En İyi 7 Evde Spor Aleti ile Spor Yapmak Çok Kolay [2022]

Evde Spor İçin Tavsiye Ettiğimiz En İyi Spor Aletleri

Evde spor yapmaktan söz ediyorsak, aslında pek çok farklı spor aletinden de söz edebiliriz. Ama biz en iyileri ile ve ekonomik olanlar ile başlayalım.

1. Delta Minderli PFS Fuşya Full Pilates Seti

Delta Full Pilates Seti

Son yılların en sevilen sporlarından biri olarak karşımıza çıkan Pilates, evde konforlu bir şekilde yapılabilecek sporlardan biridir.

Üstelik günümüzde pek çok kişi bu sporu evde düzenli olarak yapıyor ve hem sağlığındaki hem de vücudundaki farklılığı hissediyor.

Delta Full Pilates Seti ise bunun için harika bir seçenek. İhtiyat duyacağınız tüm malzemeleri bir araya getiriyor, Pilates topu, Pilates çemberi, band, mat, dambıl ve atlama ipi gibi tüm ihtiyaçlarınızı bir arada sunuyor. Bu sayede ihtiyacınız olan tüm malzemeleri elinizin altında bulacak, online derslerden de faydalanarak kolayca bu spora adapte olabileceksiniz. Pilates en az fitness kadar etkili ve en az fitness kadar sevilen bir spor türüdür.

Baktığımız 4 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.4/5’dir.

2. 25KG’ye Çıkabilen Halter ve Dambıl Seti

Dambıl Halter Seti

Biliyoruz ki ağırlık ile çalışmanın pek çok farklı kas grubu üzerinde oldukça belirgin etkisi oluyor.

Bu sebeple de evde spor yapmak ve vücudunu şekillendirmek isteyenler için öncelikli önerilerden biri de halter ve dambıl setidir.

ECG 25Kg Halter ve Dambıl seti bu noktada uygun bir seçenek olabilir. Ancak kendi sınırlarınızı bilerek, bilinçli bir şekilde bu tür aletler ile çalışmanız gerektiğini unutmayın.

Set içerisinde 2 adet 5 Kg, 4 adet de 2,5 Kg olmak üzere toplam 20 Kg’lık ağırlık bulunmaktadır. Diğer taraftan kısa ve uzun bar da sıkıştırma yayı ile birlikte, evde kas geliştirme çalışmalarınıza hizmet edebilir.

Bilinçli ve kontrollü bir çalışma ile evde ağırlık çalışarak hem kilo verebilir, hem forma girebilir, hem de vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Göbek eritme, karın kası yapmak, sıkı bir vücuda sahip olma, tüm bu süreçlerde ağırlıklardan destek alabilirsiniz. Vücut geliştirme konusunda olmazsa olmaz spor aletlerindendir ağırlıklar…

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 3.8/5’dir.

3. Smile Multi Fluss Pro Mekik Aleti

Smile Multi Fluss Pro Mekik Aleti

Mekik çekmenin vücut şekillendirmedeki önemini, hele de fitness antrenmanlarındaki yerini biliyoruz. Hele de karın kası belirginleştirmek isteyenler, mekik çekme sıkıntısını iyi bilirler. Oysa hem doğru mekik çekmeyi sağlayan, hem vücudu tam anlamı ile çalıştıran, hem de nispeten pratik olan bir spor aleti ile bu meseleyi çözümleyebilirsiniz

 

Smile Multi Fluss Pro Mekik Aleti, tüm bu avantajları bir arada sağlıyor. Peki, bu sayede mekik çekmenin vücudumuzda ne tür etkiler yaratacağını biliyor muyuz?

Bu basit ve uygun fiyatlı egzersiz aleti, karın kası çalıştırmada son derece başarılır. Üstelik farklı pozisyonlarda kullanılabilir ve bu sayede tüm karın kası gruplarını ayrı ayrı çalıştırmak mümkün olabilir. Düz ve kaslı bir karın için evde bu tür spor aletlerinden destek alabilirsiniz. Karın kası yapmak o kadar da zor değil…

Baktığımız 2 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.3/5’dir.

4. Another Schwinn Classic Cruiser – En İyi Kondisyon Bisikleti

Another Schwinn Classic Cruiser - En İyi Kondisyon Bisikleti

Kondisyon bisikleti evde spor yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri oluyor. Haksız da değiller, öyle önemli faydaları var ki vücudumuza, hem keyifle spor yapabiliriz, hem de vücudumuzu şekillendirebiliriz. Vücut direncinin artmasında oldukça etkili olan kondisyon bisikletleri, aynı zamanda kilo vermek isteyenlerin de en büyük yardımcısı olacaktır. Hele de düzenli bir kullanım, ciddi fayda sağlayabilir bu konuda. Fazla kilolar ise artık dert değil, sporla kilo verme konusunda kondisyon bisikleti bir harika…

Motive edici bir spor aleti olması ise unutulmamalı.

Another Schwinn Classic Crusier tam anlamı ile kalıba sığmayanların tercihi olan bir kondisyon bisikleti olacaktır.

Hem tasarımı ile dikkat çekiyor, hem de özellikleri ile. 7 direnç seviyesine sahip olan cihaz, zaman, mesafe ve kalori takibi yapmaya imkân tanıyor. 16 KGS disk ağırlığına sahip olmakla birlikte Bluetooth ve app gibi teknolojik özellikleri bünyesinde taşıyor.

5. Ultima Koşu Bandı

Ultima Masajlı Otomatik Eğimli Koşu Bandı

Koşu bandı, pek çok fayda ile karşımıza çıkıyor. Kalori yaktıran ve buna bağlı olarak da zayıflamak isteyenleri amacına ulaştıran spor aleti, daha dinç ve enerjik hissetmenizi sağlar. Bununla birlikte stresle baş etmenin de en mantıklı yollarından biridir.

Koşu bandı ile çalıştırılan kaslar ise oldukça şaşırtıcı. Görünüşte sadece koşuyor, yürüyor yani sadece bacaklarınızı hareket ettiriyor gibi görünseniz de bacak kaslarınız ile birlikte göbek, karın, bel çevresi, kol, omuz ve sırt kaslarınızı da çalıştırmış olursunuz ve iyi bir fitness antrenmanı gerçekleştirebilirsiniz.

Hele de eğim yapabilen bir cihaz satın aldıysanız, aynı sürede daha fazla kalori harcayabilirsiniz. Evde yürüyüş ve koşu yapma fırsatı kulağa harika gelmiyor mu?

Koşu bandı denildiğinde ilk akla gelenlerden olan Ultima Koşu Bandı gibi alternatifler ise çeşitli fonksiyonları bir arada sunuyor olması sebebi ile tercih edilmektedir. Motor gücü ile dikkat çeken Ultima koşu bandı, MP3 ve USB girişi ile hoparlörü sayesinde dikkat çekmektedir. Vücut yağ oranını ölçme becerisi, EFS yani yavaş düşme sistemi, darbe emici amortisörü ve kolay yağ değişim imkânı ile de oldukça üstün bir deneyim sunuyor.

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 3.4/5’dir.

6.DPG Vibro Shapper Tireşimli Egzersiz Aleti

DPG Vibro Shapper Tireşimli Egzersiz Aleti

Bir tür yükselti oluşturan ve bu sayede yaptığımız tüm egzersiz hareketlerini daha verimli kılan dpg Vibro Shapper titreşimli egzersiz aleti, Bluetooth özelliği de teknolojik bir deneyim sunuyor.

Tüm vücudunuzu çalıştıracak, daha doğrusu vücudunuzun her bir noktasını hedefleyen egzersizlerin daha fazla etki göstermesini sağlayacak olan cihaz, evde spor yapacaklar için ideal bir spor aleti olarak değerlendirilebilir. Sporla kilo verme konusundan söz ediyorsak, en doğru spor aletlerinden biri bu titreşimli egzersiz aleti olabilir. Kardiyo için de birebir olacaktır.

Baktığımız 1 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.9/5’dir.

7. Altis Dirsek Destekleyicili Mekik Aleti

Altis Dirsek Destekleyicili Mekik Aleti

Dirsek destekleyicili mekik aleti, daha güvenli bir şekilde mekik çekmeyi mümkün kılarken, daha konforlu ve daha verimli bir egzersiz imkânı sağlıyor. Çoğu zaman gördüğümüz egzersizleri uygularken küçük hatalar yapıyor ve küçük sandığımız bu hataların, egzersizlerin olumlu etkilerini kısıtladığını fark etmiyoruz. Örneğin mekik çekerken, doğru şekilde yapmazsak, aylar sonra dahi kaslarımızı göremiyor olabiliriz.

Bu sebeple de Altis Dirsek Destekleyicili Mekik Aleti, harika bir çözümdür. Hele de evde kendi spor programınızı yapıp egzersiz yapıyorsanız, bu tür aletler son derece pratik ve mantıklı birer çözüm olacaktır.

Baktığımız 3 siteye göre ürünün ortalama puanı 4.3/5’dir.

Hep spor yapmanın, düzenli egzersizlerin ve hayatımıza hareket katmanın faydaları anlatılır. Ancak harekete geçmek ya da bunun gerekliliğini fark etmek o kadar da kolay değil.

Ne zaman ki hareketsizliğe bağlı çeşitli sağlık sorunları yaşamaya başlıyoruz, o zaman bu durumun ciddiyetini fark ediyoruz.

Oysa günlük adım sayısını ya da yakılan kalori miktarını takip etmeye başlarsa kişi, ne kadar az hareket ettiği gerçeği yüzüne vuruluyor. Hatta bu hareketsizlik insanı utandırıyor.

Hareketsizliğinin farkında olmayan pek çok kişi günlük sadece 100 – 200 adımla yaşayabiliyor. Bu inanılmaz düşük bir rakam ve son derece sağlıksız. Üstelik şöyle de bir gerçek var; ne kadar çok hareket ederseniz, o kadar enerjik olursunuz ve ne kadar çok hareket ederseniz o kadar da mutlu olursunuz.

Yani ilginç bir şekilde, çözümleyemediğiniz mutsuzluğunuz ya da iç huzuru eksikliğiniz, egzersizler ile ortadan kalkabilir. Tabi öylesine, kontrolsüz ve bilinçsiz egzersizlerden söz etmiyoruz. Spor aletleri bunun için geliştirilmiş, teknolojik ve kullanışlı birer araç olarak evlerimizde yer alabilir.

Üstelik spor yapmaya dair artık şöyle de bir gerçek var ki; spor yapmak için büyük bütçelere ya da düzenli olarak fitness salonuna gitmeye ihtiyacınız yok. Hatta karantina şartları düşünülecek olursa, böyle bir durum mümkün bile değil.

Bu noktada çok daha pratik bir çözüm akla geliyor. Evde spor yapmak! Ne kadar eğlenceli olabileceğine, ne kadar keyifli olabileceğine ve hayatınızda ne çok şeyi değiştireceğine şaşıracaksınız.

Vücut geliştirme bilmeyenlerin de bu süreçte keşfedeceği üzere son derece keyifli bir iştir. Hadi şimdi sözü çok uzatmadan en iyi 7 spor aleti ile evde spor yapmanın güzelliğine bakalım!

Karantina Günlerinde Evde Nasıl Spor Yapabiliriz?

Covid – 19 salgını sebebi ile tüm dünya evine kapandı. Bu süreci en sağlıklı ve en sorunsuz şekilde geçirmek ise hareketlilikten geçiyor. Evet, evimizdeyiz ve hareket imkânımız kısıtlı, ancak basit egzersiz programları ile başlayarak kendimizi geliştirebilir ve yeni bir rutin kazanırken, karantina sürecinde vücudumuzu da canlı tutabiliriz.

Bunun için bahsettiğimiz spor aletlerinden faydalanabilirsiniz, evde kardiyo yapabilirsiniz ve çevrimiçi derslerden yardım alabilirsiniz. Bu sayede kendinize uygun bir program bularak uygulamaya koyulacaksınız ve birkaç hafta sonra vücudunuzdaki değişikliği hissedeceksiniz.

Evde yürüyüş ve benzeri imkânlar sizi oldukça motive edecektir. Üstelik bu sayede karantina sürecini verimli geçirirken, karantinadan çıktığınızda çevrenizdekilerin şaşkın bakışları ile karşılaşacaksınız. İnsanların tükenmiş bir görünüm bekleyeceği aşikârdır.

Pek çok kişi bu süreci bir tembelleşme ile geçirirken, siz daha aktif, daha dinç ve daha canlı hissedeceğiniz, vücudunuzun sınırlarını zorlayacağınız bir sürecin parçası olabilirsiniz. Üstelik kilo probleminiz varsa sporla kilo verme deneyimi yaşayacak, başarılarınız ile de gurur duyacaksınız. Göbek eritme ise tüm bu egzersizler ve spor aletleri ile mümkün.

Bunun için çalıştırmayı hedeflediğiniz bölgelere yönelik programları benimsemelisiniz. Örneğin, bacak ve kalça çalıştırmak için koşu bandından faydalanabilirsiniz ve evde yürüyüş yapabilirsiniz. Karın kası için ise mekik aletleri işe görecektir.

Fitness yapmanın da en pratik yollarından olan bu aletler oldukça avantajlıdır. Ancak bu aletlerin farklı egzersizlerde kullanım şekilleri olduğunu unutmayın ve tüm bunları incelerek programınızı hazırlayın. Bu aletin göbek eritme konusunda da adeta bir usta olduğunu hatırlatalım. Bisiklet ise hem kalça, hem bacak, hem de bel için harika bir seçim olabilir ve tüm bu kas gruplarını çalıştırabilir.

Son olarak ise daha esnek bir vücut için, stresten kurtulmak için ve güçlenen kaslara sahip olmak için Pilates’ten yardım alabilirsiniz. Başlangıç programları ile harekete geçip, seviye seviye kendinizi yani kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Daha esnek ve daha güçlü kaslar için Pilates harika bir seçim!

Kendi Spor Salonunuzu Oluşturmak İster misiniz?

Eğer sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemişseniz ve bu enerjiyi bir kez almışsanız, neden evinizde bir spor salonu olmasın ki? Eğer uygun bir yeriniz de varsa, belli spor aletlerinden faydalanabilir ve kendi spor salonunuzu tasarlayabilirsiniz.

Evde fitness yapmak isteyenler için pek çok profesyonel spor aleti sunuluyor ve bunlar evde kolaylıkla konumlandırılabiliyor.

Mekik sehpası bu aşamada bir seçenek olabilir. Spor salonlarında gördüğümüz bu imkân, evimizde spor salonu havası oluşturmak için de iyi bir seçim olacaktır.

Eğer eviniz müsaitse Crossfit halatı dahi kullanabilirsiniz ve koşu bandından bisiklete ve daha pek çok alete kadar hepsine yer açabilirsiniz.

Evde yürüyüş yapma, koşu yapma imkânı harika değil mi? Bu sayede sadece siz değil, tüm aile üyeleriniz daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilir. Egzersizleriniz ile vücut şekillendirmenin ötesinde, daha sağlıklı ve daha dirençli hissedebilirsiniz.

Sporla kilo vermek sağlıkla kilo vermek demektir ve yaşamınızı yeni ve bambaşka kılabilir. Karantinayı avantaja dönüştürmek için hemen şimdi harekete geçin, zaman kaybetmeyin!

En İyi Vitamin Takviyeleri

Bazı vitaminlerinizin eksik olması durumunda onları tamamlıyor olmanız, sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Eczacı deniz hanım tarafından hazırlanan vitamin takviyesi öneri yazımızı da okuyabilirsiniz. En iyi D vitamini takviyeleri: New Life Natur D3 Sprey, Vitabiotics Ultra Vitamin D3, Ocean Vitamin D3. C vitamini tavsiyeleri: Youplus Çinko Propolis Vitamin C, Ocean Vitamin C, Osende Vitamin C. Multivitamin öneri listesi: Ocean Multi Şurup, Sugarbear Vitaminleri. B12 takviyeleri: Osende Vitamin B12, New Life B12 vitamini, Nutriplus B12 Vitamin Spreyi, Nutraxin B Vitamin Complex. Vitamin ve mineral takviyeleri: Pharmaton Vitality, Supradyn All Day.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir