8 En İyi Akıllı Robot Süpürge 2023 – Temizlik Robotu Tavsiye

Artık, ev temizliğinde büyük yer kaplayan yerleri süpürme ve silme derdinden kurtaran bir yardımcınız var. Robot süpürgeler ya da nam-ı diğer adıyla temizlik robotları… Sizler için en iyi modelleri seçtik. Robot süpürge alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, öncelikle dikkat edilmesi gerekenler yazımızı okuyabilirsiniz. Yazının linkine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Not: Buradaki seçtiğimiz ürünlerin fiyat bilgilerine doğrudan bu linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Akıllı Robot Süpürge Modelleri 2022

2022 yılı için seçtiğimiz en iyi akıllı (smart) robot süpürgeler şunlar:

 • Şımart KATYA Akıllı Robot Süpürge
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 
 • Roidmi Eve Vacuum Mop Akıllı Robot Süpürge
 • Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge
 • iRobot Roomba 693 Akıllı Robot Süpürge
 • Arçelik RS 9034 HM Robot Süpürge
 • Xiaomi Viomi V3 Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge
 • Anker Eufy RoboVac 11S Akıllı Robot Süpürge

1. KATYA Akıllı Robot Süpürge – Şımart Teknoloji

Katya Akıllı Robot Süpürge, Dünyanın en büyük pil kapasitesine sahip bir temizlik robotudur. Fiyat ve performans açısından listemizin başında yer almıştır. Türk mühendisler tarafından geliştirilmiştir.

KATYA Akıllı Robot Süpürge Özellikleri ve Avantajları:

 • Emiş gücü kuvvetli – 3000 Pa vakum gücü ile zemindeki metal bilyeleri bile çekebilir.
 • Uzun süre kullanım avantajı – 6400 mAh pil gücü ile 4 saate kadar ve 250 metrekarelik alanda temizlik yapar.
 • Akıllı haritalama – Lidar akıllı haritalama özelliğiyle ile evinizde temizleme rotası oluşturur ve istenilen bölgelerde temizlik yapma fırsatı sunar. Yasaklı bölge özelliğiyle istenilen yerlerde temizlik yapar.
 • Sessiz, standart ve maksimum olarak 3 farklı modda temizleme imkanı sunar.
 • Türk halıları üzerinde üstün performans sağlayarak halı temizliğinizde kolayca temizlik yapmak mümkün.
 • Herhangi bir sorun durumunda 48 saat içerisinde kesin çözüm garantisi sunulmaktadır.
 • H14 HEPA filtresi ile tozları diğer robotlara göre daha çok haps eder. Böylelikle motor ömrünü uzatır.
 • Yerli üretim.

Üründe Dikkat Edilmesi Gerekenler


Silme özelliğini kullanırken aynı zamanda süpürge işlemini de yapmaktadır. Tek olarak silme işlemi yapılamıyor.

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.9/5’dir.

Katya İnceleme Videosu

Resmi websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

KATYA Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – trendyol

Ön yargılarım vardı 🙂 fakat ürünün dış kolisini, ambalajını gördükten sonra yargılarım kalmadı.. karşılama mesajı cok güzel düşünülmüş. Kumandasıda cabası :)Kurulum icin youtube videosunu izlemenizi ve kataloğu bir kez okumanızı tavsiye ederim. Sorunsuz haritalama yaptım. Pil performansı ve emiş gucu inanilmaz 80 m2 evi tam temizledi ve pil %80 🙂 bu ozelliklerdeki makinalar cok daha pahalı, kafanızı karistirmadan tereddütsüz siparis verebilirsiniz. Herkesin emeğine sağlık..

KATYA Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Herşeyiyle harika bir robot başka markalara dünyalar verene kadar yerli malı ürüne verin fazlası var eksiği yok kesinlikle pişman olmazsınız.

2. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Hem markasından hem de fiyat performans bir ürün olmasından dolayı ikinci inceleyeceğimiz ürün Xiaomi’nin bu temizleme robotu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Özellikleri ve Avantajları:

 • 60 dakika şarj olup 120 dakika çalışabiliyor.
 • Süpürdükten sonra silme (mop) işlemi yaparak neredeyse bütün temizlik işini hallediyor. Akıllı robot çalıştığı sürece paspas yapmaya gerek kalmıyor.
 • Kablosuz süpürge, akıllı lazer sensörlerini kullanarak evin haritasını çıkarıyor bu sayede evi tanıyarak zorlanmadan evi temizleyebiliyor. Her temizlikte evinizi biraz daha fazla tanıyarak size en iyi temizliği sağlıyor.
 • Ürün 2 cm’e kadar olan yükseklikleri kendisi çıkabiliyor, böylece akıllı robotun peşinden gezmeye gerek kalmıyor.
 • Kablosuz süpürgenin sessiz, standart, orta ve turbo olmak üzere 4 çeşit modu var.
 • Akıllı robotun turbo modu 2100pa olan en yüksek emiş gücüne sahip olduğu için halılar için tavsiye ediliyor.

Üründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Xiaomi yabancı menşeili bir marka olduğu için ürünü almadan önce distribütör garantili olduğuna dikkat edebilirsiniz.
 

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro kullanıcı yorumu – hepsiburada

1- Temizlik: Gayet güçlü çekiyor. Köşeleri süpüren parça, yerdeki kırıntıları bazen temizlediği yöne doğru fırlatabiliyor ama sonuç olarak çok memnunuz. 2 ayda sadece 1 kere diğer süpürgeyi çalıştırdık. Evde koltuk altına, yatak altına vs. düşürdüğünüz yüzük, küpe gibi kıymetli eşyalarınızı çekerse şeffaf haznesini boşaltırken görebilirsiniz. Elektrik süpürgemizin toz torbasını göremiyoruz mesela.
2- Navigasyon ve Haritalama: Haritalama olmazsa olmaz bir özellik. İstediğim odaya gönderiyorum. Hatta bebeğin mama sandalyesinin altını temizle diye spesifik yer de seçebiliyorsunuz haritada. Kötü yanı; Alet bir yerde takılırsa kayıtlı haritayı yok sayıp yeni harita çıkarmaya çalışıyor. Bu da şarj standına dönme süresini çok uzatıyor. Gidip alıp getiriyoruz.
3- Batarya süresi: Evimiz 90m2 ama 35m2 kısmında dolaşıyor yani altına giremediği eşyaları metrekareden düşün. Tek şarjla turbo mod ile evi 2 kere rahat temizliyor.
4- Yükseklik & Takılma: Eşyanız az ise hiç sorunsuz temizliyor. Ama bizim salondan doğru düzgün çıkamadı. Ya yemek masası sandalye ayakları arasında takılıp kalıyor ya da koltuk altlarında. Salondaki koltuklarımız yerden 10cm yüksekte ama koltuk altındaki kumaş biraz sarkmışsa lazer göremiyor ve takılıp kalıyor. Bence ideal yükseklik 12cm civarı. 10cm olan yerlerde cihazın üstü çizildi. Eğer halılarınız hemen koltuk önünde ise halıya çıkarken koltukla araya sıkışıyor. 2cm halıya rahat çıktı. Shaggy de dolanma yapmadı ama ince kabloları ve yerde kalmış çorapları doluyor.
5- Mop: Mop özelliğini az kullanıyoruz çünkü halıları kaldırmak gerekiyor. Su haznesine sirke vb. sıvı da de ekleyebiliyorsunuz ev gayet güzel kokuyor. Su haznesindeki su bitince uyarmıyor bu bir eksik. Sadece mop modu için ayrı büyük su haznesi satılıyor. Kutudan çıkmıyor ama almaya gerek yok. Kendi mop haznesi yeterli.
6- Wi-Fi: Evin arka odasında internet çekmiyor o odada çalışırken telefondan takip edemiyoruz ama işini bitirip geldiğinde süpürdüğü alanı haritada gösteriyor.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro kullanıcı yorumu – ekşisözlük

anneme doğum günü hediyesi aldım bu küçük akıllı şeyden. ilk etapta yadırgar diye düşündüm ama çok sevdi. bunun toruna bakanından yapıyorlar mı diye soruyor.
yeni kullanmaya başlayacağız ama uzun vadede arıza ve sorun yaşamadan kullanabiliyorsak, servis servis dolaşmayacaksak, fiyat/performans açısından süper bir ürün.
süpürme ve silme yapabiliyor, pozisyonunu aldığı alanı 10’ar cm sola kayarak dikey git gel çizgilerle tamamlıyor. şarjı kritik azaldığında şarj istasyonuna geri dönüyor. kullanımı pek zor değil, iki tuş. az ses çıkarıyor.
evde canavar besliyor olmasam hemen kendime de alırdım bir tane.

3. Roidmi Eve Vacuum Mop Akıllı Robot Süpürge

Son zamanlarda mop özelliğinden dolayı popülerliği artan modellerden biri de Roidmi’nin bu akıllı robotu.

Roidmi Eve Vacuum MopÖzellikleri ve Avantajları:

 • 250 dakikalık çalışma kapasitesine sahip, bu özelliğiyle çoğu robot süpürgeden çok daha iyi bir şarj performansı sağlıyor ve şarj olmadan evi iki üç kere temizleyebiliyor.
 • Bu akıllı robotun diğer kablosuz süpürgelerden farkı, süpürme ve mop yaparken ozon sterilazyonu sayesinde ortamı daha temiz ve kokudan arınmış hale getiriyor.
 • Öncelikle süpüren akıllı robot süpürge, su ile paspaslama yaparak yüzeylerin temizlenmesini sağlıyor.
 • Lazer sensörleri ile evin krokisini çizerek beynine tanımlıyor. Bu sayede evinizin tüm köşelerini ve kullanılabilir alanını tanır.
 • Aynı zamanda derinlik sensörü de bulunan robot süpürge, boşlukları beyninde tanımlayarak merdiven, masa ve sandalye gibi cisimlerden düşmesini engelliyor.
 • 2700pa basınç ile yine diğer robotlardan daha fazla emiş gücüne sahip.
 • Yaklaşık 250 metrekare alana kadar kolaylıkla hizmet sağlayabiliyor.

Üründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Az da olsa evin haritasını unuttuğuna ve şarjın aslında daha kısa olduğuna dair yorumlar var.

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.3/5’dir.

Roidmi Eve Vacuum Mop Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Ürünü yaklaşık 1 aydır kullanıyorum tüm özelliklerini deneyimledim sayılır
Ürün gerçekten kolaylık zamandan tasarruf sağlıyor
2.Normal makineyle 2 günde bir süpürge açılıyordu haliyle ev deki eşyalarda tozlar güneş altında belli oluyordu mobilyalarda bu makine sayesinde hergün temizliyorum eşyalarda gözle görülür tozlanmalar azaldı eşim temizlerken eşyaları fark etmiş
3.Evde evcil hayvanı olanlar KESİNLİKLE ALMALI
4.Ufak çoçuklu olanlarda KESİNLİKLE ALMALI 😅
5.Hergün çalışmasına rağmen bu kadar tozu nerden buluyor anlamış değilim çok sıklıkla başkon yada pencere açmamamıza rağmen toz haznesi her seferinde doluyor ve her seferinde ilk görmüşcesine şaşırıyorum
6.Toz haznesi biraz daha büyük olabilirdi bunun nedenide mop için su konulan yerde toz haznesiyle birleşik ayrı olsa haliyle büyürdü keşke öyle olsaymış
7.Halı tanıma özelliği war gücü arttırıyor çok işlevli gelmedi yolluk tarzı ince halıları tanımıyor diğer halınında ortasına kadar gelmiş oluyor max da çalıstırana kadar o yüzden işlevsel olmadığından kapadım bu özelliğini
8.Uygulaması türkçe kullanım açısından gayet güzel be sade negatif bir şeye denk gelmedim wpn kullanıyorsanız uygulama girilmiyor bilginiz olsun arada kayıtlı uygulama geç acılıyor 2 yada 3 saniyeyi buluyor belliki iyileştirme güncellemesi yapılır
9.Ben hep en güçlü modda çalıştırıyorum 120 metre evde 3+1 bir odayı hiç yapmaya şarzı yetmiyor %17 yada 18 pili kalıyor bu yüzden cok az kullanılan odayı sarzı 50 olunca tekrardan o yapılmayan odaya gönderip yaptırıyorum görsele resim olarak bırakırım
10.Paspas özelliği fena degil tüm ev hayal su haznesi ayrı degıl yada küçük oldugundan benım korıdor ve bır oda ancak oluyor tum ev için 2 defa hazneyi doldurdum ve max seviyede kulladım su haznesini ama iyi bir deneyim alınan alınmıştır neticede😅
11.tek fırça lı makine almanızı tavsiye etmem emin olun çift fırçanın farkı kolaylığı cok daha iyi tozu yakalamadakı cekmedeki basarısı artıyor cıft fırca olunca
12.Kesinlikle alın kullanın😅

Roidmi Eve Vacuum Mop Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – ekşisözlük

yeni çıkan akıllı robot süpürge. trendyol’da tanıtım fiyatı 4999 tl. özellikleri baya güzele benziyor. henüz yeni çıktığı için yedek parça ve garanti konusunda temkinli yaklaşmak lazım ama gördüğüm kadarıyla satılan robotların çoğunda garanti konusu çok çetrefilli.
edit: evvelsi gün satın aldım ve bugün evi temizlettim. 80 metrekare evin 40 metrekare temizlenebilir alanını yaklaşık 1 saatte temizledi ve %63 şarj kaldı geriye. 1 avuç dolusu da pislik temizledi. istasyonuna döndüğünde kendi kendini boşalttı. muazzam kaliteli bi makine olmuş ve uygulaması gayet kolay anlaşılabilir olmuş. çift fırça, boşaltma istasyonu ve haritalandırması vs inanılmaz memnun oldum. şiddetle tavsiye ederim.
ha unutmadan. adını alfred koydum :).

4. Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge

Birçok avantajıyla alınabilecek en iyi modellerden biri olan Roborock akıllı robotu inceliyoruz.

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Özellikleri ve Avantajları:

 • Tek şarjla 3 saate kadar temizleme imkanı sayesinde tek seferde bütün temizlik yapılabiliyor.
 • Diğer kablosuz süpürgelerden farklı olarak akıllı kir sensörü ile özellikle halılarda daha derin bir temizlik vaadediyor.
 • Bu temizlik robotu süpürmenin yanı sıra basınçlı mop özelliği ile paspaslama yapabiliyor.
 • Lazer sensörü sayesinde evin haritasını çıkarmaya ek olarak, ilk geçişten sonra evi temizlemek için en uygun rotayı tespit ediyor.
 • Yine diğer temizlik robotlarından farklı olarak farklı yüzeyler için farklı temizleme modlarına sahip bir ürün.
 • 3 farklı su akış kontrolü ile her zemine uygun sıvı kullanım miktarı ayarlanabiliyor.

Üründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ürünün emiş gücü 2000 pa olduğu için diğer kablosuz süpürgelere göre nispeten daha az.

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.9/5’dir.

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Uzun araştırmalar ve farklı markalar arası karşılaştırmalar sonrası Roborock S5 max modelini almaya karar verdik.Robot süpürgede en önemli şeyin haritalama ve haritalamaya göre boş alan kalmadan uygun düz çizgi tarzı alanlar planlayarak (böylelikle aynı yerde dönüp durmadan) şarjıda verimli kullanarak temizlemenin,temizleme süresinin (60 dk olanlar anca 2 oda temizleyebilir) ve bu sürede şarj azaldığında şarj ünitesine gelerek şarj olup hemde kaldığı yerden devam edebilmenin ve emiş gücünün (1600-2200 pa arası), hepa filtrenin (tozu dışarı vermemesi ,alerjili için kesinlikle bu filtreli tercih etmelisiniz), tek şarjla temizleyebildiği alan olduğunu öğrendik.Sitelerden İncelediğimiz marka ve modellerde haritalamanın sorunları olduğunu (dolayısı ile birkaç oda temizleyemeden şarjı bitirdiği ),şarj sonrası kaldığı yerden devam etmediğini yada etse bile 3-4 saatlik şarj sürelerinin olduğunu gördük.S5 max haritalaması ve bu haritalamaya göre çizgi yol planlaması,şarj bitince kaldığı yerden temizliğe devam etmesi,kaldığı yerden temizliğe yetecek kadar şarjı hesaplayıp o kadar şarj olup kaldığı yerden temizliğe devam etmesi,2000pa güçlü emiş gücü,ister haritalanılan tüm alan,ister oda seçilerek temizleme ve paspaslama (hatta temizleme ve paspaslamanın kaç kere olacağı 1-2-3 kere, yada paspaslama olmayacağı),girilmeyecek zone alan ve oda oluşturabilme (hatta halı bile seçebilme), yıkanabilir hepa filtre, özellikleri için tercih ettik.10 gündür kullanıyoruz ..hanım robot süpürge istediğinde Ben gırgır tarzı temizlik yapabilir anca diye düşünerek pek taraftar değildim ama çöp kutusundaki topladığı toza ve temizlediği yerlere baktığımda normal hepa filtreli bir süpürge gibi temizlediğini gördüm.tüm özelliklerini denedik..85 dk da bürüt 170 m2 evimizi temizliyor %35 de şarjı kalıyor. Anlık izleyebiliyorsunuz uygulamadan. hepsi mükemmel çalışıyor.paspaslaması da (paspaslamadan önce 3 kez süpürüyorsunuz) çok iyi.Hanım çok memnun hatta eski temizlikçimizin adını vermiş robota!!

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – ekşisözlük

şu an için en iyi fiyat performans robot süpürge modelidir.
-s4 modelinde paspas yok ama diğer özellikleri büyük oranda benzer
-max versiyonun s5’e göre artmış su haznesi, gelişmiş algoritması ve elektronik kontrollü su damıtma özelliği var
-s6 modelindeki kameralı ve yapay zekalı versiyonların yapılan testlerde üstün olmadığı görülüyor. s5 ne kadar yerdeki terlikleri vs sürükleyip götürse de, s6’daki kamera bunu önleme iddaasını hep sağlayamıyor. yine de algoritmaları zamanla gelişip işler değişebilir. 500 pa vakum farkının da anlamlı fark yarattığını göremiyoruz.
-s7 modelinde paspasta titreşim ve halıda yükselme ile daha etkili paspaslama mevcut. yakında gelecek olan otomatik hazne boşaltma ek aparatına da uyum mevcut.
-irobot i9 veya s9 daha güçlü vakumlama ve otomatik hazne boşaltma özellikleri açısından daha iyi ama değmeyecek derecede ciddi fiyat farkı var. ayrıca 1+1 evimde hazneyi 2-3 günde bir boşaltmak rahatsız etmiyor.
aynı özelliklere sahip daha ucuz başka markalar da var fakat roborock uzun süredir piyasada. benim gözümde daha tecrübeli ve yedek parça, tamir konusunda daha avantajlı olmasını sağlıyor.

5. iRobot Roomba 693 Akıllı Robot Süpürge

Diğer robotlara göre nispeten uygun fiyatıyla fiyat performans ve en iyi kablosuz süpürgelerden biri olarak görülen bu modeli inceliyoruz.

iRobot Roomba 693 Özellikleri ve Avantajları

 • Ürün çiftli fırça tasarımıyla daha derin bir temizlik vaadediyor.
 • Lazer sensörleriyle evin haritasını çıkarır ve farklı odalara kolayca uyum sağlıyor.
 • Dirt Detect özelliğiyle sensörler yoğun kir olan bölgeleri tanıyor ve temizliği ona göre ayarlıyor.
 • Ürün diğer temizleme robotlarına göre çok daha uygun fiyatlı.

Üründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu modelin emiş gücü diğer kablosuz süpürgelere göre biraz daha düşük.
 • Üründe mop ile paspaslama özelliği yok.

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.4/5’dir.

iRobot Roomba 693 Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

ürünü almamda özellikle buradaki yorumlar ve farklı sitelerdeki bazı yorumlar ,youtube inceleme videoları etkili çok oldu bu markayı uygun fiyatı emiş gücü ve yedek aksesuarlarına ulaşmamda kolaylık sağlayacağı için tercih ettim, vakit ayırıp ürünle ilgili gerçekten doğru bilgi veren herkese teşekkür ederim.Evim biraz eski bazı kapı eşiklerinde mermer yükseltiler var 2 cm tam olarak hiç zorlanmadan geçiş yapıyor öncelikle bunu yazmak istedim çünkü ayrı ayrı 2 odayı ve antreyi mutfağı toplam 95 m 2 kadar alanı tek seferde bitirsin istedim,3 kez haznesini duraklatıp boşalttıktan sonra ara ara devam ettirdim, 1 saat 12 dk sonra tekrar şarja yolladım. ikinci seferde şarj olduğunda bir şey dikkatimi çekti yorumlarda ve videolarda da izlemiştim. Haritalama özelliği olmasa da bu ürün birkaç sefer sonra daha önceki gittiği yerleri sanal olarak hafızaya alıp ilk seferdeki gibi acemice sağa sola ya da rastgele gitmiyor evin krokisini galiba çıkartıp ona göre planlı şekilde gidiyor,ben bu ürünü şimdiye kadar neden almamışım dedirtti ,harika bir şey bu ,fiyatı ve performansı ile Irobot markası olduğu için tercih edilebilir. artık pas pas atmak kolay toz olmadıktan sonra, fazla ücretler öeyip paspas özelliği olan ve alan arkadaslara birşey diyemem ,bu ürün bana fazlasıyla yetti. Teşşeküler

iRobot Roomba 693 Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – ekşisözlük

irobot roomba e5 modelini uzun süredir kullanıyorum. öncesinde yaklaşık 1 sene araştırma sürecim olmuştu ve ben aldığımda türkiyede yaygın değildi o nedenle internette yazılan kullanıcı yorumları çok önemliydi. alacak suserlara yardımcı olması açısından ben de deneyimlerimi paylaşmak isterim.
öncelikle evim 1+1 ve evcil hayvan yok değerlendirmenizi buna göre yaparsınız.
1-emiş gücü gerçekten şaşırtıyor. ev çok kirli değil dediğiniz zaman bile çalıştırdığınızda toz haznesinin baya dolu olduğunu görüyorsunuz.
2-benim tüm ev 1.5 saat sürüyor. gürültüsü elektrik süpürgesinden biraz daha az ama aynı ortamda durmak kafa şişirtiyor biraz. o nedenle ben evde değilken wifi üzerinden uygulaması ile çalıştırıyorum. geldiğimde ev temiz oluyor.
3-e5 modellerinde haritalama yok, ev içinde random gidiyor. ama atladığı bir yer olmuyor. yerlerin üstünden birden fazla kez geçiyor. mutlaka her yere uğramış oluyor.
4-çalıştırmadan önce çok kısa bir hazırlık yapmanız iyi olur (yerdeki kabloları kaldırmak, sandalyeleri masanın üstüne kaldırmak vb. gibi)
5-girmesini istemediğiniz yerler için lighthouse var. onu açtığınızda lighthouse`un 60 cm yarı çapındaki alanlara girmiyor.
6-side brush ve diğer fırçaları arada bir temizlemeniz gerekiyor çünkü inanılmaz saç dolanıyor resmen halat olmuş saç çıkardım. bu bakımların nasıl yapılacağı kitapçığında açıkça yazıyor.
7-toz haznesi ve filtresini de her temizlik sonrası çöpe silkelemeniz verimini arttırır.
8-sıkıntı yaşadığım durum oldu mu? evet birkaç kere oldu. sandalyeler arasına sıkışıp evi dolaşmadan bütün şarjını bitirdiği oldu, yerdeki kabloyu kapıp eşyaları çektiği oldu, hiç üstünden geçmediği alan da oldu. ilk ikisini önceden hazırlık yaparak engelleyebilirsiniz. sonuncusu ise niye oldu bilmiyorum, ama iş bittikten sonra kirli kalan noktanın üstüne getirip spot clean yaparak çözebilirsiniz.
özetle elektrik süpürgesi olayını benim gibi sevmeyenler için kurtarıcı niteliğinde bir alet. alınca çok seveceksiniz.

6. Arçelik RS 9034 HM Robot Süpürge

Yerli marka olan Arçelik’in bu kablosuz süpürge modelini de ayırt edici özellikleriyle inceleme altına aldık.

Arçelik RS 9034 HM Özellikleri ve Avantajları:

 • Tek şarjla 150 dakikaya kadar tek seferde temizlik yapıyor.
 • Tüm yüzeyleri süpürdükten sonra microfiber bez ile yerleri paspaslayarak temizliği tamamlıyor.
 • 360° lazer sensör haritalama teknoloji özelliğiyle evin haritasını hafızasına kaydeder ve sonraki temizlikler için hafızasında tutuyor.
 • Yerli bir ürün olduğu için diğer temizleme robotlarının aksine uygulaması Türkçe ve bu sayede kullanım kolaylığı sağlıyor.
 • Ürün 2 cm’e kadar yüksek zemine tırmanabiliyor.
 • Halı zeminlerde maksimum performans moduna geçerek daha derin bir temizlik sağlıyor.

Üründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ürünün Arçelik mağazaları ve bazı diğer beyaz eşya siteleri dışında herhangi bir sitede satışı yok.

Baktığımız 1 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.7/5’dir.

Arçelik RS 9034 HM Robot Süpürge kullanıcı yorumu – trendyol

Ürün günlük temizlik için çok iyi. Evet elle temizlenmiş gibi dip bucak değil ama tertemiz bi ev bırakıyor geride. Haritanladırma konusunda zorlandım yazlık ince halılara takılıp o ana kadar kaydetmiş haritayı siliyordu. Hiç durmadan çalışması lazım haritayı çıkarmak için o yüzden evde engel olacak şeyleri ortadan kaldırmanız lazım

7. Xiaomi Viomi V3 Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge

Xiaomi’nin markalarından olan Viomi’nin bu modeli hem özellikleriyle hem de fiyatıyla en çok tercih edilen modellerden biri.

Xiaomi Viomi V3 Vacuum Cleaner Özellikleri Avantajları:

 • Tek şarjda 150 dakika dayanabiliyor ve 250 metrekareye kadar temizlik sağlıyor.
 • 3 tip süpürme ve paspas moduyla farklı zemin ve ortama göre seçenek imkanı var.
 • Paspaslama özelliğini kullanırken Y tipi ve S tipi şeklinde iki farklı paspas yöntemiyle temizlik seçeneğini seçebiliyorsunuz.
 • 2600 pa emiş gücüyle çoğu kablosuz süpürgeye göre daha fazla emiş gücüne sahip.
 • Lazer sensörü ve harita logaritmasıyla engellerden kaçarak en uygun rotayı sağlıyor.

Üründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Az da olsa haritalama özelliğinin iyi olmadığına dair yorumlar mevcut.

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Xiaomi Viomi V3 Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Arkadaşlar ürüne diyecek yok. Harika bir ürün. Şiddetle tavsiye ediyorum. Çok araştırdım. İzlemediğim yerli ve yabancı tanıtım videosu ve karşılaştırma videosu kalmadı. Sonunda buna karar verdim.
ARTILARI:
*Öncelikle emiş gücüne dikkat ettim. 2600 Paskal yazıyordu. Gerçekten dedikleri gibi. Bizim süpürdüğümüz yeri tekrar süpürttük. Ve baya toz topladı. Esasen normal süpürgemizde Bosch marka. Baya iyidir. Ama buna rağmen bizden sonra iyi derecede toz topladı.
*Sesi ideal ne az ne çok. Rahatsız etmiyor.
*Silme işlemini henüz yaptırmadık. Onu yapınca gözlemlerimi paylaşırım.
*Bizde Milas halısı var. Püskülleri kalındır. Ve birazda yüksek. Ordan geçemez diyorduk. Resmen kendi kendine yerden şahlandı ve geçti. Ne püsküle takıldı ne de yüksekliğe.
*Duvar kenarlarını dahi süpürüyor. (Tabi yanaşabilecek alan mevcut ise)
*Örneğin evden çıkarken eşim çalıştırdı. Ve döndüğümüzde ev tertemizdi.
EKSİLERİ:
*Arkadaşlar tek olumsuz tarafı köşeleri almıyor. Bu da çok sorun değil. Zira bir zahmet onuda biz halledelim.
*ELBETTEKİ EN BÜYÜK OLUMSUZ YANI; AYAĞA KALKIP EVİ TOPLAYIP, TOZ ALMAMASI. ÖĞRETMEYE ÇALIŞIYORUZ. BAKALIM BAŞARILI OLACAK MIYIZ.
NETİCE-İ KELAM:
Arkadaşlar bizim 6 aylık bebeğimiz var. Açıkçası ona daha çok vakit ayırabilmek adına ve evin daima tozdan arınması adına bu robotu aldık. Diğerlerine göre emiş gücü bakımından çok iyi olduğunu araştırdığınızda siz de göreceksiniz. Kameralı modeller var biraz daha pahalıydı. Ancak kullananlar kamerasının çok işe yaramadığını yazmıştı. Bazı kişilere pahalı gelebilir. Ancak şöyle düşünün. Karşılığında mutluluk satın alıyorsunuz. Biraz uzunca bir yazı oldu. Emeğime karşılık bir evetinizi alırım.

Xiaomi Viomi V3 Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – ekşisözlük

fiyatından dolayı almakla almamak arasında çok gidip geldim. bu kararsızlık aşamasında kaybettiğim vakit için çok pişmanım. resmen elim, kolum oldu. süpürme işlemini dört ayrı modda yapıyor. sessiz çalıştırmak isterseniz en düşük ayarda çalıştırıyorsunuz ama haliyle çekim gücü strongda çalıştırdığınız gibi olmuyor bu durumda. ama onda bile gayet başarılı kendisi. kenarları süpüremez diye düşünüyordum ama onda da beni haksız çıkardı.
silme kısmını kullanırken y şeklinde silmeyi seçerseniz daha başarılı siliyor.
kararsızlık yaşıyorsanız, yaşamayın efendim. alın, aldırın. verdiğim parayı sonuna kadar hakediyor.

8. Anker Eufy RoboVac 11S Akıllı Robot Süpürge

Fiyat performansıyla en iyi seçeneklerden biri olan ve en çok tercih edilen modellerden biri olan Anker’in Eufy modelini inceliyoruz.

Anker Eufy RoboVac 11S Özellikleri ve Avantajları:

 • Küçük boyuttaki tasarımıyla mobilya ve yatak altlarına kolayca erişim sağlıyor. Büyük tekerlekleri ile halıların üzerinde ve kapı eşiklerinden geçişte rahat hareket edebilir.
 • Özel sensörü ile düşme ve çarpma gibi durumları engelliyor..
 • Pili azalmaya başladığında otomatik olarak şarj yuvasına dönüyor ve kendisini şart ettikten sonra temizliğe kaldığı yerden devam ediyor.
 • Üçlü filtre teknolojisiyle toz, küf ve hayvan tüylerini etkili şekilde temizliyor. Temiz bir ev elde etmek için üç adet yüksek kaliteli filtre kullanır.
 • Ürün diğer temizlik robotlarına göre çok daha uygun fiyatlı bir seçenek ve en iyi fiyat performansı sunuyor.

Üründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ürünün mop/paspas özelliği yok.
 • Ürünün emiş gücü(1300 pa) ve çalışma süresi(100 dakika) diğer kablosuz süpürgelere göre biraz daha düşük.

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.8/5’dir.

Anker Eufy RoboVac 11S Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – hepsiburada

Merhabalar elimden geldiğince gerçekçi bir ürün yapmaya çalışacağım. Öncelikle çok para vermemek ve bu teknoloji ile tanışmak adına bu modeli başlangıç olarak tercih ettim. Evde iki adet kedim var. Elbette tüy döküyorlar. Gelelim ürün nasıl?
1) Çalışmasını istediğiniz saati ayarlıyorsunuz ve çalışmaya başlıyor.
2) Dubleks evde oturuyorum, merdivenlerden düşmüyor.
3) Shaggy halıda takılıyor demişler. Buna katılıyorum.
4) Başarılı bir temizlik ortaya koyuyor.
5) Elektrik kesintisinde yuvasını geri bulamıyor. (sinyal alamadığı için)
6) Köşe temizleme modu güzel çalışıyor.
7) Temizleme anında sesi ruh halinize göre değişebilir. Bazen rahatsız etmezken bazen rahatsız edici olabiliyor. Genel manada gürültülü değil
8) Evinizde kedi ya da köpek varsa mutlaka almalısınız. Yoksa da almalısınız.
9) Satın aldığımız günden bu yana diğer süpürgeyi hiç kullanmadık.
10) Oda oda temizletirseniz daha başarılı sonuçlar veriyor.
11) Siyah renkli mobilya ayaklarına çarpıyor.
12) Navigasyon olmadığı için rastgele dolaşıyor ama sonuçta her yer temizlenmiş oluyor.
13) Hazneyi iki günde bir temizliyorum.
14) Fırça kısımlarına uzun saç telleri dolanabiliyor, buna dikkat edilmeli.
Sonuç olarak hayatta iyi ki satın almışım diyebileceğim bir ürün. Eşime söylemeden almıştım. Aile olarak çok memnun kaldık. Mobilyalarınız uygun ise (altına sığabileceği yükseklik) hiç çekinmeden alın derim. Umarım uzun seneler kullanabiliriz. Matkap makinesinden sonra aldığım en güzel ürün diyebilirim.

Anker Eufy RoboVac 11S Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu – ekşisözlük

beni çok mutlu eden alet. çok bütçe ayıramam ama olsa da çok rahat ederim diyorsanız ideal bir seçenek. emiş gücü çok güzel. saçları, tozları iyi toparlıyor. ıslak silme seçeneği yok fakat süpürmesi o kadar güzel ki yerler parlıyor zaten. haritalamasi ve uygulamadan kontrol etme gibi bir olanak yok. açıkçası bu durum beni hiç rahatsız etmedi çünkü böylelikle geçtiği yerleri tekrar tekrar geçiyor ve ortaya daha harika bir sonuç çıkıyor. olumsuz özelliğini henüz görmedim. benim saçaklı halılarımın üstüne kolaylıkla çıktı. koltuklarımın altına girdi. şimdilik kendisiyle mutlu mesut günler beni bekliyor.

İyi Bir Akıllı Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? İnceleyelim

Aradığınız kriterlere göre akıllı kablosuz robot süpürge tercihleriniz değişecektir. En iyisini seçerken mutlaka emiş gücü, paspas özelliğine dikkat edebiliriz. Mobilyaların altına girebilmesi için de ürünün boyutunu göz önünde bulundurmalıyız. Detaylı şekilde akıllı robot süpürge alırken dikkat edilecekleri inceleyebilirsiniz.

En Ucuz Robot Süpürge

 • Hunter Z60 Akıllı Robot Süpürge

Ürünün güncel fiyatı 823 TL’dir.

Ürünün Hepsiburada linkine gözat

En Pahalı Robot Süpürge

 • iRobot Roomba S9+ Robot Süpürge

Ürünün o tarihteki fiyatı 16.000 TL’dir.

Ürünün amazon linkine gözat

Ürünün Trendyol linkine gözat

En ucuz ve en pahalı olan ürünler sadece fiyata bakılıp eklenmiştir ve kesinlikle bir tavsiye niteliği yoktur.

En İyi Akıllı Süpürge Markaları 2022

Akıllı süpürge üreten en iyi markalar şunlar:

 • Xiaomi
 • Şımart Teknoloji
 • Roidmi
 • Arçelik
 • Irobo
 • Roborock
 • iRobot
 • Viomi
 • Tefal
 • Dyson
 • Samsung
 • Eufy
 • Miele
 • Anker

Normal Elektrikli Süpürge Mi? Yoksa Robot Süpürge Mi? Hangisini Önerirsiniz?

Bu soruyu robot süpürge kullananlara sorduğumda aldığım yanıt genelde şu oluyor: “Acaba robot süpürge, en iyi elektrikli süpürge kadar güzel çekebilir mi? Diye tereddütlerim vardı. Fakat kullanmaya başladıktan sonra gördüm ki, gayet güzel alıyor. Bu zamana kadar keşke alsaydım.” şeklinde oluyor 🙂

Temizlik noktasında hassas olan bir tanıdığım roborock s5 max aldı ve gayet memnun olduğunu söylüyor. Özellikle zamanın kendine kalması, normal süpürgeler gibi eğilmek zorunda kalınmaması, normal süpürge ile girmenin çok zor olduğu noktaları kolayca süpürmesi gibi artılarından dolayı robot süpürge tercih edilebilir.

Popüler Olan Temizlik Robotu

Bu modellerin incelemesini yapmadığımız için modeller hakkında yorum yapamıyoruz. Fakat popüler olan modelleri de bilmek isteyeceğinizi düşündük. Son zamanlarda trend olan modeller şunlar: Homend Alex Pro 1280H, Xiaomi Lydsto R1, Robot Vacuum cleaner 360 S7 pro QH100001, Arçelik RS 9034 HM, T-fal Explorer Serie 60 RG7447, Dreame D9, ROIDMI Eve Plus, Viomi S9.

Akıllı robot süpürge nasıl çalışır?

Akıllı robot süpürgelerin çalışma sistemi genel olarak aynı mantığa dayanır. Gücünü şarj edilebilen yuvasından alır ve akıllı telefonların Bluetooth özelliğiyle indirilen uygulamasına bağlanır. Temizlik robotunun uygulamasında modelinde ve uygulamasında değişecek şekilde çeşitli ayarlamalar yapılabilir ve temizlik başlatılabilir. Bunun dışında kablosuz süpürgenin açma kapama tuşuyla da otomatik çalışabilir.

Robot süpürge markaları hangi ülkelerin?

Robot süpürgelerin genelinin(Xiaomi, Roborock gibi) menşei Çin olmakla birlikte, Alman(Anker) ve Arçelik gibi yerli markaların da temizleme robotu bulunuyor.

Robot Süpürge Wi-Fi Olmadan Çalışır mı?

Akıllı temizleme robotlarının en belirgin özelliği wi-fi ile uzaktan kontrol edilebilmeleridir. Ancak şu anda satılan akıllı robot süpürgeler, kablosuz internet bağlantısı olmadan üzerindeki tuşa basarak elle çalıştırılma özelliğine de sahip.

Ben Olsam Hangisini Tercih Ederdim?

Burada herkesin ihtiyacının farklı olduğunu bu yüzden de alıcının kendisinin karar vermesi gerektiğini aklımızda bulunduralım. Ancak ben olsam Viomi V3 modelini alırdım, çünkü fiyat performansı çok yeterli ve özellik olarak da bütün kablosuz süpürge özellikleri harmanlanmış. Benim koşullarıma en çok onun uyduğunu düşünüyorum.

Siz Olsanız Hangisini Tercih Ederdiniz?

Evet, buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Elimden geldiğince sizi bilgilendirmek amaçlı araştırmalarımı size aktardım. Şimdi sıra sizde, sizce buradaki modellerin hangisi daha iyi? Burada olmayıp da sizin farklı beğendiğiniz modeller var mı? Kullanıp, çok memnun olduğunuz ya da kullanıp da uyarmak istediğiniz durumları yorum kısmına yazmanız herkesin faydalanmasına yardımcı olacaktır 🙂 

He bir de unutmadan, etrafınızda bu ürünü almak isteyip de detaylı bir araştırma yazısı isteyen arkadaşlarınızla bu içeriği paylaşırsanız, onlar da muhtemelen sana çok teşekkür edecektir 🙂

Farklı bir inceleme yazısında görüşmek üzere…

6 thoughts on “8 En İyi Akıllı Robot Süpürge 2023 – Temizlik Robotu Tavsiye

 1. Merhaba
  Gayet açıklayıcı , detaylı ve akıcı olmuş hiç sıkılmadan ve kafamdaki sorulara yanıt bularak yazıyı bitirdim. Teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir