7 En İyi Traş Makinesi 2023 –Saç, Sakal İçin (Tavsiye&Yorumlar)

Bu yazıda bütçenize göre en iyi traş makinesini seçebilmeniz için en beğendiğimiz modelleri sizin için seçtik.

Sert sakalların mı var? Sinek kaydı kıvamında traş yapabileceğin bir makina mı bakıyorsun? Ya da kirli sakal düzeltme veya şekillendirme için kullanabileceğin bir model. Ya da berbere gitmek yerine saçlarını da kesebileceğin güzel bir makina. Haydi ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak makineyi birlikte bulalım.

Burada yer alan Traş makinesi modellerinin fiyatlarına aşağıdaki linki tıklayarak topluca ulaşabilirsiniz. Model model ayrı fiyatlar ise ilgili modelin altında yazıyor.

Covid-19 zamanında seni sürekli jilet alma derdinden kurtaracak ama jilet gibi de traş edecek ya da hem sakal hem saç için kullanacağın modelleri inceledik. Topluca en beğendiklerimizi yazdıktan sonra 2 kısımda inceledik.

 1. si sakallarını rahatça şekillendirecek ve saçını kesmeye de yarayacak modeller.
 2. si ise sinek kaydı tabiriyle jilet gibi kesmeye odaklanmış sakal için en iyi olanlar.

Yazıya başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum. Eğer kaliteli bir şey almak istiyorsanız braun veya philips traş makinesi tercih etmenizi öneriyorum. Bu iki markada da gerçekten güzel cihazlar var. Çok pahalı olanları listenin en sonuna attık. Benim bütçem yeterli, en kaliteli olanı söyle pahalı olsa da bir kere alıyoruz uzun süre kullanayım diyen olursa diye 🙂

En İyi Traş Makineleri 2022

 • Braun BT7040
 • Braun MGK 5045 – Çok Amaçlı Traş Makinesi
 • Braun 5 Series
 • Philips OneBlade
 • Philips MG7720/15 7000 
 • Gillette Styler
 • Powertec TR-258 – Ucuz

İncelediğimiz modelleri hızlıca karşılaştırabilmeniz, aradaki farkları görebilmeniz için bir tablo yaptık.

ModellerSinek KaydıKirli Sakal DüzeltmeSaç TraşıŞarj SüresiKullanım SüresiHızlı ŞarjFiyat(Ucuz-Pahalı? )
Braun MGK 5045YokVarVar-Sınırlı1 saat100dkVar350TL-400TL
Braun BT 7040YokVarVar – 39 Numara1 saat100dkVar450TL-500TL
Philips MG7720YokVarVar1 saat120dkVar250TL-300TL
Philips OneBladeVarVar – Sadece KüçültmeZor6 saat35dk190TL-220TL
Powertec TR-258YokVarZor-5 Tarak Var60dkYok80TL-90TL
Gillette StylerVar (Bildiğiniz traş bıçağıyla)VarZorPilli90TL-100TL
Braun Series 5Hem de neYokYok1 saat50dkVar600TL-650TL

Sakal Düzeltme ve Saç Traşı Da Yapabileceğiniz Traş Makinesi Önerilerimiz

1. Braun BT Saç ve Sakal Şekillendirici Modelleri (Braun BT7040 İnceleme)

BT modellerin MGK modellerine göre hassas mm seviyesinde ayar yapabiliyorsunuz. Bu da çok fazla uzunlukta saç ve sakalınıza şekil verebileceğiniz anlamına geliyor. Tam 39 farklı boyut!

BT’lerin bazı modellerinde ise üst başlığı çıkarıp daha küçük bölgelere kadar girebilecek şekilde başlıklar var. Bunlar sizin için önemliyse onu da göz önünde bulundurun. BT7040 modelinde bu özellik mevcut.

BT7040’la kesintisiz olarak 100dk boyunca traş olabilirsiniz. (Kesintisiz 100dk mı?Yani tam şarj ile 100dk kullanabiliyorsunuz ki, gayet iyi) 1 saat içinde tam şarj olabiliyor. 5dk içinde hızlı şarj edip de hızlı ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Autosense özelliği ile saç ve sakallarınızı incitmeden kesebilir.

Saç ve sakal şekillendirme için rahatça kullanabilirsiniz. Sinek kaydı özelliği bulunmuyor. İçinde gilette fusion hediyesi var.

Braun BT7040 İnceleme

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Braun BT7040 kullanıcı yorumu – hepsiburada

Pandeminin başında berberler kapandığında almıştım, o zamandan beridir kullandığım tecrübemi paylaşacağım.
Artıları; şarjı iyi gidiyor, yarı yolda bırakmıyor. Azaldığında kırmızı ışıkla ve sesle uyarı veriyor. Bu haliyle bile tam bir traşı çıkarabiliyor. Kullanma kılavuzunda yazdığı gibi her kullanım sonrası yağ bakımını yapmadım tabiki, standart bir kullanıcı olarak, ama buna rağmen hiçbir paslanma veya körelme olmadı. 2 farklı başlıkla 20mm’ye kadar ayarlanabilir olması az aparatla çok ayar imkanı tanıyor. Taktığımızda üstünde sağlam duruyor, kendi kendine düşmez. Keskinliği de başarılı, herhangi bir kıl çekmesi veya acıtma yaşamadım.
Gelelim eksilere; ilginç bir şekilde kestiği kılların bir kısmı başlıktan içeri girip motor kısmını dolduruyor. İçinde gres olduğu için de temizlemesi zor oluyor, yapışıp kalıyor. Plastik ayar başlığı takılıyken keserken tek seferde tamamen kesemiyor, çünkü başlığın ara bölme plastikleri geniş, saçınızı yatırdığı için aynı yerden tekrar geçmeniz gerekebiliyor.
Ürün genel olarak başarılı, kırdığım yıldız motor kısmına kıl alması yüzünden. Ürünün yanına bir makas ve tarak da eklerseniz, kendi saçınızı kendiniz kesebilirsiniz. 1,5 yıldır berbere gitmedim. Berber masrafını düşününce çoktan fiyatının karşılığını verdi. El becerinize güveniyorsanız fiyatı çok diye düşünmeyin, kaliteli bir ürün.

Braun BT7040 kullanıcı yorumu – ekşisözlük

braun bt 7040 aldım. ertesi gün denedim. ucunu takmayı unutarak kullandım. asker nostaljisi yaşattı sağolsun.
şarjı 1 saat gidiyor. o kadar sürede de doluyor. kablolu çalışıyor mu diye bakmadım açıkcası ama hem tasarımından hem malzeme kalitesinden memnunum. setten bir de gilette fusion proglide çıktı. iyi oldu.

2. Braun Erkek Bakım Seti – MGK Serileri 5045(7’si 1 Arada)

Eğer sakallarınıza ince ayar vermek istiyorsanız mgk modellerini tercih edebilirsiniz. Hem sakal hem de saç sekilldendirme için ise bir sonraki bölümde inceleyeceğimiz BT modelleri daha çok işinize yarayabilir.

Bu kısımda özellikle MGK 5045 modelini inceledik. Ara bir model ve görece makul bir fiyatı var.

Hassas sakal düzeltme başlığı var. Sinek kaydı yapamıyorsunuz. Bu yüzden cihazla beraber gilette fusion yolluyorlar, 2 tane başlıkla beraber. Hızlı sarj özelliği var. 60dk’lık sarj ile 100dk traş olabiliyorsunuz. Ergonomik ve elde tutması çok kolay. Islak olarak da traş olabiliyorsunuz.

7 tane başlığı olduğu için saç traşınız için de kullanabilirsiniz.

Yorumumuz: Fiyatı orta seviyelerde, özellikle sakal düzeltmek için bir cihaz arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Saç için fazla başlığı yok ama yine de 3 başlıkla saç traşınızı da halledebilirsiniz.

Braun 5045 İnceleme

Baktığımız 2 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.6/5’dir.

Braun MGK 5045 kullanıcı yorumu – hepsiburada

çok kaliteli ve başarılı bir ürün.
Ürünü 6 ay önce aldım , yorum yapmak için de bir süre kullanmak istedim. Cihaz beklediğimden daha kaliteli çıktı. Şu ana kadar 3 farklı marka denemiş biri olarak fiyat ve performans açısından bu kalitede kesim işi yapan başka bir cihaz yok . Şu andaki maliyeti benim aldığım döneme göre %30 artmış ; ancak berbere gitmek yerine evde kendiniz sürekli saç , sakal kesimi yapıyorsanız uzun vadede size maddi açıdan kesinlikle geri dönüşü avantajlı olacaktır.
1 saate yakın sürede şarj oluyor . 1-1,5 saat kadar da kullanım olacağı var. Şarjı az olsa dahi kablosunu takıp , şarj edip aynı anda kesim yapılabilir. Tabi kablosuz oluşu bence en büyük artısı. 21 numaraya kadar kesim yapabileceğiniz başlıkları olması alternatifleri geniş olarak değerlendirmenizi sağlıyor. Başlıkları çıkarıp takmak çok zor değil, cihaz üzerinde kolayca zaten yerini buluyor.Sakalda sinek kaydı gibi bir olanak yok. Kesim işlemini tartışmasız çok iyi. Traş olurken cilte herhangi bir tahrişe yol açmıyor.

Braun MGK 5045 kullanıcı yorumu – ekşisözlük

almadan önce baya bir araştırarak edindiğim aşağıda yazılı naçizane tavsiyelerdir.
ilk önceliğim saçı cok kısa bırakmayacak uzun taraklı makineler oldu. braun modelleri böyle 21 mm e kadar sac bırakabiliyor. ben braun mgk 5045 modelini aldım vatandan 240 tlye ıslak kuru kablolu kablosuz çalışıyor ve 1 saat şarjla 100 dk gidiyor. aynı makinenin 3045 modeli var bu da 8 saat şarjla 60 dk calısıyor. ama sac kesimi sık olan bir sey olmadıgı için bu da alınabilir.
1mm 3mm 5mm 7mm 9mm 11mm 13mm 15mm 17mm 19mm ve 21mm olmak üzere 11 farklı ayar mevcut. sacı kısa kestiriyorsanız bu makineye gerek yok, piyasada bulunan daha uygun fiyatlı çoğu makine 4 numaraya yani 12 mm’ e kadar kesiyor.

3. Philips MG7720/15 7000 

2 saat sarj süresi(1 saatte sarj oluyor), su geçirmiyor, 5 yıl garanti süresi var, dar başlığı sayesinde çene kısımlarını, boyun kısımlarını kolayca traş edebilirsiniz, burun kıllarını almak için ayrı aparatı var, vücut, saç, sakal için ayrı aparatları var, aparatın birinde numara ayarlama özelliği var(1-2-3-4-5-6-7 numara), sesi az, ergonomik

Dezavantajları: sinek kaydı özelliği YOK, jilet olan başlığı çok derinden almıyor, sarj olurken traş olamıyorsunuz,

Beğendiğimiz inceleme videosu:

Philips MG7720 Traş Makinesi İnceleme

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Philips MG7720/15 7000 kullanıcı yorumu – amazon

ARTI YÖNLERİ
1 saatte tamamen şarj olması, 5 dakikalık hızlı şarjla 1 tıraşlık zaman sağlaması, 2 saatlik kullanım süresinin olması, su geçirmemesi, bıçaklarının kendisini bilemesi, yağlama gerektirmemesi, çok amaçlı başlıklarının olması
EKSİ YÖNLERİ
Şarj aletine bağlı iken kullanım imkanı sunmaması (Uzun kullanım ömrü olması ve 5 dakikalık hızlı şarj ile 1 tıraşlık kullanım imkanı vermesi bu eksi yönünü bir nebze azaltıyor.)
Kutusundan saklama ve seyahat çantası çıkmaması (Sadece bez bir torba çıkıyor. En azından başlıkları bir arada tutmak için kullanılabilir.)
Ayrıca belirmek gerekir ki ülkemizde satılan modellerinde ürünü daha ucuz ve alınabilir yapmak için plastik gövde tercih edilmiş. Amerikada satılan MG7750 ve MG7770 modellerinde metal gövde kulladığını görüyoruz. Ayrıca MG7770 modelinde bir de istediğimiz saklama çantası mevcut.
Ürünün yanında farklı amaçlar için toplamda 5 başlık geliyor. Birde bu başlıkların bazılarına takılabilen milimetre ayarını yapmaya yarayan tarak diye tabir edilen parçalar geliyor. Bu taraklar içerisinde 3 mm den başlayarak artan 1 tarak da bulunuyor. Bunun haricindekiler sabit mm’li taraklar. Genel olarak ürünün içinden çıkan 5 başlık da işlerini hakkıyla yerine getiriyor. Özetle ürün vadettiğini karşılıyor.

Philips MG7720/15 7000 kullanıcı yorumu – ekşisözlük

philips mg7720 almıştım bundan 1 ay önce 308 liraydı o zaman. şimdi bi bakayım dedim ne kadar olmuş diye 450-500 arasına gelmiş fiyatı.
ama güzel bir alet, içinde bi sürü başlık çıkıyor. traş olmak için ayrı başlıklar, vücud için kullanmak için ayrı başlıklar var. aynı zamanda saçınızı da kesebiliyorsunuz tabi ve su geçirmez olduğu için banyoda da kullanabiliyorsunuz. fiyatı bu kadar pahalı olmasa önerirdim ama çok artmış fiyatı.

4. Powertec Tr 258 (İş Görecek Seviyede Olan En Ucuz)

O kadar kaliteli bir şey olmasına gerek yok, bu süre zarfında işimi görse yeter derseniz tercih edebilirsiniz. Normalde ense, sakal, bıyık için berberlerin sıklıkla kullandığı bir model.

1mm,2mm,3mm,6mm,9mm uzunluğunda 5 tane tarağı var. Çok fazla numara seçeneği olmasa da saç traşınız için de kullanabilirsiniz. Ama özellikle saç için alayım diyorsanız braun’un yukarıda incelediğimiz bt7040 modeli tam 39 farklı numara da kesme imkanı verdiği için onu tercih edebilirsiniz. Zaten baştan belirttiğimiz üzere çok fazla beklenti ile alınmaması gereken ama fiyatına göre performansı iyi bir ürün.

Sakal traşına geldiğimizde ise tarakları kullanarak uzayan sakallarınızı şekillendirmek için kullanabilirsiniz. Taraksız traş ettiğinizde ise cildinizde 1,5-2 günlük kadar bir sakal gibi kalıyor. Cildiniz hassas ise biraz zarar verebilir.

Powertec TR-258 İnceleme

Baktığımız 6 siteye göre ürünün ortalama puanı 3.5/5’dir.

Powertec Tr 258 kullanıcı yorumu – trendyol

Ürün görselde ki gibi hiçbir eksiği yok kutu içeriği; 1,2,3 numaralı tarak, Bakım yağı, Şarj soketi, Şarj aleti, Temizleme fırçası ve tras makinesi. Sakalınız çok uzun değilse tarak takmadan gayet güzel kesiminizi yapabilirsiniz saç içinse istediğiniz tarağı kullanarak ürünü kullanılabilirsiniz. Herhangi bir sorun yok ürünü 10 dakika kullandıktan sonra hafif ısınmaya başlıyor ama çok rahatsız edici derecede değil. Kutu içeriğindeki her ürün gayet temiz geldi kargo hızı gayet iyiydi 10 üzerinden 10 verdim.

Powertec Tr 258 kullanıcı yorumu – ekşisözlük

fiyat performans canavarı sakal kesme makinesi,sakal keserken çekme yapmaz hem kablolu hem kablosuz kullanabilirsiniz fiyatı şu anda 50 ile 70 lira arasında değişiyor.
benden size dost tavsiyesi tanıdık berber arkadaşın varsa onların traş makinelerinin bıçaklarını bileylendikleri yerler var öğrenin makineniz kesmiyor diye atmayın yaptırın.

Sakal İçin En İyi Traş Makineleri (Jilet Gibi 0’dan Alabilen Modeller)

5. Braun Sakal Traş Makinesi – Series (3-5-7-8-9)Gerçekten Hassas ve Sinek Kaydı Traş İsteyenlere

Şunu öncelikler belirteyim, sinek kaydı traş olmak istiyorsanız braun’un bu serisinden birini tercih etminizi şiddetle tavsiye ederim. Hele ki hassas bir cildiniz varsa ve günlük olarak 0 traş olmanız gerekiyorsa gerçekten başka cihaz aramayın.

Seriler arasında ne gibi farklar var? derseniz, gittikçe gelişen ve hızlanan traş olma kalitesi var. Hepsinde ıslak ya da kuru olarak traş olabiliyorsunuz. Autosense teknolojisi ile sakalınızın kalınlığını algılayarak gücünü artırabiliyor. (Vay arkadaş!:)) Series 5 dahil olmak üzere 7-8-9’da var.

Alman malı abi. Tasarımı hepsinde ele yatkın, ergonomik.

Şuna bağayı şaşırmıştım:

Her bir Braun tıraş makinesi akan su altında tam yıkanabilir olmasına rağmen, özel Temizleme ve Şarj İstasyonumuz, tıraş makinenizin bakımını maksimum performans için otomatik olarak yapar. Alkol temelli temizleme sıvısı, mikropların % 99.9’unu ortadan kaldırır, kesme parçalarını yağlar ve tıraş makinesini şarj eder. Bir Braun Temizleme ve Şarj İstasyonu kullanmak aslında musluk suyu kullanmaktan 10 kat daha hijyeniktir ve tıraş makineniz her gün yenilik hissi verir ve yepyeni kokar.

Kaynak: https://tr.braun.com/

Bu seriler arasında eğer extreme bir şey olmasına gerek yok diyorsanız 5 serisi işinizi görecektir. Ama ben ultra hassas ve çok daha hızlı bir traş istiyorum diyorsanız üst modellerini de tercih edebilirsiniz. Burada 5 serisini değerlendirmeye aldık.

Braun Series 5 İnceleme
Braun Series 9 İnceleme

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.4/5’dir.

Braun Series 5 kullanıcı yorumu – hepsiburada

Braunun S3 serisini kullanıyordum. 2 yıl sonra kartuş ışığı yanınca ve fiyatlarıda yüksek olunca yeni makine arayışına girdim. Philips daha uygun du ama sorup soruşturduğumda braunun daha başarılı olduğu söylendi. S3 yerine biraz daha iyi olur diye s5 aldım. Gerçekten çok farketti. Daha kolay yüzde kayıyor . Traş süresi kısaldı. S3 e göre tutumu daha kolay. Diğer avantajları, Bataryası lityum ıon, s3 ünki Nimh. Çok kısa sürede 1 saat içinde full şarj oluyor. Şarz göstergesi 3 ışıklı. Ne kadar şarjının olduğunu görüyorsun. Bıçak başlığını çıkarmadan suda temizleyebiliyorsun.Tutuşu rahat. S3 Çinde üretilirken s5 Alman üretimi. Kalite farkı hemen göze çarpıyor. Sonuç. 1.Braun bu işi biliyor 2. S3 e bakmadan aradaki fiyat farkını dikkate alma direk s5 le başla. 3. Makine çok iyi traş ediyor. Ancak boyun altı doğal olarak sıkıntılı. Jilette bile ters alındığını herkes bilir. Ben de onun için başka makine ile philipsin uzun kılları almada başarılı makinesi ile bazen düzeltme yapıp sonra bu makine ile sinek kaydı yapıyorum. . Bu arada satıcı hepsiburada zaten başarılı ve güven veriyor.

Braun Series 5 kullanıcı yorumu – hepsiburada

Hergün tıraş olan birisi olarak önceden jiletle resmen işkence cekiyormusum
Dün ilk defa kullanma imkanım oldu 2 günlük sakalım vardı bana mısın demedi. Yeminle sinek kaydı tıraş yaptı. Almak isteyenler hiç tereddüt te kalmasın. Gerçekten sinekkaydi tıraş yapıyor. Jiletle eziyet çekmeye gerek yok. Tahriş sakalı çekme falan yapmıyor. Önceden uzun uzun tıraş olurdum jiletle. Çünkü elime sakal gelince gıcık olurdum. Sinekkaydi olsun diye cabalardim ters alırdım düz alırdım. Ama bu makina ile 5 dakikada sinekkaydi tıraş oldum.

6. Philips OneBlade

Sinek kaydı olabiliyorsunuz, ıslak kuru imkanı var. Kirli sakal traşı da yapabiliyorsunuz. 2 boy tarak mevcut. Ucu hassas olduğu için bir koruma parçası da kutuyla beraber geliyor. Traş olurken kesik , yıpranma olmuyor.

Yorumumuz: Hem sakal hem saç için bir model düşünüyorsanız uygun değil. Ama daha ziyade sinek kaydı traş oluyorsanız ve arada kirli sakalınızı küçültüyorsanız ideal olabilir.

Philips OneBlade İnceleme

Baktığımız 5 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Philips OneBlade kullanıcı yorumu – hepsiburada

Makine ufak sayılır,çalışmasında hiçbir sıkıntı yok jilet kadar sinekkaydı olmuyor ama ona yakın bir traş sağlıyor.tahriş olayı bende hiç olmadı o konuda rahat ettim.Tek dezavantaji yedek bıçakları pahalı en az yarı yayıya düşmesi lazım fiyatının sert sakalı olan daha kısa sürede yedeğe ihtiyaç duyacağından birazcık astarı yüzünden pahalıya gelebilir.1 şarj ile 5 traş rahat olursunuz traş olma sürenize göre bu 1 traş artar veya azalabilir.Genel anlamda tavsiye ederim.

Philips OneBlade kullanıcı yorumu – ekşisözlük

yurtdışından aldım. aldığınız zaman kutunun içinden tek seferlik bıçak alışverişiniz için 50% indirim kodu çıkıyor. ben tüh türkiye’de çalışmaz bu kod şimdi dedim ama çalıştı! hemen türkiyedeki sitesinden ikili paketi yarı fiyatına kapmış oldum. böylece 1 yıllık bıçak stoğum da hazır demektir.
gelelim memnuniyet kısmına. 3 aydan fazla kullanıyorum ve oldukça memnunum. normal bıçakla tahriş olan cilt artık olmuyor. oldukça hızlı bir makine olduğu için çok hızlı bir şekilde ıslak/kuru traş olup işimi halledebiliyorum. seyahatlerde büyük kolaylık. at çantaya traş jeli/köpüğü/tırı vırısı taşımana gerek yok. şarjı baya baya uzun gidiyor şarj sonuna doğru büyük bir güç düşüşü de yaşamıyor o yüzden derdi yok diyebilirim. en az iki günde bir traş olurum-malum iş hayatı- fakat 3 ayı geçmesine rağmen bıçakta bir performans düşüşü yaşamadım. o yüzden 4 ayda bir bıçağı değiştirmeyi düşünmüyorum daha uzun sürer herhalde. bu tabi benim sakalımla da ilgili olabilir. kişiye göre kullanım değişecektir. bıçak kısmında değişim zamanını bildiren bir “farklılık” oluyor; başlığındaki desenler kaybolunca değişim zamanı geldiğini anlıyorsunuz…
ben bunu niye aldım? çünkü gilette kullanıyordum ama onun da yedeği az buz para değil. ve resmen artık kalitesi yerlerde. bıçağın üstündeki kaygan jel resmen iki günde eriyip gidiyor. eskiden böyle değildi daha uzun süre dayanırdı. cildim daha sık tahriş olmaya başladı vs. arada başka traş makineleri de denedim fakat benim istediğim jilet gibi duran, jilet gibi iş gören bir makineydi ve bu aleti görüp kullanıcı videolarını izlediğimde aradığım şeyi bulduğumu anladım.
kötü tarafları yok mu? elbette var. ama şu ana kadar cicim aylarındayız ve bir derdim olmadı. olunca burayı editleriz elbet.

7.Gillette STYLER

Basit ve uygun fiyatlı bir makina istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Aslında buna traş makinesi demek de çok uygun olmayabilir. Çünkü eğer sinek kaydı traş olmak isterseniz, bildiğiniz fusion traş bıçağını takarak traş oluyorsunuz.

1-2-3 numara olan tarakları kullanarak kirli sakalınızı düzeltebilirsiniz. Cihaz şarj olmuyor, pille çalışıyor.

Yorumumuz: Traş bıçağından kurtulmak için bir makina bakıyorsanız uygun değil. Ama genelde kirli sakalınızı küçülterek şekillendirmek istiyorsanız ve bütçeniz kısıtlıysa tercih edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ezGiIeKOOZ4
Gillette Styler İnceleme

Baktığımız 6 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.5/5’dir.

Gillette STYLER kullanıcı yorumu – hepsiburada

Kullanıcı yorumlarına çok dikkat eden bir kullanıcı olarak uzun uzun yazarım benim gibi dikkatli insanlar yararlanabilsin diye. Bu ürüne puanım 10 üzerinden 10. Ürünü 1,5 yıldır kullanıyordum. Sadece 1 kalem pil gerektiren, su geçirmez olduğundan, temizlenebildiğinden ve bu özelliği ile vücudunuzun her yerinde kullanabileceğiniz, her türlü kılı (kalın da olsa) kesebilen küçük ama son derece işlevli ve kullanışlı bir alet. 1,5 yıl oldu ve yeni bir makine alma ihtiyacı duydum. Fiyat konusunda sıkıntım yoktu, 3-4 katına daha iyilerini almayı düşünüyordum ama bunca zamandır kullandığım ve seyahate bile çıkarken kolayca yanıma aldığım son derece memnun kaldığım bir ürün olduğundan aynısından bir tane daha aldım (2yıl önce aldığım da ilk günki gibi olmasa da çalışır durumda idi) Bu ürünü herkese tavsiye ediyorum. Gerek fiyatı gerek kullanışlılığı ile çok memnun kaldım. Kargo ise 30 saat gibi bir sürede elime ulaştı. Daha diyecek söz yok. Teşekkür ederim.

Gillette STYLER kullanıcı yorumu – ekşisözlük

an itibariyle 52 tl toslayıp migrostan aldığım makina. evet bildiğin makina. harbiden işe yararmı diye 1 numaralı başlığını takıp favorilere sürttüm. zort diye inceltti. sonra düzelttim. daha önce aldığım philips’in traş makinasının favori düzeltme aparatından kat kat daha iyi. en azından işe yarıyor. elli iki melli iki, acımayın, bakkalınızdan ısrarla isteyin..

2022 Yılının En İyi Traş Makinesi Markaları

 • Braun
 • Philips
 • MOSER
 • Fakir
 • Powertec (Çok ucuz)
 • Razor
 • Wahl
 • Sinbo
 • Remington
 • Goldmaster
 • Rowenta

3 thoughts on “7 En İyi Traş Makinesi 2023 –Saç, Sakal İçin (Tavsiye&Yorumlar)

 1. Merhaba Braun 9 serisimi daha iyi Philips 9 serisimi ? Fiyat olarak yakinlar Braun düz Philipps yuvarlak sizce hangisi daha iyi sinek kaydi yapiyor ve hangisinin bicaklari uzun ömürlü ?

  1. Merhaba Kemal,
   özellikle sinek kaydı bir traş istiyorsan Braun’u tercih etmeni öneririz. Braun özellikle hassas ciltler için de biçilmiş kaftan. Bunun için kullandıkları özel bir teknoloji var. Dakikada 40.000 kesim işlemi yapabiliyor braun 9. Braun’un sitesinen detaylı özelliklerini incelemenizi tavsiye ederiz: https://tr.braun.com/tr-tr/male-grooming/shavers-for-men/series-9
   Kullanana kişilerin yorumlarına da buradan bir bakın: https://ad.afftrck.com/SH1kY
   Philips 9 serini tam bilmiyorum, daha farklı modellerini kullandım ama sinek kaydı traş noktasında pek memnun kalmamıştım. Ama dediğim gibi 9 serisi değil. Şu an traş makinesi alacak olsam, kesinlikle braun 9 tercih ederim.
   Umarım faydalı olmuştur.

 2. Merhabalar Braun BT 7040 kullanıyorum ama 1 sene geçti ve artık ömrünü yitirdi sanıyorum. Bende biraz araştırma sonucu Philips’in One Blade ini denemek istiyorum ancak sanki bir jiletten farkı da yokmuş gibi geliyor. Umarım benim sakallarımı kesebilir. https://buldumz.com/en-iyi-tiras-makinesi/ burada da bir liste buldum burada olmayan Aprilla AHC modeli var bu da güzele benziyor tam karar veremedim bakacağım. Sizin düşünceniz ne olurdu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir