En İyi Tablet Markaları

Bu listemizde sizinle 2022 yılının en iyi tablet markalarını inceleyeceğiz. Aynı zamanda o markanın en popüler modellerini de listeye ekleyeceğiz.

Samsung

Samsung Tablet Marka Logosu

Samsung Güney Kore’de 1938 yılında Lee Byung-Chul tarafından kurulmuştur. Dünyanın en iyi tablet markalarından biridir. CEO’su Kim Hyun Suk’tur. Güney Kore malıdır. İlk olarak kurutulmuş balık, sebze ve meyve satma amacıyla kurulmuştur. Ardından şeker makineleri ve un değirmenleri üretmeye başlamıştır. Sonra da ağır sanayi endüstrisine giriş yapmıştır. Günümüzde ise televizyon, telefon, elektronik, bilgisayar ve otomotiv gibi birçok alanda ürünleri bulunmaktadır. Markanın ismi Türkçesi “3 yıldız” anlamına gelen Korece “hanja” kelimesinden ilham alınarak oluşturulmuştur. Buradaki üç yıldızın anlamı “büyük, güçlü ve sınırsız” gibi kelimeleri temsil etmektedir. Samsung modellerini ve üretimini kullanıcının beklentilerine göre oluşturması, yüksek teknolojili ürünleri uygun fiyata satması ve AR-GE yatırımlarına önem vermesi gibi nedenlerle çok sevilen bir markadır.

En popüler Samsung tablet modelleri:

Samsung resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Apple

Apple Tablet Marka Logosu

Apple 1976 yılında Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kurulan dünyanın önde gelen tablet markalarından biridir. Amerikan malıdır. Marka ilk olarak Apple I kişisel bilgisayar kitini satmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. En çok bilinen ürünleri iPad tablet, Mac serisi, iPhone akıllı telefon, iPod müzik çalar ve Apple Watch akıllı saattir. CEO’su Tim Cook’tur. Meyve diyetinde olan Steve Jobs’ın “fun, spirited and not intimidating” düşüncesinden esinlenerek Apple ismi kullanılmaya başlanmıştır. Logosu oluşturulurken Isaac Newton’un elma ağacının altında oturduğu görüntüden ilham alınmıştır. Logodaki elma, kirazla karıştırılmaması için ısırılmış elma olarak kullanılmıştır. iPhone, diğer tablet markalarına göre yüksek fiyatlı olsa da malzeme kalitesi, yazılım ve güncelleme desteği gibi avantajlarla kendini kanıtlayan bir marka olmuştur.

En popüler Apple Tablet modelleri:

Apple resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Xiaomi

Xiaomi Tablet Marka Logosu

Xiaomi 2010’da Lei Jun tarafından Pekin’de kurulmuştur. Dünyaca ünlü tablet markası ve elektronik şirketidir. Çin malıdır. CEO’su Lei Jun’dur. Tablet, akıllı saat, akıllı telefon, mobil uygulama, dizüstü bilgisayar, , giyilebilir cihaz, TV, kulaklık, yönlendirici, çanta, aktivite takipçisi, ayakkabı, spor bandı gibi birçok ürün çeşidi mevcuttur. Alt markaları POCO, Redmi ve Mijia‘dır.Xiaomi kelimesi küçük darı ya da küçük pirinç anlamına gelmektedir. Logosunda bulunan “Mi” Latince’de kalp anlamını taşımaktadır. Sloganı ise “En tepeyi hedeflemeden önce küçük şeylerden başla”. Xiaomi, yüksek performans ve kaliteden ödün vermeden düşük fiyat anlayışını benimsediği ve gelişen teknolojiyi yakından takip ettiği için sıkça tercih edilmektedir.

En popüler Xiaomi tablet modelleri:

Xiaomi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Huawei

Huawei Tablet Marka Logosu

Huawei, eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından 1987 yılında Çin’de kurulmuştur. En iyi tablet markaları arasındadır. Çin malıdır. CEO’su Ren Zhengfei’dir. Huawei ilk olarak ağ donanımı, hücresel ağ, geniş bant ağı ve telekomünikasyon cihazları üretmek amacıyla kurulmuştur. Aynı zamanda ürettiği cihazları Çin ve diğer ülkelere pazarlamaktadır. İhtiyaç durumunda teknik destek de sunmaktadır. Şirketin ikinci büyük AR-GE merkezi Türkiye’dedir. Ayrıca Türkiye merkez üs olarak kabul edilmiştir. Huawei, 2012 yılı itibariyle dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi olmayı başarmıştır. AR-GE yatırımlarına son derece önem verdiği için oldukça fazla tercih edilmektedir.

En popüler Huawei tablet modelleri:

Huawei resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Casper

Casper Tablet Marka Logosu

Casper, 1991 yılında üniversiteden yeni mezun olan 3 bilgisayar mühendisi tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Şirketin kurucu girişimcilerinin adı Yalçın Yıldırım, Ali İhsan Taşkın ve Altan Aras Fakılı’dır. CEO’su Charlotte Anne Lamprecht’tir. Lüks tablet markasıdır. Bilgisayar ve yan ürünleri de bulunmaktadır. Türk malıdır. Marka “Yılın en iyi yerli bilgisayar üreticisi” gibi birçok ödül almıştır. Hatta 2007’de hizmete girmiş olan tesisleri, Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük bilgisayar üretim fabrikalarından biri seçilmiştir. Casper tabletleri tasarım, renk seçimi, malzeme, satış sonrası destek hizmetleri, geniş hizmet ağı ve yerel üretim avantajları sayesinde çok tercih edilen bir markadır.

En popüler Casper tablet modelleri:

Casper resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Vestel

Vestel Tablet Marka Logosu

Vestel 1984’te Asil Nadir tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Kaliteli tablet markalarından biridir. Aynı zamanda elektronik, beyaz eşya ve dijital ürünler markasıdır. Türk malıdır. CEO’su Turan Erdoğan’dır. Vestel, faaliyetlerini 1994 yılından bu yana Zorlu Holding’in alt markası olarak devam ettirmektedir. Regal, Toshiba, Electra, Maxwell gibi birçok alt markası vardır. Vestel Şirketler Grubu bilgi teknolojileri, elektrik elektronik ve savunma sanayi sektörlerinde de faaliyette bulunan pazarlama ve üretim şirketlerine sahiptir. Vestel tablet modellerinin malzeme kalitesi, uygun fiyatlı ve yerli üretim olması tercih sebepleri arasındadır.

En popüler Vestel tablet modelleri:

Vestel resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hometech

Hometech Tablet Marka Logosu

En popüler Hometech tablet modelleri:

Hometech resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Alcatel

Alcatel Tablet Marka Logosu

En popüler Alcatel tablet modelleri:

Alcatel resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Reeder

Reeder Tablet Marka Logosu

En popüler Reeder tablet modelleri:

Reeder resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Lenovo

Lenovo Tablet Marka Logosu

En popüler Lenovo tablet modelleri:

Lenovo resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En İyi Telefon Markaları ve Menşeileri:

XiaomiÇinli
Hometech
Alcatel
SamsungGüney Koreli
AppleAmerikan
Reeder
HuaweiÇinli
CasperTürk
Lenovo
VestelTürk
En İyi Tablet Markaları ve Menşeleri

Dünyanın En İyi Telefon Markaları

Tablet ile beraber telefon markalarını da incelemiştik. İncelediğimiz dünyanın en iyi telefon markaları içeriğimizi de okumak ister misiniz? Orada geçen popüler tablet markaları şunlar: Apple, General Mobile, Xiaomi, LG, Huawei, Samsung, Oppo, Casper, Vestel, Realme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir