En İyi Gözlük Camı Markaları [2022]

Bu listemizde sizinle 2022 yılının en iyi gözlük camı markalarını inceleyeceğiz. Aynı zamanda o markanın en popüler modellerini de listeye ekleyeceğiz.

HawkPlus

HawkPlus Gözlük Camı Marka Logosu

HawkPlus, 25 Haziran 2012 tarihinde İstanbul’da Merve Optik’in sahip olduğu Merve Gözlük Camı A.Ş tarafından piyasaya dahil edilen gözlük camı üreticisidir. Merve Optik’in CEO’su Ali Demirel’dir. Kişisel numaralı gözlük camı üretiminde dünyadaki son teknolojileri takip eden Merve Gözlük Camı, en iyi gözlük camı markaları arasındadır. Türk malıdır. Üretim camlar haricinde stok ürün yelpazesi de bulunmaktadır. Polikarbon, organik, trivex malzemelerini kullanarak progresif ve tek odaklı gözlük camları üretmektedir. Phantom, SteelAr gibi üst düzey kaplamaları ve FreeForm teknolojisi sayesinde tüketiciye sağlam ve net görüş imkanı sunmaktadır. En popüler gözlük camları Clarity, Anatomic, V-Shock.40 ve V-Shock Blue’dur. Mavi ışıktan koruyan camları ve sürüş konforu sağlayan araç içi gözlük camları da bulunmaktadır.

HawkPlus resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Nikon

Nikon Gözlük Camı Marka Logosu

Nikon, 1917 yılında üç büyük Japon optik üreticisinin birleşmesi ile kurulmuştur. Fotoğraf endüstrisinde lider ve aynı zamanda dünyanın en iyi gözlük camı markalarından olan Nikon, günümüzde Mitsubishi Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet göstermektedir. Merkezi Japonya’ya bulunmaktadır. Japon malıdır. Çokuluslu bir anonim şirkettir. CEO’su Nobuyoshi Gokyu’dur. Gözlük camı haricinde yarı-iletken üretimi için hassas işleme cihazı, dürbün, dijital görüntüleme ekipmanları, optik ölçüm cihazı, fotoğraf makinesi ve mikroskop objektifleri de üretmektedir.

Nikon resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Seiko

Seiko Gözlük Camı Marka Logosu

Seiko, 1881 yılında Kintaro Hattori tarafından Tokyo’nun Ginza bölgesinde kurulan kaliteli gözlük camı ve saat markasıdır. Japon malıdır. Şirketin genel merkezi Tokyo’nun Minato semtinde bulunmaktadır. Şirketin CEO’su Shinji Hattori’dir. Seiko kelimesi Japonca’da dakika, başarı, mükemmel anlamına gelmektedir. Alt markaları Ferrucci, Dolce & Exceline, Grand Seiko, Coutura, Arctura, Sportura, Brightz, Lukia, Prospex, iu, Ruse, Ignition, Premier, Criteria, Vivace ve Rivoli‘dir. Progresif, tek odaklı, fotokromik, polarize, spor, araç içi ve bilgisayar gözlük camı modelleri bulunmaktadır.

Seiko resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hoya Corporation

Hoya Corporation Gözlük Camı Marka Logosu

Hoya Corporation, 1941 yılında iki kardeş olan Shoichi and Shigeru Yamanaka tarafından, Tokyo’nun Hoya şehrinde kurulmuştur. Şirketin merkezi Tokyo’nun Shinjuku semtinde bulunmaktadır. Japon malıdır. Hoya’nın teknolojileri blu-ray oynatıcılarda, tıbbi kameralarda, akıllı telefonlarda, bilgisayarlarda ve televizyonlarda da bulunmaktadır. Ürün yelpazesinde tek odaklı, progresif, indoor, spor, yansıma önleyici ve fotokromik camlar yer almaktadır. En popüler gözlük camları Neo, NuLux ve Hoyalux Summit Pro’dur. CEO’su Hiroshi Suzuki’dir.

Hoya Corporation resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Carl Zeiss

Zeiss Gözlük Camı Marka Logosu

Carl Zeiss, 17 Kasım 1846’da Almanya’nın Jena kentinde Carl Zeiss tarafından kurulan gözlük camı, optik aletler, tıbbi cihazlar ve endüstriyel ölçüm aletleri üreticisidir. Alman malıdır. Carl-Zeiss-Stiftung vakfına aittir. Şirketin merkezi Oberkochen’de bulunmaktadır. Carl Zeiss Sports Optics, LLC, Carl Zeiss Meditec gibi birçok alt markası vardır. Şirketin CEO’su Karl Lamprecht ve CFO’su Christian Müller’dir.

Carl Zeiss resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ray-Ban

Ray-Ban Gözlük Camı Marka Logosu

Ray-Ban, Bausch & Lomb tarafından 1936’da New York’ta kurulan en kaliteli gözlük camı markasıdır. Gözlüğün sağ camında bulunan Ray-Ban imzası ile sol cama işlenen RB harfleri ürünlerin hem ikonik hem de garanti simgesidir. Ürünlerinde distorsiyon önleme, mavi ışık filtresi, UV koruma gibi özellikler bulunmaktadır. 1999 yılında $640.000.000 karşılığında İtalyan gözlük şirketi Luxottica Group S.p.A. devralmıştır. Eskiden Amerikan malı iken şimdi İtalyan malıdır. Şirket Milano merkezlidir. CEO’su Francesco Milleri’dir. Diğer alt markaları Oliver Peoples, Persol, Oakley, Costa ve Vogue Eyewear‘dır.

Ray-Ban resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Essilor

Essilor Gözlük Camı Marka Logosu

Piyasada rakip markalar arasında yer alan; 1849’da kurulan Essel ve 1931’de kurulan Silor, 1 Ocak 1972’de Essilor’u oluşturmak için bir araya gelmiştir. Dünyaca ünlü oftalmik gözlük camı markaları arasındadır. Fransız malıdır. Ocak 2017’de, İtalyan gözlük markası Luxottica Group S.p.A. ile birleştiğini duyurmuştur. 1 Ekim 2018’de ise yeni holding şirketi EssilorLuxottica ortaya çıkmıştır. Şirketin merkezi Fransa’da bulunmaktadır. CEO’su Paul du Saillant’tır. En popüler markası Varilux olan Essilor, dünyanın ilk multifokal lensini 1959’da icat etmiştir. Diğer alt markaları Crizal, Eyezen, Transitions, Xperio, Myopilux ve Optifog‘dur. Ürünlerinde buğu önleyici, uzak yakın, ilerleme kontrolü gibi çeşitli özellikler bulunmaktadır.

Essilor resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Rodenstock

Rodenstock Gözlük Camı Marka Logosu

Rodenstock, 1877 yılında Thüringen Josef Rodenstock tarafından Almanya’nın Würzburg şehrinde kurulmuştur. Alman malıdır. Merkezi Münih’te bulunan dünyaca ünlü gözlük camı üreticisidir. UV korumalı ilk güneş gözlüklerini üretmiştir. Oftalmik lensler ve güneş gözlükleri haricinde çerçeveler, okuma gözlükleri, spor gözlükleri, bilgisayar gözlükleri ve araç içi gözlükleri bulunmaktadır. Şirketin ürün yelpazesinde tek odaklı camlar, progresif camlar, renkli ve fotokromatik camlar vardır. Ayrıca büyüteç gözlük, lorgnettes, monokllar, pince-nezes ve dalış maskeleri gibi özel vintage ürünler tasarlamaktadır. Şirketin CEO’su Anders Hedegaard, CFO’su Marcus Desimoni ve COO’su Roland Dimbath’tır. Alt markası optoVision‘dır.

Rodenstock resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kodak

Kodak Gözlük Camı Marka Logosu

Kodak, 1888 yılında George Eastman tarafından New Jersey’de kurulan fotoğraf makinesi ve gözlük camı üreticisidir. Amerikan malıdır. Fotoğraf filmi, yazıcı ve bunların sarf malzemeleri gibi ürünler de üretmektedir. Şirket 19 Ocak 2012’de New York’ta iflas başvurusunda bulunmuştur. Ancak 2013’te iflastan dönmüştür. Şirketin CEO’su Jim Continenza’dır. Şirketin merkezi Rochester, New York’tadır.

Kodak resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Novax

Novax Gözlük Camı Marka Logosu

Novax, Beta Optik adı altında kurulan gözlük camı markasıdır. Beta Optik, İstanbul’da Mayıs 2003’te Murat Balcı tarafından kurulmuştur. Şirketin CEO’su Erdal Özkavak’tır. Türk malıdır. Amerika Birleşik Devletleri merkezli ve dünyanın en güvenilir otoritesi olan FDA’ya kaydolan ilk ve tek Türk optik markasıdır. Beta Optik, FreeForm teknolojisi kullanarak yaptığı inovatif iç yüzey tasarımlarıyla kişisel tek odaklı ve kişisel progresif ürünler sunmaktadır. Ayrıca bifokal gözlük camları ve ofis gözlük camları da bulunmaktadır.

Novax resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En İyi Gözlük Camı Markaları ve Menşeileri:

HawkPlusTürk
NikonJapon
SeikoJapon
Hoya CorporationJapon
Carl ZeissAlman
Ray-BanAmerikan’dı – İtalyan
EssilorFransız
RodenstockAlman
KodakAmerikan
NovaxTürk
En İyi Gözlük Camı Markaları ve Menşeleri

En Güzel Güneş Gözlüğü Markaları

Gözlük camı ile beraber kaliteli güneş gözlüğü markalarını da incelemiştik. İncelediğimiz en güzel güneş gözlüğü markaları içeriğimizi de okumak ister misiniz? Orada geçen popüler güneş gözlüğü markaları şunlar: Ray-Ban, Osse, Vogue Eyewear, Gucci, Burberry, Christian Dior, Mustang, Lacoste, Daniel Klein, Persol.

Dünyanın En Kaliteli Optik Gözlük Markaları

Optik gözlük ile birlikte kaliteli gözlük camı markalarını da araştırmıştık. Bulduğumuz dünyanın en kaliteli optik gözlük markaları içeriğimizi de incelemek ister misiniz? Orada geçen popüler optik gözlük markaları şunlar: Ray-Ban, Osse, Vogue Eyewear, Tom Ford, Lacoste, Silhouette, Giorgio Armani, Carrera, Persol, Tommy Hilfiger.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.