En İyi 9 Saç Düzleştirici 2021 (Tarak, Fırça, Krem) Tavsiye & Yorumlar

Yazıda Neler Var? göster

Saç düzleştiricisi çoğu kadının günlük rutininde olan vazgeçilmez bir alet. Günlük hayatta sık kullanacağımız ve uzun ömürlü olmasını istediğimiz için de seçici olmalıyız. Çok çeşitli marka ve ürün arasında hangisini alacağımıza karar vermekte zorlanabiliyoruz. Bu yazı da sizin için bir rehber olabilir.

İyi Bir Saç Düzleştiricisi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bakalım

Saç şekillendirici seçerken kriterlerimiz saç şekline göre değişkenlik gösterir.

Düz saçlıysanız veya saçlarınız ince telliyse, fırça/tarak şeklinde olan ürünlere yönelebilirsiniz. Böylece saçlarınızı kısa sürede, sadece tarayarak şekillendirebilirsiniz. Ürün alırken en yüksek ısı derecesi sizin için önemli bir unsur olmamalıdır. Çünkü sizin saçınız için yüksek ısı gereksizdir ve saçınızı yıpratmaktan başka bir şey yapmaz.

Düz saçlılar bunun dışında ince plakalı ürünlere de yönelebilir. Bu sayede saçlarını düzeltmenin yanında gerektiği zamanlarda maşa olarak da kullanabilir, saçınızda bukleler yapabilirsiniz.

Saçınız düz veya dalgalı ise belki de saç düzleştiriciye ihtiyacınız olmayabilir. Bu yüzden saç düzleştirici saç kremlerine veya şekillendiricilere de yönelebilirsiniz.

Kıvırcık saçlıysanız, ısı ayarı yüksek ve plakalı saç modellerine yönelmelisiniz. Çünkü kıvırcık saçı düzleştirmek için düşük ısı yeterli olmayacaktır. Düşük ısıda kullanılan düzleştiriciler, kıvırcık saçları daha da kabarıklaştırabilir.

Saç tipiniz dışında, düzleştirici alırken kablosunun 360 derece dönebilmesi ve belirli bir süre geçtikten sonra kendiliğinden otomatik olarak kapanması özelliklerine dikkat edebilirsiniz. Ürünün kablosunun dönebilmesi ürünün kullanımını kolaylaştırır. Otomatik kapanma ise güvenlik için önemli bir avantajdır.

En İyi Saç Düzleştiricileri 2021

 • Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra Saç Düzleştirici
 • Grundig HS 5330 Seramik Keratin Kaplama İyonik Fonksiyonlu Saç Düzleştirici
 • Arzum AR5036 Superstar Saç Düzleştirici Fırça
 • Remington S8540 Keratin Protect Saç Düzleştirici
 • Fakir Illusion Saç Düzleştirici Fırça
 • Rowenta Power Straight CF5820 Düzleştirici Tarak
 • Remington S1005 Style Ceramic Straight Saç Düzleştirici
 • Arzum AR5024 Belisa Keratin Seramik Plaka Saç Düzleştirici
 • Rowenta CF6220 Express Air Brush 2’si 1 Arada Saç Kurutma ve Düzleştirici Tarak

En İyi Saç Düzleştirici Kremler 2021

 • OGX Düzleştirici Brazilian Keratin Smooth Bakım Kremi
 • Urban Care Isıya Karşı Koruyan 72 Saate Kadar Düzleştirici Etkili Durulanmayan Krem Köpük
 • Bio Keratin Gold Brezilya Fönü Keratini
 • Fitness Professional Saç Düzleştirici Keratin Bakımı Brezilya Fönü

Tavsiye Ettiğimiz En İyi Plakalı Saç Düzleştiriciler

1. Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra Saç Düzleştirici

Remington S5505 Pro Seramik Ultra Saç Düzleştirici

Remington, saç şekillendirici konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Markanın bu modeli de en çok tercih edilen modellerinden biri.

Ürün 230 dereceye kadar ısınabiliyor.

Ürünün Avantajları

 • Ürün hızlı ısınıyor, bu yüzden günlük hayatta zaman kazandırabilir.
 • Ürünün plakası genel olarak ince olduğu için aynı zamanda maşa yerine, saça bukle yapmak için de kullanılabilir.
 • Ürün ısı geçirmez kılıf ile beraber geliyor. Böylece yolculuk yaparken de taşıması kolay hale geliyor.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Plakalar arasında boşluk kaldığı söyleniyor. Bu şekilde kapatmakta zorlanılabilir.
 • Ürünün dışı plastik olduğu için, yüksek ısıda kullanırken tutmakta zorlanıldığına dair yorumlar var.
Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra Saç Düzleştirici Ürün İncelemesi

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Remington S5505 PRO-Ceramic yorumu – trendyol

Ürün elime bugün ulaştı, hemen denedim. Düğme kısımları çok aşırı kaliteli değil, plakalar güzeldi, beklediğim gibi geldi fakat uc kısımları bazen saçın yogunluguna göre yolabiliyor. Onun dısında dönen kablosu rahat dönüyor, düzleştirici anında ısınıyor beklemenize gerek bile kalmıyor, sönmesi 2-3 dakikayı alıyor o da her düzleştirici gibi gayet normal zaten. Onun dışında rahat kullanılıyor, ilk açtığımda bir koku vardı ama zamanla gider diye düşünüyorum. Düzleştirmesi de şu şekilde, benim saçlarım ince telli, kabarık ve dalgalı. Ona rağmen 180 derecede yapmama rağmen 2-3 geçişte dümdüz oldu. Saçın yapısına bağlı olarak ısı ile geçiş süresi artıp azalabilir. Fiyatına göre aşırı iyi bir ürün. Saçınız nasıl olursa olsun bu fiyata gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Remington S5505 PRO-Ceramic kullanıcı yorumu – n11

ilk önce bu cihazın bir değişik modeli ablamda da vardı ve çalışma mantıkları aynı 230°C kadar çıkabiliyor benin önerim ise 190°C yapın çünkü gerçekten saçı düzleştirebilmesi için yakıyor ama sonuç olarak gayet düz saçlarınız oluyor diğer önerim ise sakın saçınız ıslak iken yapmayın çünkü dökülme oranı artıyor ve makineye o nemlilik yapışıyor ve makine matlaşıyor iş görmez hale geliyor bir süre sonra iyi yapmıyor diye yakınırsınız. Saçta yanık kokusu kalıyor bu her makine de neredeyse aynıdır (tamamı için demiyorum). Onun için saçınızı düzleştirdikten sonra koku losyonu sürebilir veya onun ayarında sprey sıkabilirsiniz ki yanık kokusu almayın. ürün fotoğraftakiyle aynı içinde hem düzleştirici hem de koruma çantası var ve garanti belgeleride var.

2. Grundig HS 5330 Seramik Keratin Kaplama İyonik Fonksiyonlu Saç Düzleştirici

Grundig hs5330 seramik keratin kaplama

En çok tercih edilen modellerden biri de Grundig markasının bu modeli. Diğer markaların modellerine göre biraz daha uygun fiyatlı olan bu düzleştirici, aslında fiyat performans olarak gayet iyi.

Ürünün Avantajları

 • Ürün 30 saniyede ısınmayı vaadediyor. Bu zaman kazanımı için çok önemli bir özellik.
 • Ürünün plakası genel olarak ince olduğu için aynı zamanda maşa yerine, saça bukle yapmak için de kullanılabilir.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Ürünün en yüksek ısı derecesi 210. Aslında düşük bir ısı değil ama daha yüksek ısıya sahip modeller olduğu için ürünü dezavantajlı konuma getiriyor. Kalın telli veya kıvırcık saç yapısına sahip olanların kullanırken zorlanma ihtimali var.
 • Saçı düzleştirirken saçı çekiştirdiğine dair yorumlar var.
Grundig HS 5330 Seramik Keratin Kaplama İyonik Fonksiyonlu Saç Düzleştirici Ürün İncelemesi

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Grundig HS 5330 kullanıcı yorumu – trendyol

Açma düğmesine basınca 135 derecede gösterdi ve artı işaretine basılı tutup 210 dereceye gelene kadar bekledim 2 saniye sürdü . 210 yanıp sönüyor ısınırken . 210 dereceye tamamen geldiğinde sabit kalıyor yanıp sönmeyi bırakıyor . Kapalı kilit modunda plaklar birbirine değmiyor bu güzel bir şey bence sürtünmeden ötürü yıpranmaz . Normalde açtığınızda plakalar birbirine değiyor oynar plaka fonksiyonu var saç sağlığınız için çok iyi düşünülmüş çok aşırı bastırınca plakalar aşağı inip çıkıyor hafiften . Güzel özellik saçım ince telli çekme yapmadı koparma yapmadı çok güzel düzleştirdi yumuşacık oldu saçlarım . Elektriklenme yok çok kıvırcık saça sahip değilseniz 210 derece ideal . Diğer markalara çok para vermeye gerek yok. Beğendim

Grundig HS 5330 kullanıcı yorumu – hepsiburada

gayet fiyat performans olarak tam karşılıyor lakin eğer saçlarınızı aşırı kıvırcık gür ve kalın telli ise sizi üzer yaklaşık 1 buçuk saat sürdü düzleştirmem ama sonuçtan memnun kaldım yorumlarda 15 20 dk da dümdüz oldu yorumlarını okuyunca ümit etmiştim benimde bu hızda düzleşir mi diye ama olmadı bana fönü bile kuaförler 30 40 dk da çekiyorlar ama bu ürünün kalitesi değil saçlarım ile ilgili sanırım ürünü kesinlikle tavsiye ederim ve özellikle buradan almanızı

3. Remington S8540 Keratin Protect Saç Düzleştirici

Remington s8540

Remington’un bu modeli diğer modellere göre daha yüksek fiyatlı. Ürünün Pro+ ayarı ve keratinli seramiklerinin olması diğer modellerden farklı kılıyor.

Ürünün Avantajları

 • Ürün 230 dereceye kadar ısınıyor.
 • Ürün 15 saniyede istenilen ısı derecesine ısınıyor. Bu süre gerçekten çok hızlı ve büyük bir avantaj.
 • Ürün ısı geçirmez kılıf ile beraber geliyor. Böylece yolculuk yaparken de taşıması kolay hale geliyor.
 • Ürünün sağlıklı düzleştirdiğini vaadeden bir Pro+ ayarı mevcut.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Ürünün fiyatı biraz yüksek. Bu yüzden seçim yaparken zorlanılabilir.
 • Ürünün plaka aralarına saçın sıkıştığı yönünde şikayetler var.
Remington S8540 Keratin Protect Saç Düzleştirici Ürün İncelemesi

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Remington S8540 Keratin Protect kullanıcı yorumu – hepsiburada

Ürün tüm beklentilerimi karşıladı.Öyle inatçı bir saçım yok fakat boyadan dolayı sertleşen ve matlaşan saçlara sahibim. Ürünü kullandığımda gerçekten de saçlarıma parlaklık ve yumuşaklık verdi. Ve 190° de saçımı hızlı bir şekilde yıpratmadan düzleştirebildim. Almayı düşünenler için okuduğum bazı yorumlarda gördüğüm problemler hakkında bir kaç şey yazacağım. Plâstik kokusundan bahsedilmiş evet doğru bir koku var ama bu koku benim saçlarıma sinmedi. Ve sanıyorum ki remington düzleştiricilerin çoğunda var bu koku. Bundan önce remingtonun s9600 modelini kullanıyordum onda da aynı şekilde böyle bir koku oluyordu o yüzden beni rahatsız etmedi bu durum. 7 yıl boyunca sıkıntısız kullandım. Bozulduğunda başka bir modelini denemek istedim iyi ki de öyle yapmışım. Ben eski düzleştiricimle saçlarımı 230°de kullanıyordum hızlı düzleştirebilmek için. Ve çoğu zaman elektriklenme oluyordu saçlarımda. Bu düzleştiricide öyle bir problemle karşılaşmadım. Plakalar gayet oturuyor ve saçlarım arasına sıkışmadı en çok bu durum korkutmuştu beni. Bu da sanırım kullanımla alakalı bir durum. Saçlarımı yağlandırdı diyenler olmuş bir de. Benim saçlarım da yağlı bir yapıya sahip her gün yıkamam gerekir saçlarımı ama düzleştiriciyi kullandıktan sonra saçlarımda öyle bir durum da olmadı. Ürün öyle kolu ağrıtacak bir ağırlığa da sahip değil ayrıca. Herkesin saç yapısı bir değil ancak inatçı saçları olan insanların da rahatlıkla kullanabileceğini düşündüğüm bir ürün. Diğer düzleştiricide 230° ile aldığım sonucu bu düzleştiricide 190°de aldım çünkü. Genel olarak memnun kaldım ancak paketlemeden dolayı 1 puan kırdım. Sadece kutusuyla gönderilmemeliydi. Az para verilmiyor bu ürünlere ve çok hassas ürünler. Yorumlara bakarak bir fikir sahibi olmak isteyenlere yardımcı olur bu yorum umarım.

Remington S8540 Keratin Protect kullanıcı yorumu – süslüsözlük

bunun önceki ismi keratin therapy idi, 6 yıl önce almıştım o zaman çok uygundu fiyatı. hala kullanıyorum taş gibi. ama mesela ilk aldığınız zamanlarda saçları gerçekten parlatıyor ama o etkisi yıllardan sonra bitiyor tabii ki. ben saçlarımı ayırmadan üstünkörü düzleştiriyorum ve 3-5 dakikada jilet gibi oluyor :d bugüne kadar braun, rowenta ve remington kullandım, saçı en az yıpratan yine remington. bu bozulursa, başına bir şey gelirse yine remington alırım.

4. Remington S1005 Style Ceramic Straight Saç Düzleştirici

Remington s1005 style

Remington’un muhtemelen en uygun fiyatlı saç düzleştiricisi. Biraz daha basit tasarlanmış.

Remington’un kalitesinden vazgeçmeyen ama biraz ucuza kaçmayı tercih edenler için iyi bir alternatif.

Saç düzleştiricisini her gün kullanmıyorsanız, yine de kenarda bir tane dursun istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir model.

Ürünün Avantajları

 • Bu düzleştirici de 230 dereceye kadar çıkabiliyor ve kısa sürede ısınma vaadediyor.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Ürünün ısı ayarı sadece üç derece ile belirlenebiliyor. Bu da çok kısıtlı bir imkan.
 • Saçı çekiştirdiğine dair yorumlar var.
Remington S1005 Style Ceramic Straight Saç Düzleştirici Ürün İncelemesi (Yabancı)

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Remington S1005 Style Ceramic Straight kullanıcı yorumu – hepsiburada

İnce saçlılar, normal saçlılar ve daha kıvırcık saçların saçlarının düzleştirme ayarı olarak 3 ayrı ayarı var. 3’ünüde denedim, ısınma süresi 30 saniye. Almadan evvel tüm remington marka saç düzleştiricileri kıyasladım pahalıdan ucuza kadar. Baktım genel olarak remigtonun saç düzleştiricisi iyi ozaman daha pahalısını almaya gerek yok ve bunda karar kıldım. Saçı düzleştirirken elektiriklenme yapmıyor. Bazen bir plastik kokusu gelir gibi oluyor ama saça kokusu sinmiyor. Pratik, hafif, korfonunun 360 derece dönebilmesi hareket kabiletini iyi hala getiriyor yani saç düzleştirirken kablo yüzünden şekilden şekile girmeye son 😀 Kısacası fiyatı gayet iyi kendisi gayet iyi. Kararsız kaldıysanız emin ol pahalı modellerinden farkı yok. Onlar 5 saniyede ısınıyorken bu 30 saniye hepsi bu. Plakasının uzunlugu ve genişliği de gayet ideal. Hatta saçımı tamamen bile sığdırabiliyorum.

Remington S1005 Style Ceramic Straight kullanıcı yorumu – trendyol

fiyata göre gayet iyi ürünün siparişini dün verdim elime az önce ulaştı teslimat gayet hızlı. geldigi gibi denedim. düzleştirici çok çabuk ısınıyor duzlestirme kalitesi de çok iyi genel hatlarıyla beğendim tam bir fiyat performans ürünü diyebilirim. tek kötü yanı tabakaların üstü fazla ısınıyor el yakacak derecede ama ucundan tutunca bir sıkıntı olmuyor. eğer ucuz olsun sacimi arada sirada duzlestireyim diyorsaniz beklentinizi sonuna kadar karşılıyor diyebilirim. saçlarım kıvırcık ve zor duzlesir normalde ama 2 kere geçince dümdüz oldu. çantası kutudan çıkmadı o yüzden 5 üzerinden 3.5luk bir ürün diyebilirim.

5. Arzum AR5024 Belisa Keratin Seramik Plaka Saç Düzleştirici

Arzum ar5024

Arzum’un bu ürünün plakalarında keratin takviyeleri mevcut. Plakaları diğer modellere göre biraz daha geniş bu da daha fazla saç kavranmasını sağlıyor.

Ürünün Avantajları

 • Ürün diğer ürünler gibi maksimum 230 derece ve hızlı ısınma vaadediyor.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Ürün hızlı ısınsa bile ısısını koruyamadığına dair yorumlar var.
Arzum AR5024 Belisa Keratin Seramik Plaka Saç Düzleştirici Ürün İncelemesi

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Arzum AR5024 kullanıcı yorumu – trendyol

 Artı ve eksileriyle değerlendircek olursam. Isınma süresi çok iyi hızlı ısınıyor. Keratin ve Argan yağlı plakları varmış bu da saçın yıpranma sürecini yavaşlatır. Şekil vermesi de gerçekten iyi. 3 yıl garantili olması piyasadaki diğer ürünlere göre Arzumun kalitesine güvenliğini gösteriyor. Kutusunun içinde garanti belgesi, arzum adresleri kağıdı ve +1 yıl garanti eklemek için siteden ürünü kaydettirme kağıdı çıktı. Kablo uzunluğu orta boy ve dışı mat bir görünümde sarmak için kendine bağlı aparatı var. Sonuç olarak saçtaki performansı güzel ve kalıcı fazla ısınmalara karşı saçınızın sağlık durumuna göre bir derecede kullanmalısınız bu konuda uyarıyor. Yani daha başarılı sonuç almak için. Dezavantaj olarak soyleyebilceklerim küçük şeyler ama almayanlara bilgi olması açısından deyiniyorum; Plaklar yerinden hafif hareket ediyor bastırma esnasında ama çıkcak boyutta değil kesinlikle. Ve açma kapama artı eksi tuşları da yerinden oynuyor çok monteli değil gibi. Nazik dokunmak gerekebilir tuşlarına. Renk konusunda resimdeki ve kolideki renk kadar golden ve sarı değil daha soluk tonu sadece bu detay da sizin için önemliyse tabi.Genel olarak ürünü beğendim. Fiyatı piyasaya göre çok uygun üstelik derece göstergesi olmasına ve 230 C° ye çıkmasına rağmen. Almayı düşünenlere tavsiye ederim bendeki sonuçtan memnun kaldım. Kaliteyi ayağımıza ucuza getirdiği için Trendyola teşekkürler ?

Arzum AR5024 kullanıcı yorumu – hepsiburada

Ürün kısa dalgalı boyalı saçlarımı 230 derece de 25 dakika sürede kırmadan düz ve ışıltılı şekilde yaptı. 200 derece de sonuç alabilmek benim için mümkün olmadı tabii bu deneyim kişiden kişiye saç yapısına göre değişir. Ürün tasarım olarak da başarılı tuşları oynaması ve saçları kavramakta biraz zorlanması hariç. Fiyatına göre güzel bir ürün

Önerdiğimiz Tarak Şeklinde Saç Düzleştiricileri

6. Arzum AR5036 Superstar Saç Düzleştirici Fırça

Arzum ar5036 fırça

Bahsettiğimiz gibi fırça şeklinde olan düzleştiriciler ince telli, düz veya dalgalı saçlılar için çok güzel bir alternatif. Arzum’un bu ürünü de en çok tercih edilen modellerden biri.

Ürünün Avantajları

 • Sadece saçlarınızı tarayarak düz saçları elde edebilirsiniz.
 • Ürün 220 dereceye kadar ısınıyor ve hızlı ısınma özelliği olduğu belirtilmiş. (Ancak ısınmanın süresi belli değil.)
 • Fırçanın uçları soğuk olduğu için yakma konusunda tereddüt yaşanmaz.
 • 30 dakika sonunda otomatik olarak kapanma özelliği var. Böylece açık bırakma korkusu da yaşanmıyor.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Ürünün şekli itibariyle taşıma konusunda sıkıntı çıkabilir.
Arzum AR5036 Superstar Saç Düzleştirici Fırça Ürün İncelemesi

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.3/5’dir.

Arzum AR5036 kullanıcı yorumu – trendyol

Uzun zamandır bu tarz bir düzleştirici arayışındaydım ve saçlarım kıvırcık olduğu için de içime sinen bir ürün için birçok araştırma yaptım. Benimle benzer durumda olanlar varsa diye uzunca açıklayacağım. Ürün kendi kutusunda, kargo poşeti ile gönderildi. Paketleme vs den kaynaklı herhangi bir sorun-arıza yok ama biraz daha korunaklı bir şekilde gönderilebilir. Üründen bahsedecek olursam, saç tipim kıvırcık ve yoğun bukleleri vardır. Düzleştirme konusunda gayet başarılı sadece jilet gibi bir düzlük istiyorsanız kıvırcık saçta bunu sağlayamayabilirsiniz. Ben doğal bir düz görünümden hoşlandığım için gayet memnunum, saçı asla yakmıyor, plakalı düzleştiriciler kullandıktan sonra saçta yanık kokusu gibi bir koku bırakabiliyor. Bu ürün saçı yumuşacık yaptığı gibi, press yapmadan düzleştirdiği için de saçı yakmıyor. Kullanımı çok ergonomik, kilitleme özelliği sayesinde düzleştirirken yanlışlıkla tuşlara bassanız bile ısı ayarı vs değişmiyor. Kilit tuşunu kaldıramadığı için kapatırken direk fişten sökenler varmış, ürünü kapatmadan önce + tuşuna basılı tutarsanız kilit kalkar sonra kapatma tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Arzum AR5036 kullanıcı yorumu – süslüsözlük

normal düzleştirici kullanmaya alışkınsanız, bu ürün ona kıyasla aşırı pratik. belki yarım saat kırk dakikada uğraşacağım saçı 10 dakikada yaptım. saçlarım dalgalı kıvırcık arası. yıkadım, kuruttum, taradım (tarayınca kendiliğinden biraz düzleşiyor ve kabarıyor), düzleştirici kullanır gibi saçımı tutam tutam ayırarak yavaş yavaş taradım ve güzel bir sonuç aldım. yorucu da olmadı. tavsiye ederim. bende de superstar modeli var. ama daha önce de belirtildiği gibi (taramanın doğası gereği) kabarıyor saç. fakat kısa saçlıysanız çook pratik bir ürün olduğu şüphe götürmez.

7. Fakir Illusion Saç Düzleştirici Fırça

Fakir illusion fırça

Fakir’in düzleştirici tarağı da çok tercih edilen modellerden. Tasarımı diğer modellere göre biraz daha farklı.

Nispeten daha uygun fiyatlı olduğu için çok sık kullanmayanlar tarafından yapılan seçimlerden birisi de bu ürün.

Ürünün Avantajları

 • Ürün 220 dereceye kadar ısınabiliyor. Hızlı ısınma vaadi var ancak süresi belirtilmemiş.
 • Tasarım itibariyle diğer marka fırça düzleştirici modellerine göre taşıması daha kullanışlı.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Ürün saçı elektriklendirdiğine dair eleştiriler alıyor.
 • Ürün hızlı ısınmasına rağmen ısısını koruyamadığı yönünde eleştiriler alıyor.
 • Ürünün kısa sürede bozulduğu yorumları mevcut.
Fakir Illusion Saç Düzleştirici Fırça Ürün İncelemesi

Baktığımız 6 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Fakir Illusion kullanıcı yorumu – hepsiburada

Normal de kabarık ve gür saçlara sahibim düzleştiriciyle birebir temasta bulunduğunda saçlarımda fazlasıyla kuruluk oluyor. O yüzden sadece denemek için aldığım bir ürün ve beklediğim kısmını faslasıyla karşıladı,evet düzleştirici gibi jilet gibi yapmıyor. Ama saçımdaki kabarıklığı elektriği ve dalgayı alıyor.Düz bir görüntü sağlıyor özellikle saçınız inceyse eminim ki fön çekmiş gibi olacaksınız. Görüntü olarak da çok hoş bir makine kutulanması ve dikkatli bir şekilde kargoya verilmesi de gözümden kaçmadı. Kesinlike ben tavsiye ediyorum size! Not : Islak saça değil tamamen kuru saça belli bölümlere ayırarak baştan sona yavaşça tarayın 🙂

Fakir Illusion kullanıcı yorumu – süslü sözlük (tokyo)

saç tipim kalın telli, dalgalı, kuru olduğu için zaman zaman oldukça kabarık bir saç. normal düzleştiricilerle saç şekillendirme sürem tam tamına yarım saatti. bu fırça ile beş- on dakika arası. şunu da belirtmem lazım. bu fırçaların olumsuz taraflarından biri kalın telli saçlar için kullanışlı olmamasıydı. en azından benim incelediğim ürünlerde karşıma hep bu sorun çıkmıştı. sanırım fırça sıklığından dolayı, saç tellerini fazla hırpalıyorlardı. ben fakire bayıldım bu açıdan. asla hırpalamıyor tararken. bir kuaför fönü olmuyor. bu tür tarakların hiçbirinin bunu sağlayacağını düşünmüyorum zaten. ama gayet güzel şekillendiriyor. günlük kullanım için uygun. düzleştirici gibi saçı yapıştırmıyor. benimki kadar zor olmayan saçlarda bence çok daha iyi sonuç verir.
bu taraklar içinde en uygun fiyatlı olanlardan biri. performans olarak da başarılı buldum. memnun kaldım.

8. Rowenta Power Straight CF5820 Düzleştirici Tarak

Rowenta power straight cf5820

Düzleştirici tarak kategorisindeki yüksek fiyatlı ürünlerden birisi de Rowenta’nın bu modeli. Diğer modellerden farklı olarak 3 adımlı teknoloji (yakalama-saçı gergin tutma-düzleştirme) ile üstün performans iddia ediyor.

Ürünün Avantajları

 • Saç fırçası kısmı iyonlu olduğu için elektriklenmeyi azaltıyor.
 • Üründe iki farklı fırça ucu olduğu için saçı daha kolay tutup düzleştirmeye yardımcı oluyor.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Ürünün sadece 3 ısı ayarı var. Bu yüzden seçim yönünden kısıtlayıcı.
Rowenta CF5820 Powerstraight Kablolu Düzleştirici Tarak Ürün İncelemesi

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Rowenta Power Straight CF5820 kullanıcı yorumu – trendyol

düz ama kabarık şekilsiz saclarım var günlük kullanım için aldım amacım evden çıkmadan hızlıca saçıma sekil verebilmekti. amacıma uygun bir düzleştirici kesinlikle gayet pratik ve kaliteli saclarım klasik düzleştiriciler gibi yapışık ve ezik durmuyor gayet doğal bir düzlük veriyor. eğer biraz fazla uğraşır özen gösterirseniz kuaför fonu gibi olabilir. Tek eksi yönü tarak gibi olduğu için dişlerin arası ilginç bir şekilde toz ve pislik tutuyor anlamadım genelde duştan çıkıp saçımı kurutup kullanıyorum. bu kadar toz pislik nerden giriyor anlamadım elektrikli olduğu için yıkanmaz da nasıl temizlenecek bilmiyorum.

Rowenta Power Straight CF5820 kullanıcı yorumu – gittigidiyor

Arkadaşımın önerisi üzerine aldım. Gerçekten memnun kaldım. Verdiği ısı saçımı yakmadan kolayca düzleştiriyor. Saçlarım kıvırcık ve zor düzleşiyor ama buna rağmen bu ürün işimi gördü. Porselen tabanlı olması sayesinde de saçım elektriklenmiyor. Fönlü düz bir görünüm elde ediyorum. Fiyatı ve performansı açısından çok memnunum. Ayrıca rengi de çok güzel.

9. Rowenta CF6220 Express Air Brush 2’si 1 Arada Saç Kurutma ve Düzleştirici Tarak

Rowenta cf6220 saç kurutma ve düzleştirici

Rowenta’nın bu ürünü incelediğimiz diğer ürünlere göre çok daha farklı. Ürün saçı kuruturken aynı anda düzleştirmeyi vaadediyor. Yani gerçek anlamda bir tarak işlevi görüyor.

Ürünün Avantajları

 • Ürün hem saç kurutma hem de düzleştirme özelliği olduğu için tek bir ürünle iki ihtiyaç birden karşılanabilir.
 • Ürün taşıma çantasıyla beraber geliyor bu da taşımayı kolaylaştırıyor.

Ürünün Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları (Dezavantajları)

 • Ürünün açma kapama düğmesinin kullanışsız olduğu söyleniyor.
Rowenta CF6220 Express Air Brush 2’si 1 Arada Saç Kurutma ve Düzleştirici Tarak Ürün İncelemesi

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Rowenta CF6220 kullanıcı yorumu – trendyol

normal fön makinesi duşunun taraklı hali , ıslak saca veya kuru saca uygulayabiliyorsunuz en alt kısmında donen kademeleri var kurutma hava üfleme kademesi , 1.kademe sıcaklık ve 2. kademe sıcaklık diye 3 seçeneği var , açma kademe ilerleme yerinde biraz zorlandım , sacım ne yaparsam yapayım kabarıyor bu yapıda bi sac , urunu ıslak saca kullandım dümdüz için biraz daha vakit ayırmak gerekiyor kuaför fonu gibi olmadı ama ben toplamda sacıma 10 dk ahirdim , kuru sacımda denediğimde fön gibi oluyor ama hafif volümlü ve doğal düzleştiricinin verdiği yapışkan düzlük olmuyor. fiyat olarak yüksek ama hem kurutsun hem sekil versin diyorsanız alınıp denenebilir. kutusunda sağlam geliyor ayrıca çantası da var

Rowenta CF6220 kullanıcı yorumu – süslüsözlük

ben 3 aydir kullanıyorum susluler. saçımın havluyla islakligini aldıktan sonra kullanıyorum
yalniz düzleştirici düzlüğü beklemeyin doğal hali duz olan saclar gibi yapıyor. benim kalin telli ve gur, omuz boyu dalgali saçlarım var. 10dkda isim bitiyor. saçlarımı asagidan başlayıp ince tutamlr halinde bi alttan bi üstten olacak şekilde tariyorum fırçasıyla. ürünle ilgili tek hosuma gitmeyen sey uçlarını dumduz yapıyor ben ice dogru fonlenmis gibi sevdigim icin bazen normal fon makinesiyle üzerinden geciyorum. banyodan sonra kabus gibi gelirdi önce kurutup sonra düzleştirmek, gercekten hayatimi kolaylaştırdı.

Tavsiye Ettiğimiz En İyi Saç Düzleştirici Kremler

Şunu belirtmek gerekir ki aşağıda saydığım ürünler brezilya fönü işlemi yapmadığınız sürece saçınızı dümdüz yapmaya yeterli olmayacaktır. Saçı düzleştirmek için ısı kullanımı gereklidir. Saç düzleştirmek saçı dalgalandırmanın aksine zordur. Bu saydıklarım da saçı düzleştirmeye güzel bir zemin oluşturur, saçın elektriğini alır. Ancak tamamen düzleştirmez.

1. OGX Düzleştirici Brazilian Keratin Smooth Bakım Kremi

Ogx saç düzleştirici krem

OGX’in keratinli saç bakım kremi, aynı seriden sülfat içermeyen şampuanı ile beraber kullanımı tavsiye ediliyor. Düzleştirme etkisi olan bu şampuan aynı zamanda elektriklenmeyi de azaltıyor.

OGX temiz içerikli bir marka, saçını ısı kullanmadan düzleştirmeye çalışanlar için denemeye değer.

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

OGX Düzleştirici Brazilian Keratin Smooth Bakım Kremi kullanıcı yorumu – trendyol

Dün 3. kez kullandım . Saçlarım oldukça dalgalı ve kabarık ve sarı saçlarım malum sarı saçı olanlar beni anlar saçım düzleştirince çok fazla kuruyor ve kuruluyordu. Bu şampuana bir şans vermek istedim . Sonuç gercekden mükemmel ilk kullandığınızda fark olmaya bilir ama pes etmeyin ve şampuanı saciniza şurup hemen yıkamayın lütfen bir beş dakika bekletin ama benim saçımı biraz kuruttu mutlaka kremle kullanın şuan saçlarım oldukça güzel duruyor hemde baya 🙂 Etki etmese benim saçlarımda etki etmezdi emin olabilirsiniz . Kurutmasi dışında mükemmel 👏🏻👏🏻👏🏻

OGX Düzleştirici Brazilian Keratin Smooth Bakım Kremi kullanıcı yorumu – süslüsözlük

saçları düzleştirmeyi ve yumuşatmayı vadeden ve vaatlerini de gerçekleştiren muhteşem kokulu saç kremi. saçlarım bir süredir platin sarısı, dolayısıyla da çok kuru ve sert. çeşitli maske ve krem denemelerinden sonra önceki hafta bu kremi satın aldım. saçlarımı bir tek bu krem yumuşacık yaptı. kokusu da kalıcı. içinde hindistan cevizi suyu, kakao ve avokado yağı var. saçlarım zaten düz ama duştan sonra çok kabarır. o kabarmayı azalttı, düzleştirici etkisini de bu şekilde gördüm.

2. Urban Care Isıya Karşı Koruyan 72 Saate Kadar Düzleştirici Etkili Durulanmayan Krem Köpük

Urban care etkili düzleştirici krem köpük

Bu ürün çok yönlü bir ürün. Hem saçınızı düzleştirip elektriğini alırken hem de saç şekillendirici ısıtıcılı aletler kullanmanız durumunda saçınızı ısıdan koruyor.

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.7/5’dir.

Urban Care Isıya Karşı Koruyan 72 Saate Kadar Düzleştirici Etkili Durulanmayan Krem Köpük kullanıcı yorumu – trendyol

Genelde gördüğüm köpüklere göre biraz daha yoğun bir şey ve cidden kabarmasını alıyor ama arkalara süremediğim için orası biraz kabarık kaldı ve hafif düzlük veriyor. Ama böyle yarım saat geçince sanki saçımda bir sertlik oldu gibi. Ama tarayınca geçti o da şu an saçım yumuşacık. Kokusu da güzel tatlı böyle. Isıdan da koruyormuş dediğine göre. Bir de sürdükten sonra düzleştirici geçtim üstünden normal düzleştirmeye göre daha uzun kaldı bir de benim makine kötü kabartıyor çok ona rağmen çok az kabardı.

Urban Care Isıya Karşı Koruyan 72 Saate Kadar Düzleştirici Etkili Durulanmayan Krem Köpük kullanıcı yorumu – süslüsözlük

mor renkli düzleştirme etkili olanı kullanıyorum.
saçımı düzleştirmeden önce köpükler vs. kullanmayı sevmediğim için kurutmadan önce kullanıyorum. dalgalı saçlarım nemliyken avucumun içini biraz doldurcak kadar sıkıp tüm saç boylarıma dağıttıp ince de bir tarakla da üstünden geçince saçlarım dümdüz oluyor ve kuruttuğumda herhangibir şey kullanmadan saçımı düzleştirmiş kadar yapıyor. kısaca vadettiği şey saçı düzleştirmekse bunu gayet güzel yerine getiriyor.

3. Bio Keratin Gold Brezilya Fönü Keratini

Bio keratin gold brezilya fonu keratini

Bu ürün evde Brezilya fönü yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği keratinlerden biri.

Ürün saçları yumuşatıyor ve 3-4 ay gibi bir süren düzlük vadediyor. Bu düzlük saçınızın türüne ve evdeki şartlara göre değişiklik gösterir.

Saçlarınız kalın telli ve kıvırcıksa ürün saçlarınızı düzleştirmekten ziyade saçlarınızın elektriğini alır ve dalgalı hale getirir.

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 3.9/5’dir.

Bio Keratin Gold Brezilya Fönü Keratini kullanıcı yorumu – trendyol

Saçımın doğal hali dalgalı kabarık şekilsizdi ince telli ve seyrek bi yapısı var az duruyor yapı olarak. Bu ürünle Brezilya fönü uyguladım. Dp tuzsuz şampuanıyla yıkadıktan sonra kuruttum ve bu ürünü saçımı tutam tutam ayırarak uyguladım. Youtube da izleyebilirsiniz yapılışını. Dikkat etmeniz gereken şey ürünü çok çok az kullanmak. Çok kullanırsanız kurutması zor oluyor ve koku daha fazla oluyor. Ne kadar az sürerseniz o kadar iyi saçınız için. Ben ürünü parmak ucumla alıp hafif uygulayıp tarayarak dağıttım. Saç diplerine değdirmiyorsunuz. Elinize eldiven takıyorsunuz. Koku için maske kullandım ve balkonda yaptım fakat abartılacak bir koku oluşmadı. Çok az bi genzimi yaktı o kadar. 45 dk beklettim ürünü o süre zarfında zaten kurumuştu ve sonra fönle kuruttum aşağı doğru. Sonrasında ise düzleştirici ile düzleştirdim ve sürekli taradım. 3 gün 3 kere düzleştirdim vee sonuç fotoğrafta. Banyodan çıkıp kuruttuktan sonraki hali bu. Fönlü gibi gerçekten ve saçım parlak yumuşacık. Hiçbir krem kullanmadığım halde saçımı kolay açtım ve dökülme olmadı çok. Tuzsuz şampuan kullanmaya devam edeceğim. Ürün gerçekten etkili saç için çok araştırdım ve sizleride bilgilendirmek istedim. Çıkan kokuyu dumanı solumanız zararlı olabildiğince korunun maske takın ve ürünü çok az kullanın.

Bio Keratin Gold Brezilya Fönü Keratini kullanıcı yorumu – ekşisözlük

kasım ayında aldım, 3 ayda bir tekrarlıyorum. daha önce saçımda afrika örgüsü vardı ve saçım çok cansızdı. ne yapabilirim diye bakarken bio keratin golda denk geldim. setini 40 liraya aldım. sonuç mükemmel. darmadağınık olan saçım kendisine geldi. normalde dalgalı olan saçım düze yakın oldu. sağlıklı bir şekilde uzamaya başladı. her gören saçında ne var diyor. daha önce saçım için çeşitli yağlar, kürler, ampuller kullandım. bir yerdeki tozu alıp kafama sürmediğim kalmıştı. bu üründen gayet memnun kaldım.
keratin, müthiş göz yakıyor. açık alanda yapılmasını tavsiye ederim. sürerken gözlerim yaşardı. ısıtıcı değince göz yakması daha da artıyor. küçük bir tavsiye verecek olursam, yarın yokmuş gibi saçınıza boca etmeyin. ürünü az miktarda kullanınca da etki ediyor. ( saç tipi ve yoğunluğuna göre değişebilir ama siz yine de bol kullanmayın) çünkü ürün ne kadar çoksa göz yanması o kadar çok oluyor.
şampuan, tam bir arındırıcı. tuzsuz olmasından dolayı saçta ne varsa akıtıyor. saçımı bu şampuanla yıkadığımda akan suyu gördüğünde, allah kahretmesin bu ne diyorum.

4. Fitness Professional Saç Düzleştirici Keratin Bakımı Brezilya Fönü

Fitness professional say düzleştirici

Bu ürün de evde brezilya fönü çekme imkanı tanıyor.

Ürün 1000 ml’lik büyük bir gramaja sahip. Bu yüzden diğer saydığımız ürünlere göre avantajlı.

Baktığımız 2 siteye göre ürünün ortalama puanı 2.3/5’dir.

Fitness Professional Saç Düzleştirici Keratin Bakımı Brezilya Fönü kullanıcı yorumu – trendyol

Üzerinde yazılı talimata göre uyguladım. Gayet başarılı. Duman yok denilemez ancak çok az, yine de balkonda uyguladım. Kokusu şampuan kokusuna benziyor. Ürün çok çok fazla, tüm arkadaşlarıma debeyeceğim. Özenli paketlenmişti. Teşekkürler

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır? Saç Düzleştirici Tarak Nasıl Kullanılır?

Saç düzleştirmek oldukça basit bir işlemdir. Önce saçın tamamı taranır. Saçı ısıdan koruyan ürünlerden varsa saça uygulanır. Bu tarz ürünler şart değildir ancak uygulandığı takdirde saça verilecek zararı minimize eder.
Daha sonra saç düzleştirici ürün açılır, ısı derecesi ayarlanır ve ısınması beklenir. Saç düzleştiricinin ısısı 180-200 derece civarında olmalıdır. Daha fazlası saçınıza zarar verebilir, saçlarınızı yıpratabilir. Ancak bazı kalın telli saçlara şekil vermek zor olduğu için veya zaman kazanmak için bazı durumlarda 200 derece ve üstü kullanılabilir.
Saç düzleştirici ürün ısındıktan sonra saç tutamlara ayrılır ve düzleştirilir.

Düzleştirici İle Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Plakası ince olan düzleştiriciler ile dalgalı saç yapılabilir. Bunun için ilk önce saç tutamlara ayrılır ve daha sonra bu tutamlar saç düzleştirici plakaya dolanır. Bir süre bekledikten sonra bırakılır.

Saç Düzleştiricisi Olmadan Saç Nasıl Düzleştirilir?

Isı kullanılmadığı sürece saçı düzleştirmek kolay değildir. Tamamen düzleşmez ancak kıvırcıktan dalgalı hale belki getirilebilir. Bunu yapmak için de duşta saçın taranması, duşta veya duştan çıktıktan sonra da yukarıda belirttiğimiz saç düzleştirmeye yardımcı ürünler kullanılabilir.
Saç hala ıslakken de saç kurutma makinesini başımızın üstünden aşağıya doğru tutarak kurutursak, düze yakın bir saç elde edebiliriz.
Bunların dışında evde uygulanan keratinli ürünleri uygulayarak evde brezilya fönü yapabilirsiniz.

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü saça yapılan keratin yüklemesidir. Bu sayede saçınızın elektriğini alır ve düzleştirir. Brezilya fönünü kuaförde yaptırabileceğiniz gibi, evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak evde yaparken ürünü solumamaya ve gözlerinize dikkat etmelisiniz.
Kısaca brezilya fönü yapmak için, önce saçlar yıkanır ve kurutulur. Saçlar tarandıktan sonra tutam tutam keratin ürünü uygulanır. Ürünün saçta kuruması beklenir.
Ürün saçta kuruduktan sonra düzleştiriciyle saçlar düzleştirilir. Bu aşamada gelen buhardan gözleriniz yaşarabilir bu yüzden açık havada veya klima, vantilatör vesaire kullanarak yapabilirsiniz.
Saçlar 3 gün boyunca yıkanmaz ve 3 gün boyunca saçlar düzleştirilir. Daha sonra saçlar yıkanır ve düz saçlar elde edilir.

En Ucuz Saç Düzleştiricisi ve Saç Düzleştirici Tarak

 • Raks Suzi İyonizerli Saç Düzleştiricisi

Ürünün fiyatı için Güncel Trendyol linkine gözat

 • Mastek Elektrikli Saç Düzleştirici Tarak

Ürünün güncel fiyatı için Güncel Trendyol linkine gözat

En Pahalı Saç Düzleştiricisi ve Saç Düzleştirici Tarak

 • Dyson Corrale Kablosuz Saç Düzleştirici

Ürünün güncel fiyatı için Güncel Trendyol linkine gözat

 • Babyliss Ig Hair Lustre Rotating Hot Air Styler Döner Fırçalı Hava Üflemeli Şekillendirici

Ürünün güncel fiyatı 1.089 TL için Güncel Trendyol linkine gözat

Yukarıda belirtilen en ucuz ve en pahalı ürünler sadece seçenek olarak belirtilmiştir. Tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Ben Olsam Hangisini Tercih Ederdim?

Bu çeşitli ürünler arasında benim kullandığım Remington S1005 Seramic Saç Düzleştirici. Ama bir daha alacak olsam bahsettiğim Grundig modelini veya Reminton’un S5505 modelini tercih ederdim. Şu an kullandığım Remington modeli güzel ancak dezavantajlarda bahsettiğim saç çekiştirme olayını ben de yaşıyorum.

Remington markasını saç ürünleri olarak çok beğeniyorum. Hizmet olarak da çok iyi olduğunu düşünüyorum çünkü garanti kapsamında bozuk ürünlerin yenisinin verilmesi ve %50 indirim tanınması gibi avantajları olduğu söyleniyor.

Saydığımız ürünler genelde benzer skalada, birbirinin alternatifi ve en çok tercih edilen ürünler. Saç tipinize göre herhangi birisini seçmeniz durumunda memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Siz Olsanız Hangisini Tercih Ederdiniz?

Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Ürünleri alıcı gözüyle, bütün artı ve eksileriyle incelemeye çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Şimdi sıra sizde, sizin kullandığınız düzleştirici modelleri neler? Sizce bu saydıklarımız arasında hangisi daha iyi, hangisini almayı düşünürdünüz? Kullanıp, çok memnun olduğunuz ya da kullanıp da “şu sebeplerden dolayı sakın bu modeli almayın” dediğiniz durumları yorum kısmına yazmanız herkesin faydalanmasına yardımcı olacaktır 🙂 

Etrafınızda saç düzleştirisiyle ilgili soru işaretleri olan, kararsız arkadaşlar varsa bu içeriği onlarla paylaşmandan çok memnun kalabilirler, ne dersiniz? 🙂

2021 Yılının En İyi Saç Düzleştirici Markaları

 • Philips
 • Remington
 • Arzum
 • Fakir
 • Braun
 • Babyliss
 • Arçelik
 • Sinbo
 • Rowenta
 • Aprilla

Farklı bir inceleme yazısında görüşmek üzere..

En İyi Saç Kurutma Makineleri

Saç kurutma makineleri ile alakalı da bu şekilde bir tavsiye listemiz var. Öneri olarak seçtiğimiz en iyi saç kurutma makineleri:Dyson Supersonic,Xiaomi Soocas H3S,Braun Satin Hair 7 Lontec HD710,Philips DryCare BHD282/00 İyon 2300W. Bu makineler ile profesyonel fön de çekebilir, kurutması biraz daha zor olan kıvırcık saçlarınız varsa onlar için de kullanabilirsiniz. Bu markaların gerçek kullanıcı yorumlarına da ulaşabilirsiniz. (Kadınlar kulubü yorumları, süslü sözlük yorumları vs.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir