzatma harika dizlerim rahat ediyor…uzatıyorum masanın altında ve bükmeden dolayı diz ağrısı çekmiyorum, Eveeet koltuk tam düz yatıyor kademe kademe ben 50 yaşlarındayım ve çalışırken uyku bastı mı masanın üstüne yığılıp kalıyordum: şimdi ayakları uzatarak arkayı da ayarlıyorum şeker uykumdan sonra işe devem ediyorum.. dirsek dayatma yerleri de rahat ileri geri hafif yana değişiyor. amortisör da iyi yeterli…

Xdrive Fırtına kullanıcı yorumu – trendyol

Sana verdiğim paraya gram acımıyorum diyorum, tıss ediyor indiriyor sandalyeyi. Yatasım geldi diyorum hoop yatak gibi yatıyor geriye. Sigara yakmak istersin de garson koşar çakmağı yakar ya, aynı onun gibi yatmaya kalktığımda hoop ayak uzatmayı çıkarıyor falan. Kolda destek, belde destek, boyunda destek, hep destek tam destek. Teşekkürler xdrive, fizik tedavi doktorumu ayağıma gönderdiğin için; artık bel ağrıları yaşamıyorum.

2-Zio Venom

Zio Venom Oyuncu Koltuğu

Listemizde ikinci sırada Zio markasının Venom koltuğu var. Koltuk tasarım olarak, üst klasman yarış araba koltuklarına çok benziyor.

Özellikleri bakımından fırtına koltuğuna benziyor olsa da maalesef ayak desteği bulunmuyor. Bunu önemli görmüyorsanız fiyat bakımından Venom biraz da olsa Fırtına’dan daha ucuz.

Fiyatının biraz yüksek olduğunu söylemekte de fayda var, lakin ben bu tasarım ile birlikte kahverengi modelini çok beğendim.

Koltuğu büyük internet mağazaları dışında kendi sitesinde kimi zaman daha ucuza bulabileceğinizi de belirtmek isterim.

Avantajlar

 • Sağlam gövde
 • Ayarlanabilirliği yüksek
 • Şık tasarım

Dezavantajlar

 • Fazla büyük gelebilir
 • Her bütçeye uygun olmayabilir
Zio Venom

Baktığımız 1 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.3/5’dir.

3-Calitte Titan TT

Calitte Titan TT Oyuncu Koltuğu

Listemizde 3. sırada diğer koltuklara göre daha uygun bütçeli olan Calitte Titan TT var.

Özelliklerine bakacak olursak, koltukta metal ayaklar, sırt ayarlaması, sırt ve bel desteği ve 2d ayarlı kolçaklar bulunuyor.

Boyun kısmında da bir tane ekstra yastık mevcut. Lakin şeklini beğenmediğimi söylemek isterim.

Listemizde 3. sırada olmasının temel nedeni tasarımına sıcak bakmıyor oluşum ve birkaç ufak da olsa özelliğin eksik oluşu (ayak desteği ve 4d kolçak). Uzun boylu ve kilolu insanlar için de küçük gelebilir.

Tasarımı sizin hoşunuza gidiyorsa kesinlikle bu koltuğa göz atmanızı öneririm!

Avantajlar

 • Sağlam gövde
 • Fiyat/performansı yüksek

Dezavantajlar

 • 2d kolçaklar
 • Büyüklüğü yeterli gelmeyebilir
Calitte Titan TT

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Calitte Titan TT kullanıcı yorumu – hepsiburada

Almadan önce çok tereddüt ediyordum, sonuçta hem pahalı hem de olası bir sorunda iadesi değişimi büyüklüğü ve ağırlığı konusunda sıkıntılı olabilir. Yorumları okuduktan sonra almaya karar verdim ve şansına o gün de indirime girmişti. Bir koltuk ne kadar rahat olabilir ki dedim ama şimdi anlayabiliyorum 🙂 Öncelikle hızlı kargo, özenli paketleme ve hatasız sorunsuz ürün teslimatı için teşekkür ederim. Ürün çok kalın ve büyük bir kutuya sığdırılmış 3 parça olarak geldi. Kargoda zarar görmesine imkan yoktu zaten. Kurulumu o kadar kolay ki hiçbir klavuza dahi ihtiyaç yoktu, tabiki içerisinde kurulum klavuzu vardı. Üründe herhangi bir hata, sorun, yırtık ya da yapıştırma kalıntısı gibi olmaması gereken hiçbirşey yok. Gayet üst sınıf bir ürün, tüm detayları düşünülmüş ve inanılmaz rahat bir koltuk. Zaten bilgisayar başındafazlasıyla zaman geçiriyordum ama şimdi nasıl başından kalkacağım bilemiyorum 🙂 Omurga yapısını destekleyen formda olduğu için asıl tercih ettim, umarım önceki ofis koltuğunda yaşadığım bel ağrısından bu sefer kurtulabilriim. Almak isteyenlere kesinlikle tavsiy edebileceğim bir üründür.

Calitte Titan TT kullanıcı yorumu – n11

Ürün ne denilmişse bire bir o. Aşırı kaliteli sırt ve oturak malzemesi var. Geriye yaslanma ayarları çok tatmin edici. Almadan önce eğimli başlık yapısı beni korkutuyordu ama emin olun kafanızı önde tutarak rahatsız etmek gibi bir durum söz konusu değil. Söz verdikleri sürede kargoladılar. Kargo sürecini takip edip hiç bir aksiliğe izin vermediler. Destek birimindeki hanımefendiye tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Ne kadar kaliteli bir destek sağlanabileceğinin canlı kanıtı resmen 😄 bu şirketten satın alım yaparken en ufak bir şüpheniz olmasın. Her konuda piyasanın kalitesinin üstündeler. İsime değil işe para ödüyorsunuz bu fimada. Her şey için teşekkürler Calitte 👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍

4-Aerocool ThunderX3 YC3

Aerocool ThunderX3 YC3 Oyuncu Koltuğu

Aerocool markasının ThunderX3 YC3 koltuğu listemizdeki en pahalı ve tasarım olarak en çok hoşuma giden koltuk.

Gövde tasarımındaki ekstra delikler sayesinde, saatlerce süren oyun seanslarında terlemenizi önleyecektir.

Bunun dışında koltukta ayarlanabilir sırtlık, suni deri, iki yönlü kolçaklar ve 4. sınıf bir amortisör bulunmakta.

Listemizde 4. sırada olmasının temel nedeni ise fiyatı. Sunduğu özellikler çok daha ucuza alabileceğiniz koltuklarda bulunduğu için daha öne koymamayı seçtim.

Avantajlar

 • Sağlam gövde
 • Ayarlanabilir
 • Ekstra have boşluklu

Dezavantajlar

 • Fiyat/performans ürünü değil
Aerocool ThunderX3 YC3

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Aerocool ThunderX3 YC3 kullanıcı yorumu – hepsiburada

Bu tarz ürünlerde ilk baktığım tekerlekler olur, teker yapısına bakın ThunderX3 YC serisinde üst seviye iyi kalite tekerler mevcut.(ürünlere bakarken küçük detaya dikkat edin-alt seriye yada diğer markalara bakın fark gözünüze ilişir)
Oturma yeri ortası tam hava alan ve yanları delikli deriden,dikiş kalitesi orta sınıf araç koltuğu kadar güzel.
Orta kısmın tam başarısını ancak sıcak yaz aylarını geçirdikten sonra söyleyebilirin.
Alt ayak boyası kalan kısımlar çok kaliteli.
Ne kötü dersek, boyun yastığına ilk başta alışamadım sanki eski serilerinde ki çözüm daha iyi gibi duruyordu.Boyun desteğide ayarlanabilir yapıda olsa çok çok iyi olurdu.
Bence kesinlikle değerlendirin ve inceleyin.

5-Seduna Gamer Series Blade Mood

Seduna Gamer Series Blade Mood

Bu koltuk, listemizdeki ilk gerçek anlamda fiyat performans ürünü diyebileceğimiz bir ürün.

Beraberinde bütün oyuncu koltuklarının taşıdığı özellikler mevcut. Koltuk Boyun desteği, 2d kolçak ve ayarlanabilir sırt bölgesi ile beraber geliyor.

Kullanıcıları tarafından gerçekten beğenilen bir koltuk kendisi. Yapı kalitesi üst düzey olmasa da bence, yüksek bütçesi olmayan insanların kesinlikle bakması gereken bir ürün.

Avantajlar

 • Fiyat / performans canavarı
 • Sağlam gövde
 • Ayarlanabilir

Dezavantajlar

 • Ekstra özellikleri yok
 • Ortalama yapı malzemesi
Seduna Gamer Series Blade Mood

Baktığımız 2 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.3/5’dir.

Seduna Gamer Series Blade Mood kullanıcı yorumu – trendyol

Ürün fiyatına göre mükemmel. Sünger kalitesi tahminimden çok üstte. Oğluma, gün boyunca süren online derslerde ortopedik sorunlar yasamasin diye aldım. Koltuğun sungerine dokununca, heyecanla “ben şimdi bunda mı oturacağım” dedi. Amortisör, yastıklar ve tekerleklerin kalitesi oldukça iyi. Kolçaklarıda oldukça işlevsel ama kolçaklar bir tık daha kaliteli olabilirdi. Genel olarak fiyatina göre alınacak bir ürün. Kaliteyi hissediyorsunuz. Arkadaşımda xdrive 15li vardı. İkisi arasında kalmıştım. İkiside aşağı yukarı aynı kalitede ve ikiside kaliteli. Bütçenize ve istediğiniz büyüklüğe göre karar verirsiniz. Bu diğerinden daha büyük. İlk olarak boyuta dikkat edin. Boyunuz 180 cm üzeri ise buna yonelebilirsiniz. Arkadaşım her iki koltuğunda incelemesini yaptı ve YouTube da “teknoözel” adlı kanalda yayınladı. İsterseniz izleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Seduna Gamer Series Blade Mood kullanıcı yorumu – ekşisözlük

seduna gamer series blade mood oyuncu koltuğu için konuşuyorum.
— yatar mekanizma bozuktu, whatsapp hatlarından iletişime geçerek (hafta sonu dahil) 8 günün sonunda gelen yeni mekanizma ve amortisör ile sorunumuzu çözdük.
— yardımcı oldular, malı sattık güle güle zihniyetinde değiller.
— mekanizma alışverişi sırasında yanlışlıkla 1 tane fazladan amortisör gönderdiler.
— fazla amortisörün yedek olarak kalabileceğini söylediler. açık arttırma usulü satıyorum. *
— genel olarak fiyat/performans açısından gayet yeterli, ancak ufak pürüzleri var.
— 3 ay kullanım editi —
-genel olarak aldığıma pişman değilim, ancak aşağıdaki pürüzler sizin için hayati ise tekrar düşünmelisiniz.
koltuk üzerindeki ağırlık merkezinin yerini değiştirdiğinizde dahi mekanizmadan ses geliyor, çok sık ve güçlü bir ses olmasa da, kulaklık takmadan kullanacaklar için rahatsız edici olabilir.
3-4 saatlik aralıksız kullanımlarda insanı terletiyor, kış ayları böyleyse yazın ne yapacağız bilmiyorum
-ufak pürüzlerden biri, kolda ki vidalardan birinin düşüyor olması * düşmemesi için altına bant yapıştırdım *
-aman aman, dillere destan bir konfor beklentiniz olmasın, sonuçta beliniz ağrımadan uzun saatler oturmanızı sağlayan bir alet.

6-Rampage KL-R40 Throne

Rampage KL-R40 Throne

Rampage KL-40 Throne, görünüş ve özellikler bakımından tipik bir orta segment oyuncu koltuğu olarak karşımıza çıkıyor.

Ayarlanabilir sırt bölgesi, 2d kolçaklar ve boyun desteği bulunuyor.

Fiyatı listemizdeki aynı özellikli koltuklardan daha pahalı olduğu için ve bulunduğu fiyat segmentinde daha iyi seçenekler olduğu için kendisi 6. sıraya yerleştirdim.

Avantajlar

 • Sağlam gövde
 • Ayarlanabilir

Dezavantajlar

 • Fiyat / performans oranı düşük
Rampage KL-R40 Throne

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Rampage KL-R40 Throne kullanıcı yorumu – hepsiburada

Oyuncu değilim ama bilgisayar mühendisi olarak çok makine başındayım. Boyun/sırt ağrılarından kurtulmak şart olmuştu.
Bir günde elime ulaştı.
Kurulum basit ama vidalarken sabit durması için eşimden yardım almak zorunda kaldım.
Vida kapaklarından biri yoktu, önemli değil.
En düşük pozisyonda kullanıyorum. Biraz daha inebilse iyi olurdu. Kolçaklar masa altına vb giriyor, onda sorun yok ama ayağımın altına yükseltici bir şey koyarak rahat ettim. Boyum 177, kilo ~80, ideal oldu bu model.
Sigara ateşinin düşmesi ve iki kediden koruyabilirsem uzun yıllar kullanırım diye umuyorum.

7-Gamer Oyuncu Koltuğu

Gamer Oyuncu Koltuğu

Adından ve tasarımından anlayacağınız üzere, bu ürün standart bir oyuncu koltuğu.

3d kolçaklara ve ayarlanabilir sırt bölgesine sahip. Lakin yanında boyun desteği gelmiyor.

Fiyatı alt orta segmente ait bu koltuk, kullanıcıları tarafından çok beğeniliyor.

Tasarımı çok hoşuma gitmemiş olsa da uygun bir bütçede bir koltuk arıyorsanız düşünülebilir.

Avantajlar

 • Uygun Fiyat
 • Sağlam gövde
 • Ayarlanabilir

Dezavantajlar

 • Boyun desteği yok
 • Sıradan tasarım

Baktığımız 1 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Gamer Oyuncu Koltuğu kullanıcı yorumu – hepsiburada

Alt ayaklar çok ağır, kalın ve kaliteli malzemeden. Ürünün oturak, alt mekanizma, sırtlık da keza öyle. Sırtlığın kılıfı fermuarlı, ileride değişimi kolay olur. Dirseklikler sert değil, yumuşak malzemeden ama zamanla dağılacak kadar da pofuduk değil. Ürün tanıtım resminde yok ama kafalıkla geliyor. Benim gibi 188 cm boy ve 94 kg iseniz bel desteğine gerek yok, olmaması bir eksi değil benim için. Zayıf ve küçükseniz orasını bilemem. İleride dağılıp dağılmayacağını kestiremem ama birleşim yerleri, genel kalite çok güven veriyor. Benim ölçülerimde birisi rahatlıkla sığıyor ve boyun minderi kafama tam destek oldu. Kafamın boynuma yaptığı baskıyı azalttı. Boyun minderi kılıfı da fermuarlı, içi değiştirilebilir. Geriye yatma, yaylanma ve amantisör mekanizması çok kuvvetli ve stabil. Parçaların hepsi güven veriyor.

Gamer Oyuncu Koltuğu kullanıcı yorumu – hepsiburada

Daha önce başka bir oyuncu koltuğu kullanmadığım için kafamda bir karşılaştırma yapamıyorum malesef parasına göre performansını bilemeyeceğim. Genel değerlendirmem oturduğunuz deri kısım biraz sert fakat çokta rahatsız etmedi. Ürün sağlam bişi ama orası belli. Birde yaylanma sistemi biraz daha kilolular için benim gibi zayıfsanız onun konforunu daha az yaşıyorsunuz iyice geriye doğru yaslanıp yarım yatar gibi olduğunda işime yaradı sadece . Kurulumu kolay ama, bir bölümünde, tek başınızaysanız zorlanabilirsiniz. Genel olarak memnunum fena değil.

8-Koçoğlu Mobilya Oyuncu Koltuğu

Koçoğlu Mobilya Oyuncu Koltuğu

Her ne kadar son sıraya koymuş olsam da bu koltuk gerçekten ilgimi çekti.

Aslında görmüş olduğunuz üzere, bu ürün normal bir koltuğun kırmızı ve siyah renklere boyanmış ve “oyuncu koltuğu” olarak satılan hali.

Bu tip koltuklarda sırt ayarı yerine, koltuk komple geriye gidiyor. Kimisi bu tarzı seviyor olsa da oyuncu koltuğu arayan birisi bunu beğenmeyebilir.

Aynı şekilde kolçakların sabit olması sebebi ile ayarlama ayarı yok.

Fiyatı ucuz olduğu için düşük bütçeli oyuncuların bakmasını önerdiğim bir koltuk.

Avantajlar

 • Uygun Fiyat
 • Sağlam gövde

Dezavantajlar

 • Ayarlama seçenekleri kısıtlı
Koçoğlu Mobilya Oyuncu Koltuğu

Baktığımız 2 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.3/5’dir.

Koçoğlu Mobilya Oyuncu Koltuğu kullanıcı yorumu – hepsiburada

Detaylı bir değerlendirmeyi madde madde yapayım.
İyi yönleri:
Detaylarda belirtmemişler ama Kolçak lar ve ayaklar metal arkadaşlar. Sert ve sağlam metal gibi. Satıcının bu ayrıntıyı neden es geçtiğini bilmiyorum ama daha fazla ürün satmasını hızlandıracaktır.
Ürün devasa bir ürün ve ağırlığı itibari ile çok çok kilolular hariç benim gibi 90 kiloluk insanları taşıyabilir. Tahminimce 110-120kg a kadar direnebilir uzun süre kullanımlarda.
Malzeme orta halli. Fiyat/performans ürünü için makul. Bir çok sözüm ona markalı olup da aynı tip malzeme ile fiyatları daha şişkin olanlar var.
Ayak yıldızının kaynak yerleri gözlemlediğim sağlam görünüyor. Lakin bunda da sadece üst kısma kaynak geçilmemiş. Çekme yapmasın diyemidir bilemiyorum ama zamanla ne kadar iyi olduğunu öğrenmiş olurum. Şimdilik yeterli ve sağlam görünüyor.
Öne doğru ağırlığı var ve ani geri yaslanmalara karşı geriye düşme potansiyelini düşürücü bir etken gibi göründü. Geriye beton zeminde son 2 ayağı üzerinde 70 derecelik açı ile geriye düşer mi diye yaptığım testte koltuk kendini öne çekerek devrilmeyi engelliyor. Balansı çok iyi göründü.
Kötü yönleri:
Kollar biraz içe doğru gerilmiş gibi. Tam olarak düz gönyede değiller ama dert edilecek bir şey değil gibi, sadece sağlam olsunlar.
Bazı yorumcular yırtıklardan yakınmıştı. Ben gözle görülür bir yırtılma tespit etmedim ama bazı lekeler vardı ufak tefek. Tahammül edilebilir olduklarından dert etmiyorum. Demirinde de yer yer hafif çizikler var. Bunlar da sıkıntı değil esasen. Dikiş yerlerinden umarım zamanla ürün atmaz diye umuyorum lakin gözüme biraz hassas göründüler.
NÖTR: İlk başta biraz petrol kokusu benzeri bir koku vardı ama saatlerdir cam açık olan kullanmadığımız salonda havalandırmaktayım. Koku gitmiş gibi ama sabaha kadar temiz hava ile temasını sağlamaya devam edeceğim. Sonuçta her yeni mobilyadan rahatsız edici koku bir kaç gün havalanana kadar çıkabilir.
Ürün altında ki geri mandalını çözemedim. Arkaya yaslanma kilidi sanırım ama arkaya yaslanma çalışmıyor gibi. Zaten arkaya yaslanmada hiç bir koltuğa da güvenmiyorum. Kişilerin kendi tercihidir. Bence dik olması daha iyi.
Ayrıca bir tavsiyem var. Geçmiş tecrübelerimden dolayı tekerlere beton zeminde tutmamayı öğrendim. Geriye doğru zamanla 2 – 3 düşüşümden sonra edindiğim tecrübe ile koltuğun altına eklediğim halıfleks gibi uygun ölçüde bir halı/kilim bulundurulması istenmeyen kayma/düşme kazalarının önüne geçirecektir.

Koçoğlu Mobilya Oyuncu Koltuğu kullanıcı yorumu – trendyol

Çoook iyi. Rahat ve sağlam ve hemen geldi. Gerçekten bu fiyata bulmanız mümkün değil başka böyle bence. Oyuncu koltuklarında biraz daha farklı. Görüntü evet ama biraz daha büro koltuğu tarzı. Bel desteği çok iyi. Tekerlerin öyle zor taktık ki ama 😅 yine de zor değil kurmak. Ben merak etmiştim sırtı tek başına yatmıyor, oturma kısmı ile beraber yatıyor geriye. Bir de ben 165cm 60kg kadınım, ama kilolu bir erkek için bence dar gelir. Bacak boyum da uzun kaldı, daha uzunsanız destek gerekir. Benim için ideal oldu ya. Hiç beğenmediğim yönü yok 😄👏 📌Güncelleme: yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Bir kaç şeyi söylemek istiyorum. Ucuna doğru oturursanız devriliyorsunuz. Sandalyeyi çekmek için bile olsa. Ek yerinden çok gıcırtı geliyor, telefondayken karşı taraf soruyor sürekli biraz sinir bozucu. Bir de oturduğum yer çökme yapıyor ama bu sorun değil çok bence daha fazla olmazsa. Bir miktar olması normal şekil alması. Bunlar dışında hiç sıkıntısı yok hala.

9-Türksit Tulpar

Türksit Tulpar

Listemizdeki ilk Türksit markası koltuk olan Tulpar bütçesi düşük oyunculara hitap ediyor.

Kolçak ve ayarlanabilir sırt bölgesine sahip. Ayrıca bir boyun desteği ile de geliyor. Yapı malzemesi tabi ki fiyat segmentinden dolayı ortalama olacaktır.

Bir koltuğu uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız, bu fiyat segmentinde bir ürün almanızı tavsiye etmem. Lakin bütçeniz gerçekten düşük ise ve ben kesinlikle bir oyuncu koltuğu alacağım diyorsanız bu koltuğu düşünebilirsiniz.

Avantajlar

 • Uygun Fiyat
 • Ayarlanabilir

Dezavantajlar

 • Ortalama yapı kalitesi
Türksit Tulpar

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.1/5’dir.

Türksit Tulpar kullanıcı yorumu – hepsiburada

Ürün muazzam diyemem, mutlaka daha iyileri vardır ama eksi yanı olarak sayabileceğim bir şey de gelmiyor aklıma. Kol destekleri aşağı düşüyor diyenler olmuş fakat hatalı bir yorum, kol desteklerinin çalışma mantığını anladığınızda problemsiz olduğunu ve istediğiniz şekilde ayarlayabileceğinizi görüyorsunuz. Boyun desteğini varsayılan konumu bana biraz alçak geldi ama neyseki ayarlanabiliyor ve biraz yukarıdan bağladım. Yükseklik ayarı oldukça iyi. Resimdeki gibi amortisör koruması gelmedi fakat bu yüzden puan kırmaya da gerek duymuyorum ama olması gerekirdi. Bel desteği yeterli ama daha da iyileri vardır muhtemelen. Kurulum benim için çok kolay olmadı. 5 tekerlekten 1 tanesini takarken çok zorlandım. Diğer işlemler içinse 2 kişi olmakta fayda var. Malzeme kalitesi güzel ama 1000 liranın üzerindeki koltuklardan almış olsam belki daha da iyi olabilirdi. Eski koltuğum sıradan bir çalışma sandalyesiydi ve uzun süreli oturduğumda boynumda ve sağ omzumda ağrılar hissediyordum. Bu koltuğun boyun desteği boyun ağrılarımın, ayarlanabilir kol desteği de sağ omzumdaki ağrıların azalmasını sağladı. Bu koltuğu fiyat performans olarak başarılı buldum. Her gün günde 2-3 saatten fazla kullanacaksanız, özellikle 4+ saatlik kullanım için mutlaka iyi bir koltuk almanızı tavsiye ediyorum. Günde 2 saatlik bir kullanım için daha uzuca kaçmanızda bir sakınca görmüyorum.

Türksit Tulpar kullanıcı yorumu – hepsiburada

Oturma minderi sert sünger ve rahat ancak uzun süreli kullanımda nasıl olur gormek lazım. Suni deri kumaş dikişleri sorunsuz geldi malzeme kalitesini uzun vadede değerlendirmek lazım. Kolları ve oturma yeri yükseklik ayarlı. Sallanma özelliği var. Sırtlığı oturma yeri ile birlikte yatırılabiliyor ve istenen yerde kilitlenebiliyor.baş ve sırt minderi kullanışlı. 3 katı fiyatlı muadillerinden farkı sırt oturma yerinden ayrı yatmaması, kolluk ileri geri ayarı kolluk sünger kaplaması ve sırtlık yüksekliği. 180 cm ve üzeri için yeterli gelmese de fiyatı için tercih edilebilir. Kurulumu basit sadece oturma yeri mekanizmasını merkezde olacak şekilde takarsanız olmayan ok işaretini aramak zorunda kalmazsınız.

10-Türksit M3

Üreten Burada M3 Yönetici ve Oyuncu Koltuğu

Listemizin en son sırasında M3 yönetici ve oyuncu koltuğu var. Tasarım olarak gayet basit kalıyor. BMW M3 tasarımından esinlendiği açık.

En sonda olmasının temel sebebi ise yapı malzemesinin standartların altında kalıyor olması.

Bu ürünü normal şartlarda tavsiye etmem lakin fiyatının düşük olması sebebi ile eğer ki gerçekten daha fazla bütçe ayıramayacaksanız ve bir oyucu koltuğundan beklentiniz düşük ise bu ürüne bakabilirsiniz.

Avantajlar

 • Ucuz fiyat

Dezavantajlar

 • Yapı kalitesi düşük
 • Sırt bölgesi ayarlaması yok
Türksit M3

Baktığımız 2 siteye göre ürünün ortalama puanı 3.4/5’dir.

Türksit M3 kullanıcı yorumu – hepsiburada

indirimden baya uygun fiyata aldım. ürün 2.kalite malzemelerden yapılmış. malzeme kalitesi orta sınıf yani o yüzden yüksek fiyatlı oyuncu koltuklarıyla kıyaslamayın bel boyun sırt desteği fazla belirgin değil. sıradan bi ofis koltuğu parasına bunu aldım o yüzden fena değil. süngeri şimdilik rahat ve koltuk ayakları sessiz. alt üst çizgiler tam uymadı birbirine. koltuğun görüntüsü hoş koltuk ebatları ne büyük ne küçük tam ayarında. fiyatına göre alınabilir diye düşünüyorum fazla bi beklentiniz olmasın fiyat performans

Türksit M3 kullanıcı yorumu – hepsiburada

Totalde 1 yıldır kullanıyorum açıkcası yorumlara bakarak aldım terletme vs tamamen sizin vücudunuza bağlı bir şey bu fiyata aldığınız bir koltuktan Full + full performans bekleyemeyiz.
Eksi olarak koltuk bi yerden sonra vidalarını sıkmaz iseniz gevşiyor ve kendi kendine aşağıya inmeye başlıyo sürekli yukarı kaldırmak zorunda kalıyorsunuz en büyük sorunu o ama dediğim gibi bu fiyata normal.

En Pahalı Oyuncu Koltuğu

Xdrive Bayraktar Oyun ve İş İstasyonu Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

En Ucuz Oyuncu Koltuğu

XFly Plastik Ayaklı Oyuncu Koltuğu Güncel Trendyol fiyatını incele, Güncel Hepsiburada fiyatını incele

Ben Olsam Hangisini Tercih Ederdim?

Ben şahsen oyuncu koltuklarının tasarımını seven bir insan değilim. Minimalist tasarımların sevdalısı olarak hayatımın büyük bir çoğunluğunda kendim için özel tasarlattığım ahşap bir ofis koltuğu kullandım. Lakin listemden bir koltuk seçecek olsaydım, bu Xdrive Fırtına olurdu. Tasarımı çok göze batmıyor ve kalitesi iyi denebilir. Berberinde birçok özellik getiriyor ve ayak koyma yeri olması beni cezbetti. Ayrıca 1.90 boyuna sahip biri olarak geniş bir koltuk olması tam bana göre.

Siz Olsanız Hangisini Tercih Ederdiniz?

Şu an piyasada yüzlerce oyuncu koltuğu mevcut ve listemizde bunların hepsine tabii ki yer vermem imkansızdı. Kendi listenizde bulundurduğunuz birkaç koltuğu bu yüzden görememiş olabilirsiniz. Yorum kısmına düşüncelerinizi ve sorularınızı yazarsanız, bir karşılaştırma yapabilir ve de seçim yapmanızda yardımcı olabiliriz.

Diğer Oyuncu Ekipmanları İncelemeleri

Oyuncu bilgisayarı ile birlikte ihtiyacınız olabilecek diğer oyuncu ekipmanları ile alakalı yazıları da yine aynı titizlikle yazmaya çalıştık. Aşağıdaki paragraflara bakarak ihtiyacınız olanları inceleyebilirsiniz.

Oyuncu Kulaklıklığı Önerisi

Farklı sebeplerden ötürü yeni bir oyuncu kulaklığı arayışı içinde olabilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz yazıda farklı ihtiyaçlara uygun bazı oyuncu kulaklıklığı önerisi göz attık. En iyi oyuncu kulaklıklarını tavsiye ettiğimiz yazımıza bakabilirsiniz. Yazıda hem en iyi oyuncu kulak üstü kablolu kulaklıklar, hem tavsiye gaming kulak içi kablolu kulaklıklar, hem de en iyi gaming kablosuz(wireless) kulaklıklar var. İncelemesi olan ürünler ise şunlar: Gamepower-Mihawk, Logitech Astro A10, Rampage R36 Drop, Anker SoundCore Strike 3, Corsair HS35, Razer Tiamat 2.2 V2, SteelSeries Arctis 1, HyperX Cloud Silver, Asus TUF Gaming H7 Wireless, Corsair HS70 Pro Wireless, SteelSeries Arctis 1 Wireless, Razer HDS Hammerhead Duo, HyperX Cloud Earbuds, Razer Hammerhead True Wireless Earbuds.

En İyi Oyuncu Bilgisayarları

Piyasadaki en iyi oyuncu bilgisayarlarını aynı zamanda fiyat/performans olarak en mantıklılarını incelediğimiz yazımızda seçtiğimiz modeller şunlar: Monster Abra A5 V17.1.3, Asus ROG Strix G15, Lenovo Ideapad Gaming 3, Acer Nitro 5, Asus TUF Gaming F15, Dell G15, Casper Excalibur G770, MSI GF65 Thin, Asus ROG Zephyrus G14, Monster Tulpar T5 V21.7, Rampage Addison Showy.

Fiyat Performans Oyuncu Fareleri (Mouse’lar)

Yeni bir oyuncu mouse’u arıyorsanız bütçe dostu 12 adet fiyat/performans oyuncu faresi incelediğimiz bu yazımıza bakabilirsiniz. Yazımızda incelediğimiz modellerden en iyi Logitech oyuncu kulaklıkları: Logitech G502 Hero, Logitech G102 / 203, Logitech G305 Lightspeed Wireless, Logitech G Pro Wireless / Hero, Logitech G604. En iyi SteelSeries oyuncu kulaklıkları: SteelSeries Rival 3, SteelSeries Rival 300S, SteelSeries Rival 600 / 650. En iyi Razer gaming mouse modelleri: Razer Basilisk X Hyperspeed, Razer Deathadder V2. Diğer markalardan en iyileri ise şöyle: Corsair Ironclaw RGB / Wireless, Rampage SMX-R9.

Fiyat Performans Oyuncu Klavyeleri

Hem oyun hem de farklı ihtiyaçlarınızı karşılayan bir oyuncu klavyesi arıyorsanız, sizin için piyasadaki en iyi 10 fiyat/performans oyuncu klavyesini incelediğimiz yazımıza bakabilirsiniz. Seçtiğimiz mekanik ve/veya kablosuz gaming klavyeler şunlar:GamePower Ogre RGB,Philips SPK8404,ugar Purı TKL,Monster Pusat K3 Pro,Rampage KB-R96 Ultimate,Logitech G213,Logitech G413,SteelSeries Apex 3,Asus RA04 TUF Gaming K1,Piranha 2345,Logitech G613.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir